Akademia » Wyjazd 'Kobieta - naturalna Bogini w każdym calu'

[ARCHIWUM] Wyjazd 'Kobieta - naturalna Bogini w każdym calu'

Data wyjazdu 28 września 2013 - 1 października 2013
Osoba prowadząca Anna Krasucka, gościnnie Irena Kertyczak
Miejsce Siódmy las, Zawada 51, 24-160 Wąwolnica
Opis

Naturalna kuchnia i warsztaty gotowania (też wg 5 przemian)
Zdrowotna joga hormonalna

Ćwiczenia rozciągające i oddechowe

Wykłady o kobiecości i jej aspektach w życiu
Relaks totalny
Ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji ciała

Zafunduj sobie przyjemność i odpoczynek, otaczaj się pięknem i dopieszczaj siebie, bo tego Ci teraz najbardziej potrzeba. Poczuj komfort psychiczny, wolną, naturalną, własną przestrzeń, oddaj się swobodnej beztrosce, odzyskaj równowagę, spokój - naprawdę wyluzuj.

Rozluźniająca i regulująca joga hormonalna w klimacie złotej polskiej jesieni i najstarsza chińska mądrość pokoleń - niepowtarzalna atmosfera Jesiennych Wakacji PIĘĆ SMAKÓW, podróż w głąb siebie - tylko i wyłącznie dla Ciebie.

Joga hormonalna to holistyczna i naturalna technika leczenia i odmładzania. Dzięki wewnętrznemu masażowi (za pomocą specjalnych asan - pozycji jogowych), intensywnym technikom oddechowym oraz skierowaniu indywidualnej energii życia do organów odpowiedzialnych za produkowanie hormonów, joga hormonalna pozwala wznowić lub zintensyfikować wytwarzanie hormonów, utrzymać dobry stan zdrowia, poprawić kondycję i uśmierzyć wiele przykrych dolegliwości. Ćwiczenie jogi hormonalnej ma charakter terapeutyczny. Jej celem jest korygowanie tego, co nie funkcjonuje właściwie.

Do tego sesje relaksacyjne. Luz jest podstawą zdrowia. To od rozluźnienia zależy, jak postrzegamy same siebie, jak czujemy się w obecności płci przeciwnej, jakie mamy poczucie wartości, jakie jest nasze życie seksualne, partnerskie i rodzinne, jakie mamy relacje z innymi itd. Jest przy okazji doskonałym sposobem na odreagowanie.

Kobieta bez względu na wiek, wygląd, powinna czuć się piękna i atrakcyjna, akceptować siebie i swoje ciało. W całym życiu kobiety zmienia się poziom hormonów, bo i kobieta się przemienia, wchodzi w różne etapy życia, w których uczy się wiary w siebie i swoją atrakcyjność, a także akceptacji siebie ze swoimi niedoskonałościami. I właśnie taka kobieta staje się prawdziwie piękna, jest boginią. Dlatego warto zabdać o swoją kobiecość i czuć się z nią komfortowo, wręcz traktować ją jako atut, bo taka jest natura Kobiety.

Ćwiczenia jogi hormonalnej oddziałują na całe ciało, ale w szczególności na:
- jajniki
- przysadkę
- tarczycę
- nadnercza

Joga hormonalna pomaga w leczeniu następujących schorzeń:
- zaburzenia cyklu menstruacyjnego
- zespół napięcia przedmiesiączkowego
- spadek libido, obniżenie energii życiowej
- niedoczynność tarczycy
- niepłodność
- przedwczesna menopauza (zanik miesiączki i brak estrogenów)
- zespół jajnika policystycznego
- menopauza
- można nią zastąpić HTZ

Joga hormonalna działa profilaktycznie i terapeutycznie, odmładza, uwalnia od przykrych objawów, podnosi poziom żeńskich hormonów, daje energię i witalność, lepszą sprawność fizyczną, spokój wewnętrzny i równowagę emocjonalną!

Leczniczy cel jogi hormonalne osiąga się na następujących płaszczyznach:

Płaszczyzna fizyczna:
- wzmacnianie kości i muskulatury
- korekta wad postawy i zwiększenie ruchomości stawów
- modelowanie ciała

Płaszczyzna fizjologiczna:
- pobudzanie produkcji hormonów
- zapobieganie chorobom spowodowanym brakiem hormonów
- harmonizowanie funkcji całego organizmu

Płaszczyzna psychiczna:
- zwalczanie stresu, depresji i bezsenności oraz innych często spotykanych problemów związanych z niedoborem hormonalnym

Płaszczyzna energetyczna:
- poprawa kondycji, witalności i dobrego samopoczucia
- rozbudzanie energii własnej
- polepszanie absorbowania i rozprowadzania energii życiowej

Podczas wyjazdu będziemy także smacznie i zdrowo gotować w kobiecym gronie, co na wyjazdach zawsze jest radosnym przeżyciem. Będziemy jeść pyszne potrawy, dużo się śmiać, relaksować, odpoczywać.

Daj się ponieść świadomemu rozluźnieniu dla zdrowia :) Wtedy Qi (energia życia) będzie płynąć swobodnie, bez zakłóceń i Twój świat okaże się mieć inne, ciekawsze kolory, niż dotychczas, a życie nabierze głębi i wyrazistości.

Jesienne Wakacje Pięć Smaków to możliwość łagodnego odprężenia się we wspaniałym gronie kobiet, takich jak Ty. Wykorzystaj ten cudowny czas i spędź choć kilka dni na łonie natury, rozkoszując się prostymi przyjemnościami w przyjaznym towarzystwie. Wakacje jesienią mają swój niepowtarzalny urok. Warto skorzystać z tej spokojnej i najbardziej kolorowej pory roku. Twój organizm posiada naturalną zdolność do rozluźnienia, ale tryb życia, który prowadzisz powoduje, że sam przestaje sobie z tym radzić. Pozwól jesiennej przyrodzie być źródłem Twojej energii życiowej – jeśli tylko jej na to pozwolisz.

Miejsce, do którego Cię zapraszam, jest niesamowite i oczarowuje każdego gościa - siedlisko zagubione wśród malowniczych morenowych pagórków, nad samym jeziorem, w sercu  Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Wspaniały klimat, wokoło lasy, jeziore, szachownice pól, a w powietrzu aromaty dzikich ziół. Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku, wyciszenia, nabrania pozytywnej energii. Tutaj śpisz spokojnie, a budzi Cię świergot ptaków. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.

Zapraszam wszystkie kobiety, które chcą odpocząć, zrelaksować się, uprzyjemnić sobie czas, odprężyć ciało i umysł, także te, które chcą się nauczyć konkretnej, praktycznej wiedzy, aby móc samodzielnie z niej korzystać później w domu. Luz promieniujący z oczu, z serca, z duszy to marzenie każdej z nas. Bądź naturalną boginią w każdym calu :) 

Zacznij tę jesień przyjemnie i zdrowo :)

Anna Krasucka

W ramach wyjazdu nauczysz się m.in.:
- prawidłowego odżywiania organizmu na jesień
- ćwiczeń z jogi hormonalnej do samodzielnego stosowania w domu
- rozluźniania organizmu dzięki sesjom relaksacyjnym
- przygotowywania posiłków dla zdrowia (z niespodziankami)
- praktycznych sposobów na bycie w pełni kobietą z pełną gamą możliwości rozkoszowania się tym
- odkrywać swoją naturalną kobiecość

W programie przewidywane są miłe niespodzianki :)

Podczas wyjazdu uczestniczki mają możliwość wypróbowania wysokiej jakości kosmetyków naturalnych z certyfikatem ekologicznym Ecocert z Laboratorium Kosmetycznego AVA (www.ava-laboratorium.pl).

OSOBY PROWADZĄCE

Anna Krasucka - doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, metody zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania, wyjazdy pro zdrowotne, w tym rodzinne oraz wykłady na temat zdrowego żywienia. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi wykłady dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" prowadzonej przez Inę Diolosa, sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut" założony przez Claude Diolosa. Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury w Katowicach u lek. med. Michała Richtera i lek. med. Bartosza Chmielnickiego. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

Irena Kertyczak - pedagog, terapeutka (absolwentka Studiów Podyplomowych Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego), nauczycielka jogi oraz pierwsza polska terapeutka jogi hormonalnej, która uzyskała certyfikat u autorki metody - Brazylijki Dinah Rodrigues (rekomendowany przez IYTA - międzynarodową organizację nauczycieli jogi). Od 2011 roku ma też uprawnienia do prowadzenia jogi hormonalnej dla mężczyzn. Certyfikat uzyskała również u Dinah Rodrigues. Oprócz jogi hormonalnej prowadzi zajęcia jogi wg tradycji Sivanandy. Uprawnienia nauczycielskie zdobyła w 2006 roku w The International Sivananda Yoga Vedanta Centre z siedzibą w Kanadzie .
W jodze szuka przede wszystkim źródła harmonii wewnętrznej, wyciszenia i relaksu, a także sposobu na sprawne i zdrowe ciało.

Od kilku lat zgłębia również techniki medytacyjne i relaksacyjne Wschodu i Zachodu. Jest licencjonowaną instruktorką tych technik.
Jej pasją jest ciągły rozwój, samodoskonalenie, poznawanie i odkrywanie nowych obszarów wzbogacających jej wiedzę o sobie i innych.

Jej misją jest inspirowanie ludzi w rozwoju do lepszego i szczęśliwszego życia.
Jako entuzjastka jogi i doradca rozwoju osobistego wspiera kobiety różnymi metodami pracy z ciałem, umysłem i duszą.

MIEJSCE

Siedlisko Lipowy Dom znajduje się nad samym jeziorem, w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w gminie Piecki. Siedlisko zostało zbudowane w tradycyjnej mazurskiej stylistyce, z zastosowaniem nowoczesnych technologii np. kolektory słoneczne, które ogrzewają wodę. Dom ma własną oczyszczalnię, ogród warzywny, sad i kompost. Spokój tego miejsca sprawia, że lubią go dzikie zwierzęta, ptaki i ludzie, a wypoczywa się tu wspaniale. Bliskość Mrągowa i Mikołajek to dodatkowy walor siedliska. Mnie wręcz oczarował :)

Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami w pokojach oraz z łazienkami na piętrze.

Wyżywienie - trzy zdrowe, ciepłe, wegetariańskie posiłki dziennie, przygotowane wg specjalnych zaleceń Anny Krasuckiej + przez cały czas dostępne napoje i herbatki odpowiednie do pory roku.

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd.

Liczba miejsc ograniczona ze względu na kameralny charakter wyjazdu. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat!

Poziom trudności dla wszystkich
Liczba uczestników od 10 do 25
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktywnościach Akademii, wpisz poniżej swój adres e-mail.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2019 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.