Dziś (27.10.2020) mija 13 lat, kiedy to pierwszy raz poprowadziłam warsztat gotowania dla zdrowia.
Zaczynała się jedna z największych przygód mojego życia, która trwa do dziś.

W tamtym czasie nie było mody na gotowanie, nikt nie prowadził bloga kulinarnego i mało kto interesował się tematem odżywiania dla zdrowia. Warsztaty gotowania nie były popularne, bo nikt o takiej formie edukacji nie myślał. Dlatego początki były trudne.
Ale nie zniechęcałam się, bo czułam, że to jest moja droga i że ona jest właściwa – dzielenie się z innymi i wspieranie ich w przemianach dla zdrowia.

Część znajomych dziwiła się. Szczytem marzeń wielu z nich była praca w korporacji. Pamiętam słowa jednego z moich kolegów ze studiów – Po to studiowałaś na zagranicznych uczelniach, aby teraz uczyć obierać marchewkę?
Nie brałam tych ani podobnych słów do serca, bo ono mówiło mi co innego.

Z czasem na warsztaty i wyjazdy zaczęło zgłaszać się coraz więcej osób – jedni szukali inspiracji, inni mieli problemy zdrowotne, jeszcze inni chcieli się po prostu nauczyć gotować dla zdrowia.

A ja odkrywałam moją pasję i zaczynałam iść nową drogą życia, której szukałam przez wiele lat i dzięki przeżytemu w Tajlandii tsunami ją znalazłam.

Widziałam swój rozwój, bo nie poprzestałam na studiach i dalej się uczyłam. Czułam, że żyję, a moje życie staje się coraz bardziej ciekawe. Maluję je takimi kolorami, jakie lubię. Moimi kolorami.

I tak jest po dziś dzień. Po 13 latach nie żałuję ani jednej chwili. Wiele się nauczyłam, a moje życie nabrało jakości, bo odzyskałam siebie. Temat zdrowia jest nieustannie moją pasją, którą zgłębiam i pewnie będę do końca moich dni.

Jeśli masz marzenia związane z życiem zawodowym, prywatnym, a może innym miejscem zamieszkania, realizuj je i nie poddawaj się presji otoczenia, które mówi, że tak nie wolno, że zginiesz, albo, że to nie to. Zaryzykuj dla siebie, dla jakości życia, dla przygody. Bo kiedy, jak nie teraz? Nawet jeśli miałoby być różnie, a może tak być, nie rezygnuj. To Ty kreujesz swoje życie, swój świat, swój dzień i każdy moment. Nie pozwól innym decydować o sobie, nie bądź czyimś odbiciem, kalką. Bądź sobą i realizuj siebie na Twoich zasadach.

Dziękuję każdemu z Was za bycie ze mną przez te 13 lat, za zaufanie i otwartość na to, co mam Wam do przekazania. Obym jak najdłużej mogła Wam służyć w harmonii ze sobą.

Z serca ❤️


Udostępnij ten wpis
FacebookTwitterEmailPinterest

Może Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments