Akademia » Wyjazd letni - Odnowa ciała i ducha wg 5 przemian

[ARCHIWUM] Wyjazd letni - Odnowa ciała i ducha wg 5 przemian

Data wyjazdu 5 sierpnia 2017 - 12 sierpnia 2017
Osoba prowadząca Anna Krasucka
Miejsce Kraina Szeptów, Nowy Gierałtów, Kotlina Kłodzka
Opis

Masz dość ciągłego zmęczenia?
Tęsknisz za naturą, prostotą i odpoczynkiem?
Nie wiesz, jak zadbać o siebie naturalnie?

Podaruj sobie tydzień dobroci dla ciała i ducha, tydzień relaksu i regeneracji, tydzień głębokiej odnowy w naturze, gdzie delikatny szum ziołowych łąk i otaczających lasów, czyste powietrze, szemrzący strumyk, śpiew ptaków i cisza gór - pełne ukojenie.

Sierpień jest miesiącem powolnego przemijania lata i wchodzenia w czas zbiorów, czas pełni darów natury. To przełom lata i babiego lata. Szczególny czas. Jedzenie jest najbardziej soczyste, bo świeże, dopiero co dojrzałe. Warzywa i owoce w czasie zbiorów mają największą siłę życiową. Zaczerpnij z tej energii i odnów ciało i ducha. Poczuj, że znów żyjesz w pełni. To ten czas.
Sierpień to również moment, kiedy spadają gwiazdy (dokładnie podczas całego naszego wyjazdu). W górach możesz się szczególnie oddać obserwacji tego pięknego zjawiska i patrząc w niebo zjednoczyć się z nim.

Przez siedem letnich dni w praktyce będziemy odnawiać ciało i ducha
pysznym jedzeniem
delikatnym ruchem
głębokimi oddechami
regenerującymi medytacjami
dziko rosnącymi ziołami
relaksującym masażem
spokojnym snem.   

Dowiesz się, co znaczy i jak praktykować holistyczne podejście do człowieka (do siebie) w kontekście odnowy ciała i ducha. Zgłębisz tajniki prawdziwie naturalnej profilaktyki zdrowia. Nauczysz się korzystać z dobrodziejstw 5 przemian.

Zapraszam po konkretną wiedzę praktyczną, z której możesz samodzielnie korzystać później w domu.

Miejsce, w którym gościmy, jest niesamowite. To siedlisko położone w małej wiosce w Kotlinie Kłodzkiej. Wokół same łąki, pola, lasy i oczywiście urzekające góry. Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku, wyciszenia, zaczerpnięcia pozytywnej energii.
Tutaj jest prawdziwa ciemność nocy i rozgwieżdżone niebo. Spacerujesz po łąkach i wędrujesz po górach. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.

Proponuję ci prawdziwe odprężenie, włóczenie się po łąkach i górach, relaks i przyjemny czas. Zaczerpnięta siła z natury długo będzie promieniować z twoich oczu, z serca i z duszy.

Spraw sobie przyjemność i odpocznij na łonie natury :)

Zapraszam na odnawiający tydzień dla siebie :)

Anna Krasucka

Podczas wyjazdu:

- codzienne ćwiczenia oraz oddychanie dla zdrowia w plenerze
- praktyczne warsztaty gotowania wg kuchni 5 przemian
- wykłady z profilaktyki zdrowia wg 5 przemian – zgłębianie tematu pór roku i ich wpływu na zdrowie człowieka, przyporządkowane narządy i ich funkcje (w tym zegar narządów, emocje), właściwości pożywienia w kontekście dbania o siebie
- wyrabianie i pieczenie chleba i innych pyszności na naturalnym zakwasie
- odnawiający kwas buraczany w praktyce
- medytacje i ćwiczenia uważności – czyli, jak zwolnić ciało i umysł
- spotkania z naturą – wyjścia w góry, zbieranie ziół – relaks i oczyszczanie wnętrza (też psychiki)
- ziołowe mieszanki dla urody, czyli naturalna kosmetyka dla ciała w praktyce
- wizyta w zacisznym miejscu mocy w górach
- masaż w profilaktyce zdrowia – praktyka
- krótka wstępna diagnoza stanu zdrowia

Obejrzyj ZDJĘCIA z poprzednich letnich wyjazdów.

OSOBA PROWADZĄCA


Anna Krasucka
- doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Anna Krasucka - doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, metody zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania oraz wyjazdy zdrowotne. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi szkolenia dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut". Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

MIEJSCE

Jest na styku Gór Złotych i Bialskich niewielka kraina, gdzie czas płynie leniwie, rozciągając każdą chwilę przyjemności w nieskończoność. Tu marzenia plączą się z rzeczywistością, a życie zdaje się być bajką. Wśród zieleni lasów, szumu drzew i górskiego potoku, czeka na ciebie Kraina Szeptów, siedlisko znajdujące się w malutkiej wiosce Nowy Gierałtów w Kotlinie Kłodzkiej.
Z okien roztacza się kojący oczy widok, słychać delikatny szum górskiego potoku. A bezpośrednio z domu wychodzi się do ogrodu, w którym od rana można stąpać boso po trawie, wsłuchać się w koncert świerszczy czy zakosztować kąpieli w promieniach rozkosznego słońca.

Nieopodal (6 km) siedliska znajduje się malowniczy zalew Stara Morawa z piaszczystą plażą :) Co zachęca do letnich kąpieli.

Zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3-osobowy z łazienką lub studio (2+2) z łazienką.

Wyżywienie - trzy zdrowe, ciepłe, wegetariańskie posiłki dziennie, przygotowywane na świeżo wg specjalnych zaleceń Anny Krasuckiej + przez cały czas dostępne napoje i napary odpowiednie do pory roku. Ze względu na pro zdrowotny charakter wyjazdu w czasie całego pobytu nie jest serwowana kawa naturalna, ani herbata z teiną (czarna, czerwona, zielona).

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd (chętnie w tym pośredniczę).

W związku z dużym zainteresowaniem kameralnym charakterem wyjazdu, pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone przedpłatą w wysokości 600 zł. Info organizacyjne otrzymasz po przesłaniu formularza zgłoszeniowego. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Poczytaj OPINIE uczestników poprzednich wyjazdów :)

Poziom trudności dla wszystkich
Liczba uczestników od 12 do 22
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktywnościach Akademii, wpisz poniżej swój adres e-mail.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2019 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.