Akademia » Wyjazd 'Jesienne Wakacje PIĘĆ SMAKÓW'

[ARCHIWUM] Wyjazd 'Kobieta - bogini skoncentrowana na przyjemnościach :)'

Data wyjazdu 29 września 2011 - 2 października 2011
Osoba prowadząca Anna Krasucka, Jasmin Mazloum
Miejsce Wytwórnia Ciszy (Brzozówka/Uniejów)
Opis

Kuchnia wg Pięciu Przemian i warsztaty gotowania
Zdrowotny i rozluźniający taniec brzucha

Gorąca kąpiel w leczniczej solance termalnej
Ćwiczenia rozciągające

Wykłady o kobiecości oraz zdrowotnym wpływie tańca brzucha

Nie żałuj sobie przyjemności i odpoczynku, otaczaj się pięknem i dopieszczaj siebie, bo tego Ci teraz najbardziej potrzeba.

Poczuj komfort psychiczny, wolną, naturalną, własną przestrzeń, oddaj się swobodnej beztrosce, odzyskaj równowagę, spokój - naprawdę wyluzuj.

Hiszpańska sjesta i fiesta w klimacie arabskich baśni. Do tego złota polska jesień i najstarsza chińska mądrość pokoleń - niepowtarzalna atmosfera Jesiennych Wakacji PIĘĆ SMAKÓW, podróż w głąb siebie - tylko i wyłącznie dla Ciebie.

Taniec brzucha ma terapeutyczne działanie, gdyż trenuje całe ciało w sposób delikatny i całościowy i harmonizuje psychikę poprzez pozytywny wpływ na kobiece poczucie własnej wartości. Koryguje również całą postawę, ma dobroczynny wpływ na układ kostny, wspomaga odporność organizmu poprzez lepsze krążenie i dotlenienie, a także utrzymuje skórę w lepszej kondycji. Dzięki tańcowi brzucha puszczają napięcia, czyli zaciśnięte Qi (energia / tchnienie życia) Wątroby w organizmie, zwłaszcza w okolicach miednicy, brzucha, bioder, narządów rodnych, ale i klatki piersiowej oraz ramion - rejony bardzo kobiece i rejony odpowiedzialne za naszą zmysłowość. Podczas tańca kobieta rozluźnia się, pozwalając na właściwą pracę organizmu. Luz jest podstawą zdrowia. To od rozluźnienia wyżej wymienionych okolic zależy, jak postrzegamy same siebie, jak czujemy się w obecności płci przeciwnej, jakie mamy poczucie wartości, jakie jest nasze życie seksualne, partnerskie i rodzinne, jakie mamy relacje z innymi itd. Jest przy okazji doskonałym sposobem na odreagowanie.

Kobieta bez względu na wiek, wygląd, powinna czuć się piękna i atrakcyjna, akceptować siebie i swoje ciało. Podczas tańca brzucha kobieta uczy się lubić siebie taką, jaką jest, ze swoimi wadami i zaletami. Taniec brzucha to przede wszystkim szczególny czas, który poświęca tylko sobie. Poprzez taniec brzucha kobieta uczy się wiary w siebie i swoją atrakcyjność, a także akceptacji siebie ze swoimi niedoskonałościami, nie przejmując się swoim wiekiem i wagą. I właśnie taka kobieta staje się prawdziwie piękna, jest boginią. Dlatego taniec brzucha może tańczyć każda kobieta bez względu na wiek, sylwetkę i doświadczenie taneczne, a może on być delikatny, subtelny, zmysłowy, płynny, kołyszący, ale także gwałtowny, energiczny, pełen temperamentu.

Ruchy tworzące taniec brzucha przekazywane byty od tysięcy lat i niosą z sobą głębokie duchowe znaczenie. Ósemki horyzontalne i wertykalne wykonywane biodrami symbolizują nieskończoność, w centrum której znajduje się osoba tańcząca. Okrężne ruchy bioder przedstawiają ruch Ziemi dookoła Słońca. Ciało dzieli się na część związaną z Ziemią od pępka w dół oraz na część połączoną z Kosmosem od pępka w górę. To jest naturalny pas energetyczny. Ręce w wężowym ruchu odbierają energię ze wszechświata. Stopy kontaktują się z Matką Ziemią, czerpią z niej moc. Taniec umożliwia swobodny przepływ energii Qi przez organizm. Może być formą medytacji.

Daj się ponieść świadomemu rozluźnieniu dla zdrowia :) Wtedy Qi będzie płynąć swobodnie, bez zakłóceń i Twój świat okaże się mieć inne, ciekawsze kolory, niż dotychczas, a życie nabierze głębi i wyrazistości.

Jesienne Wakacje Pięć Smaków to możliwość łagodnego odprężenia, dopieszczenia się w spokoju i w tańcu. Wykorzystaj ten cudowny czas i spędź choć kilka dni na łonie natury, rozkoszując się prostymi przyjemnościami w przyjaznym towarzystwie. Wakacje jesienią mają swój niepowtarzalny urok. Warto skorzystać z tej spokojnej i najbardziej kolorowej pory roku.

Twój organizm posiada naturalną zdolność do rozluźnienia, ale tryb życia, który prowadzisz powoduje, że sam przestaje sobie z tym radzić. Pozwól jesiennej przyrodzie być źródłem Twojej energii życiowej – jeśli tylko jej na to pozwolisz.

Miejsce, do którego Cię zapraszam nie bez kozery zwie się „Wytwórnią ciszy”. To kameralna, pełna naturalnego uroku i spokoju przestrzeń, którą wypełnia wewnętrzna harmonia. Miejsce to doskonale nadaje się do głębokiego odprężenia i naładowania pozytywną energią. Brzozówka to oaza natury w  samym sercu Polski, z dala od zgiełku cywilizacji – a jednocześnie tak blisko!

 Zapraszam wszystkie kobiety, które chcą odpocząć, zrelaksować się, uprzyjemnić sobie czas, odprężyć ciało i umysł, także te, które chcą się nauczyć konkretnej, praktycznej wiedzy, aby móc samodzielnie z niej korzystać później w domu.

Luz promieniujący z oczu, z serca, z duszy to marzenie każdej z nas. Bądź boginią w każdym calu :) 

Zacznij tę jesień przyjemnie i zdrowo :)

Anna Krasucka

W ramach wyjazdu nauczysz się m.in.:

- prawidłowego odżywiania organizmu na jesień
- rozluźniania organizmu dzięki elementom tańca brzucha i innym ćwiczeniom pobudzającym /  wyciszającym /  rozciągającym
- przygotowywania posiłków dla zdrowia (z niespodziankami)
- praktycznych sposobów na bycie w pełni kobietą z pełną gamą możliwości rozkoszowania się tym
- odkrywać swoją naturalną kobiecość
- wizualizacji jako techniki samouzdrawiania ciała, umysłu i duszy

PLAN POBYTU 

Czwartek 29 wrzesień
od 16.30 – przyjazd i rozlokowanie uczestników
18.30 – kolacja
19.30 – oficjalne rozpoczęcie - przedstawienie programu i poznanie się uczestników

Piątek 30 wrzesień
7.45 – 8.45 – ćwiczenia na początek dnia pobudzająco – rozciągające
9.00 - śniadanie
10.00 – 13.00 – gorąca kąpiel w leczniczych solankach termalnych dla odprężenia
13.15 – obiad
po obiedzie 30 min. spacer po lesie usprawniający trawienie, potem drzemka poobiednia i czas wolny / możliwość masażu
16.00 – 18.00 – zajęcia praktyczne z rozluźniającego tańca brzucha
18.15 – kolacja
19.30 – 21.00 – wykład „Kobiecość – siła, energia i zdrowie na wszystkich etapach życia”

Sobota 1 październik
7.45 – 8.45 – ćwiczenia na początek dnia wyciszająco – rozciągające
9.00 – śniadanie              
10.00 – 11.00 – wykład „Dobroczynny wpływ tańca brzucha na zdrowie kobiety”
11.15 – 13.00 – odkrywanie swej naturalnej kobiecości poprzez praktyczny taniec brzucha
13.15 – obiad
po obiedzie 30 min. spacer po lesie usprawniający trawienie (dla chętnych zbieranie grzybów), potem drzemka poobiednia i czas wolny / możliwość masażu
16.00 – 18.15 – warsztaty gotowania dla zdrowia z elementami dogadzania sobie :)
18.30 – kolacja
19.30 – wizualizacja / wewnętrzne poznawanie i odkrywanie siebie w kontekście kobiecości

Niedziela 2 październik
7.45 – 8.45 – ćwiczenia na początek dnia pobudzająco – rozciągające
9.00 - śniadanie
10.00 – 10.30 – spacer po lesie (dla chętnych zbieranie grzybów)
10.45 – 13.00 – zajęcia praktyczne z rozluźniającego tańca brzucha
13.15 – obiad i zakończenie
Wyjazd

Podany plan ma charakter orientacyjny, godziny zajęć mogą ulec zmianie.
W programie wakacji przewidywane są miłe niespodzianki :)

Podczas wyjazdu uczestniczki mają możliwość wypróbowania wysokiej jakości kosmetyków naturalnych z certyfikatem ekologicznym Ecocert bez składników pochodzących z ropy naftowej z Laboratorium Kosmetycznego AVA.

OSOBY PROWADZĄCE

Anna Krasucka - czytaj więcej

Jasmin Mazloum – wybitna tancerka i choreografka tańca arabskiego, wprowadziła do Polski taniec brzucha. Jest sędzią Polskiego Towarzystwa Tanecznego Okręgu Free Style w kategorii belly dance (taniec brzucha) działającego w ramach IDO (International Dance Organization).

Jest pół Polką pół Syryjką, urodziła się w Syrii. Dzieciństwo spędziła w rodzinnym mieście Idlib, gdzie uczyła się tańca wschodniego. Potem w Libii szlifowała swoje umiejętność, które wzbogaciła o nowe etniczne elementy typowe dla tego kraju. Uczyła się tam m.in. stylu łączącego taniec egipski z marokańskim. Do Polski przyjechała w 1996 roku.

Jest artystką cenioną przez świat mediów, biznesu i kultury.

Prowadzi warsztaty taneczne w całej Polsce. Doskonałe wie, co służy kobietom i w jaki sposób doprowadzić do rozluźnienia spiętego ciała oraz do bycia świadomą swej kobiecości.

MIEJSCE

 Wytwórnia Ciszy to siedlisko leżące 180 km na zachód od Warszawy i 145 km na wschód od Poznania. Siedlisko położone jest pod lasem, z dala od wsi, w otoczeniu łąk i pól. Spokój tego miejsca sprawia, że lubią go dzikie zwierzęta, ptaki i ludzie a wypoczywa się tu wspaniale. Bliskość Uniejowa z jego średniowiecznym zamkiem, parkiem, kolegiatą i dostępem do gorących wód termalnych oraz sąsiedztwo Warty to dodatkowy walor naszego siedliska.

Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami w pokojach oraz z łazienkami na korytarzu.

Wyżywienie - trzy ciepłe posiłki wegeteriańskie dziennie i przez cały czas dostępne napoje i herbatki odpowiednie do pory roku.

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd.

Liczba miejsc ograniczona ze względu na kameralny charakter wyjazdu. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat!

Poziom trudności dla wszystkich
Liczba uczestników od 10 do 20
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktywnościach Akademii, wpisz poniżej swój adres e-mail.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2019 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.