Akademia » Ziołowy wyjazd majowy dla Zdrowia

Ziołowy wyjazd majowy dla Zdrowia

Data wyjazdu 15 maja 2014 ( czwartek ) - 18 maja 2014 ( niedziela )
Osoba prowadząca Anna Krasucka i gościnnie Zielicha Hanna Świątkowska
Miejsce Siedlisko w Kikowie (uzdrowiskowa gmina Solec Zdrój)
Opis

„W maju jak w raju”

Maj jest chyba najpiękniejszym miesiącem w roku, choć każda pora jest piękna, jednak maj jest szczególny. Przełom wiosny i lata to czas naszego rozkwitu. Słońce przyświeca coraz mocniej, dni są coraz dłuższe, kwitną drzewa owocowe, a łąki stają się soczysto zielone i pokrywają się kwieciem. Coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz, aby chłonąć niepowtarzalne majowe zapachy. Chce nam się uprawiać sporty, chodzić na spacery, po prostu czujemy, że znów żyjemy w pełni. Skoro taki cudny czas do nas przychodzi, wykorzystajmy to i spędźmy choć kilka dni na łonie natury, zapominając o troskach dnia codziennego.

Zapraszam wszystkich, którzy w praktyce chcą zgłębić tajniki zielarstwa do codziennego użytku, dla profilaktyki zdrowia, chcą nauczyć się korzystać z dobrodziejstw dzikich roślin / ziół dla celów kulinarnych i kosmetycznych oraz odprężyć ciało i umysł. Zapraszam tych, którzy chcą się nauczyć konkretnej, praktycznej wiedzy, aby móc samodzielnie z niej korzystać później w domu.

Miejsce, do którego Cię zapraszam, jest niesamowite i oczarowuje każdego gościa. To siedlisko położone w uzdrowiskowej gminie Solec Zdrój, na wzgórzu, zatem mające przepiękny panoramiczny widok po horyzont. Jedna z uczestniczek wyjazdów Akademii nazwała tę okolicę Polską Prowansją :) Wokoło same łaki, pola i lasy, a w powietrzu aromaty dzikich ziół. Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku, wyciszenia, nabrania pozytywnej energii.
Tutaj jest prawdziwa ciemność nocy i rozgwieżdżone niebo. Spacerujesz po łąkach, wędrujesz przez pola, mijasz kwitnące sady. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.

Zapraszam wszystkich, którzy chcą odpocząć, zrelaksować się i uprzyjemnić sobie czas. Czerpanie z natury, które promieniuje potem z oczu, z serca, z duszy i wiosenna energia to marzenie każdego z nas.

Spraw sobie przyjemność na łonie majowej natury :)

Anna Krasucka

W ramach wyjazdu, poprzez praktykę nauczysz się m.in.:

- rozpoznawać i zbierać zioła dziko rosnące w ich naturalnych warunkach
- właściwości zdrowotnych ziół oraz ich kulinarne zastosowanie, a także dla odprężenia
- profilaktyki zdrowia stosując różne formy dziko rosnących ziół
- praktycznych sposobów przechowywania ziół oraz ciekawych mieszanek ziołowych
- codziennych odprężających i rozluźniających ćwiczeń pobudzających
- przygotowywać posiłki z zastosowaniem ziół i zasad kuchni dla zdrowia
- prostych i zdrowych sposobów kosmetyczne dla ciała do codziennego użytku
- wizualizacji ziołowej jako techniki samouzdrawiania ciała, umysłu i duszy

Obejrzyj ZDJĘCIA z poprzednich Ziołowych wyjazdów majowych.

OSOBY PROWADZĄCE

Anna Krasucka - doradca żywieniowy, dietetyk TCM

 Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, metody zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania, wyjazdy pro zdrowotne, w tym rodzinne oraz wykłady na temat zdrowego żywienia. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi wykłady dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" prowadzonej przez Inę Diolosa, sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut" założony przez Claude Diolosa. Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury w Katowicach u lek. med. Michała Richtera i lek. med. Bartosza Chmielnickiego. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

 

Hanna "Zielicha" Świątkowska - z wykształcenia zootechnik, z zawodu zielarka, terapeutka, Wiedźma, od ponad ćwierćwiecza gromadzi wiedzę. Niezwykłą, pradawną, docierając do jej źródeł, zagłębiając się w tajemnice przyrody, historii i mitologii. Odnajduje prawdy, o których dzisiejszy świat zapomniał i łączy ją z innymi, nowo odkrytymi, tworząc ogromne zasoby wiedzy.
O sobie pisze tak: Kim jestem?
Według dyplomu - zootechnikiem
Z zamiłowania, wyboru i wiedzy - zielarką, terapeutką, społecznikiem - wiedźmą we współczesnym wydaniu.
Moje wielkie pasje to piękno, sztuka w każdej formie oraz Natura. Ta przez duże N, dająca i szczodra.
Bywam poetką, hafciarką, autorką kulinarnych i leczniczych zastosowań ziół – tych dzikich i tych przez ludzi hodowanych.
Bywam matką, czarownicą, człowiekiem… Nieustannie poszukuję: wiedzy, emocji – i ludzi! Jestem miłośniczką muzyki, teatru, sztuki – i życia.
„Homo sum” – nic co ludzkie nie ma prawa być deptane ani poniżane – to dewiza, która mnie prowadzi…

Wiedzę o roślinach, ich zastosowaniu, właściwościach, a także wyglądzie, występowaniu, wyszukiwaniu ich w różnych środowiskach i warunkach zaczęłam zdobywać jeszcze – jakże by inaczej, tradycyjnie – pod okiem swojej babci, znanej w swoim środowisku uzdrowicielki.
Po latach, wracając do umiejętności i tajemnic „prababuni”, znalazłam w nich swój klucz do tego, co jest moją największą pasją – pomagania ludziom. Ciągłe poszukiwania wiedzy, umiejętności, poszerzanie i stałe odkrywanie nowych sposobów i metod sprawiają, że zielarstwo pozostało wprawdzie najszerszą – ale nie jedyną metodą terapeutyczną, z jakiej korzystam.
Szczególne miejsce w moich działaniach zajmuje wiedza kulinarna – z wykorzystaniem roślin dziko rosnących – przetwórstwo „zielarskie”, ale także ruch, dźwięk, kolor, światło, hydro i arteterapia. Wszystkie te elementy stanowią części składowe „docierania do własnej rzeczywistości”. Jedynej i niepowtarzalnej dla każdego...

MIEJSCE

Ośrodek Warsztatowy w Kikowie położony jest na wzgórzu, przy starym kamieniołomie z panoramicznym, pięknym widokiem i niepowtarzalnymi zachodami słońca. Siedlisko zostało wybudowane w ustronnym miejscu, z dala od innych zabudowań, w Szanieckim Parku Krajobrazowym, w uzdrowiskowej gminie Solec Zdrój. Obok domu prowadzi historyczny Szlak Królewski, łączący niegdyś Sandomierz i Kraków.
Siedlisko położone jest wśród łąk i pól z dzikimi, rzadko już spotykanymi kwiatami i ziołami. Spokój tego miejsca sprawia, że lubią go dzikie zwierzęta, ptaki i ludzie, a wypoczywa się tu wspaniale. Bliskość Solca Zdrój i niepowtarzalne właściwości lecznicze miejscowych wód solankowych, sprawiają, że jest to wymarzone miejsce do kuracji i relaksu.

Zakwaterowanie w pokojach 1, 2, 3 i 4-osobowych z łazienkami.

Wyżywienie - trzy ciepłe posiłki wegetariańskie dziennie i przez cały czas dostępne napoje i herbatki ziołowe odpowiednie do pory roku.

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd.

Liczba miejsc ograniczona ze względu na kameralny charakter wyjazdu. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat!

Poczytaj OPINIE uczestników poprzednich wyjazdów :)

Poziom trudności dla wszystkich
Liczba uczestników od 10 do 20
Zapewniamy
 • zakwaterowanie i wyżywienie
 • wszystkie zajęcia i wykłady
 • kuchnię wyposażoną we wszystkie niezbędne narzędzia
 • wszystkie potrzebne produkty
 • smakowite i ekologiczne jedzenie
 • świeże powietrze i miłą atmosferę
 • Dodatkowo płatna opcja: ziołowe konsultacje indywidualne u Hanny Świątkowskiej, masaże relaksacyjne
Cena pokój 1-os. z łazienką (1200 zł/os.); pokój 2-os z łazienką (1000 zł/os.); pokój 3-os. z łazienką (900 zł/os.)Zgłaszam się na wyjazd
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktywnościach Akademii, wpisz poniżej swój adres e-mail.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


 • Nokia Siemens Networks
 • IKEA
 • IMPEL
 • Joga w Parku
 • Polska Akcja Humanitarna
 • Dom Kultury Śródmieście
 • NZOZ Carolina Medical Center
 • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2019 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.