Akademia » Wyjazd 'Kobieta - naturalna Bogini w każdym calu :)'

[ARCHIWUM] Wyjazd 'Kobieta - naturalna Bogini w każdym calu :)'

Data wyjazdu 29 września 2016 - 2 października 2016
Osoba prowadząca Anna Krasucka, gościnnie Agnieszka Woronin
Miejsce Wytwórnia Ciszy (Brzozówka/Uniejów) - centralna Polska
Opis

Naturalna kuchnia i warsztaty gotowania (też wg 5 przemian)
Mięśnie dna miednicy
i profilaktyka zdrowia kobiety
Rozmowy o kobiecości i jej aspektach w życiu
Ćwiczenia rozciągające i oddechowe

Relaks totalny
Naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała

Zafunduj sobie przyjemność i odpoczynek, otaczaj się pięknem i dopieszczaj siebie, bo tego Ci teraz najbardziej potrzeba. Poczuj komfort psychiczny, wolną, naturalną, własną przestrzeń, oddaj się swobodnej beztrosce, odzyskaj równowagę, spokój - naprawdę wyluzuj.

Regulujące i wzmacniające subtelne ćwiczenia mięśni dna miednicy w klimacie złotej polskiej jesieni i najstarsza mądrość pokoleń - niepowtarzalna atmosfera jesiennych Kobiecych wyjazdów, podróż w głąb siebie - tylko i wyłącznie dla Ciebie.
Ciało nigdy nie kłamie. Możesz je ignorować lub uczynić Twoim sprzymierzeńcem i przewodnikiem.

SIŁA MIEDNICY SIŁĄ KOBIETY

Mięśnie głębokie i dna miednicy to fundament Twojego kobiecego ciała. Ich ustawienie oraz elastyczność niesie informację o tym, jak się czujesz i kim jesteś. Blokady powodujące nieużywanie ich znajdują często odzwierciedlenie w różnych sferach życia. Dzięki wewnętrznemu masażowi (za pomocą specjalnych ćwiczeń) utrzymasz dobry stan zdrowia, poprawisz kondycję i uśmierzysz wiele przykrych dolegliwości. Wyjazd jest szansą na przyjrzenie się sobie, poznanie własnego wnętrza i jego cudownych możliwości. Używanie mięśni głębokich i dna miednicy ma wspaniałe działanie terapeutyczne, potrafi leczyć traumy i niwelować napięcie. Uwalniając miednicę, uwalniasz komunikację z samą sobą. Zaczynasz rozumieć i wyrażać siebie - Twoje własne wnętrze.

Nietrenowane mięśnie dna miednicy wiotczeją już po 25 roku życia...

Czym są tajemnicze mięśnie?

Mięśnie dna miednicy – „zamykają” miednicę od dołu tworząc nośny fundament, na którym zawieszone są narządy miednicy mniejszej – pęcherz moczowy, pochwa, odbyt. Sprzężone z głębokimi mięśniami bioder, brzucha, nóg i grzbietu stanowią centrum wyprostowanego człowieka i jego zdrowego ruchu. Tworzą solidne oparcie dla narządów wewnętrznych i kręgosłupa.

Na wyjeździe poprzez ćwiczenia mięśni dna miednicy i efektywne ich wykorzystanie będziesz otwierać to, co zamknięte, rozluźniać to, co napięte, tak, by tworzyć w ciele przestrzeń do swobodnego doświadczania siebie samej i odkrywania Twoich ukrytych zasobów, w tym kobiecych. Dowiesz się, jak działają mięśnie głębokie i dna miednicy i dlaczego dla kobiety mają ogromne znaczenie.

Do tego relaksacja i medytacja dźwiękiem. Twój organizm posiada naturalną zdolność do rozluźnienia, ale tryb życia, który prowadzisz powoduje, że sam przestaje sobie z tym radzić. Luz jest podstawą zdrowia. To od rozluźnienia zależy, jak postrzegasz samą siebie, jak czujesz się w obecności płci przeciwnej, jakie masz poczucie wartości, jakie jest Twoje życie seksualne, partnerskie i rodzinne, jakie masz relacje z innymi itd. Jest przy okazji doskonałym sposobem na odreagowanie.

Kobieta bez względu na wiek, wygląd, powinna czuć się piękna i atrakcyjna, akceptować siebie i swoje ciało. W całym życiu kobiety zmienia się poziom hormonów, bo i kobieta się przemienia, wchodzi w różne etapy życia, w których uczy się wiary w siebie i swoją atrakcyjność, a także akceptacji siebie ze swoimi niedoskonałościami. I właśnie taka kobieta staje się prawdziwie piękna, jest Boginią. Dlatego warto zadbać o swoją kobiecość i czuć się z nią komfortowo, wręcz traktować ją jako atut, bo taka jest natura Kobiety.

Poprzez Twoją miednicę możesz dotrzeć do źródła własnej siły, spontaniczności, kobiecości, kreatywności i radości!

Ćwiczenie metodą CANTIENICA®, w tym mięśni dna miednicy przynosi następujące korzyści dla kobiet:
- pomaga przy nietrzymaniu moczu
- uwrażliwia na doznania seksualne (głębsze orgazmy, bardziej udany sex)
- uzdrawia kręgosłup i biodra
- przywraca formę po porodzie
- pomaga przejść lagodnie przez menpauzę (gospodarka hormonalna)
- zmniejsza lub całkowicie znosi bóle kręgosłupa i stawów
- daje lekkość poruszania się i sprawność ruchową
- eliminuje migreny i szumy uszne
- poprawia kondycję, witalność i dobre samopoczucie
- poprawia jakość kobiecego życia

Podczas wyjazdu będziemy także smacznie i zdrowo gotować w kobiecym gronie, co na wyjazdach zawsze jest radosnym przeżyciem. Będziemy jeść pyszne potrawy, dużo się śmiać, śpiewać, relaksować i odpoczywać.

Daj się ponieść świadomemu rozluźnieniu dla zdrowia :) Wtedy Qi (energia życia) będzie płynąć swobodnie, bez zakłóceń i Twój świat okaże się mieć inne, ciekawsze kolory, niż dotychczas, a życie nabierze głębi i wyrazistości.

Wyjazd kobiecy jesienią to możliwość łagodnego odprężenia się we wspaniałym gronie kobiet, takich jak Ty. Wykorzystaj ten cudowny czas i spędź choć kilka dni na łonie natury, rozkoszując się prostymi przyjemnościami w przyjaznym towarzystwie. Warto skorzystać z tej spokojnej i najbardziej kolorowej pory roku. Niech jesienna przyroda będzie źródłem Twojej energii życiowej – jeśli tylko jej na to pozwolisz.

Siedlisko, do którego cię zapraszam to kameralna, pełna naturalnego uroku i spokoju przestrzeń, którą wypełnia wewnętrzna harmonia. Miejsce to doskonale nadaje się do głębokiego odprężenia i naładowania pozytywną energią. Brzozówka to oaza natury w  samym sercu Polski, z dala od zgiełku cywilizacji, jeszcze dalej od problemów dnia codziennego – a jednocześnie tak blisko! Siedlisko położone jest przy magicznym sosnowym lesie, wśród pół i łąk, a w powietrzu aromaty dzikich ziół. Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku i wyciszenia. Tutaj śpisz spokojnie, a budzi Cię świergot ptaków. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.

Zapraszam kobiety w każdym wieku, które chcą odpocząć, zrelaksować się, uprzyjemnić sobie czas, odprężyć ciało i umysł, także te, które chcą się nauczyć konkretnej, praktycznej wiedzy, aby móc samodzielnie z niej korzystać później w domu. Luz promieniujący z oczu, z serca, z duszy to marzenie każdej z nas. Bądź naturalną Boginią w każdym calu :) 

Zacznij tę jesień przyjemnie i zdrowo :)

Anna Krasucka

W ramach wyjazdu nauczysz się m.in.:
- prawidłowego odżywiania organizmu na jesień
- ćwiczeń mięśni głębokich i dna miednicy
- świadomego oddechu
- rozluźniania organizmu dzięki relaksacjom
- przygotowywania posiłków dla zdrowia (z niespodziankami)
- praktycznych sposobów na bycie w pełni kobietą z pełną gamą możliwości rozkoszowania się tym
- odkrywać swoją naturalną kobiecość

W programie przewidywane są jak zawsze miłe niespodzianki :)

Podczas wyjazdu uczestniczki mają możliwość wypróbowania wysokiej jakości naturalnych kosmetyków.

Obejrzyj ZDJĘCIA z poprzednich Kobiecych wyjazdów jesiennych :)

OSOBY PROWADZĄCE

Anna Krasucka - doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, metody zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania, wyjazdy pro zdrowotne, w tym rodzinne oraz wykłady na temat zdrowego żywienia. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi wykłady dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" prowadzonej przez Inę Diolosa, sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut" założony przez Claude Diolosa. Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury w Katowicach u lek. med. Michała Richtera i lek. med. Bartosza Chmielnickiego. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

Agnieszka Woronin
licencjonowana instruktor metody CANTIENICA®

Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego na wydziale Nauk Społecznych i Sztuki, kierunek Animacja Społeczno - Kulturalna. Pedagog animator z powołania, instruktor tańca, licencjonowany instruktor fitness. Od zawsze zafascynowana pracą z ciałem. Absolwentka instruktorskiego kursu metody CANTIENICA® Program Power. Prowadzi zajęcia oraz warsztaty w Warszawie.

MIEJSCE

Wytwórnia Ciszy to siedlisko leżące 180 km na zachód od Warszawy (autostradą A2 jedzie się do 2 godz.) i 145 km na wschód od Poznania. Siedlisko położone jest pod lasem, z dala od wsi, w otoczeniu łąk i pól. Spokój tego miejsca sprawia, że lubią go dzikie zwierzęta, ptaki i ludzie, a wypoczywa się tu wspaniale. Bliskość Uniejowa z jego średniowiecznym zamkiem, parkiem, kolegiatą i dostępem do gorących wód termalnych oraz sąsiedztwo Warty to dodatkowy walor siedliska.

Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami w pokojach oraz z łazienkami na piętrze.

Wyżywienie - trzy zdrowe, ciepłe, wegetariańskie posiłki dziennie, przygotowane wg specjalnych zaleceń Anny Krasuckiej + przez cały czas dostępne napoje i herbatki odpowiednie do pory roku.

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestniczkami, które jadą autem, na wspólny dojazd (chętnie w tym pośredniczę).

Liczba miejsc ograniczona ze względu na kameralny charakter wyjazdu. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat!

Poczytaj OPINIE uczestniczek poprzednich wyjazdów :)

Poziom trudności dla wszystkich
Liczba uczestników od 12 do 28
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktywnościach Akademii, wpisz poniżej swój adres e-mail.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2019 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.