Jedziesz na urlop, chcesz odpocząć, zregenerować siły, odkryć coś nowego. Szukasz noclegu w pięknej okolicy, zwracasz uwagę, czy mają parking dla gości i wifi, czytasz o atrakcjach okolicy. I zapominasz o tym by sprawdzić, czy jedzenie, które na miejscu serwują, jest dobre jakościowo i służy Twojemu żołądkowi i samopoczuciu. Czemu o tym nie myślisz? Bo to przecież taka oczywistość. Wychodzisz z założenia, że jedzenie będzie przepyszne i poczujesz się po nim dobrze. A tu niespodzianka. Bo owszem, piszą, że jedzenie jest domowe, ale jednak jest Ci po nim ciężko, czujesz ospałość, a czasem nawet masz bóle brzucha, biegunkę lub zaparcia. Urlop nagle traci blask i mija ekscytacja, bo nie możesz w pełni z niego korzystać, nie mówiąc już o regeneracji. Bo co robi ciało, które pobolewa? Cierpi i opada z sił, zamiast się wzmacniać całym tym pięknym urlopem. I wprawdzie widoki z okna pokoju masz cudowne, ptaszki śpiewają, przepływająca obok rzeczka pięknie szumi, a Ty siedzisz lub leżysz i nie bardzo możesz czerpać z tego radość.

Skąd znam takie scenariusze? Od Was. Opowiadacie o tych doświadczeniach w kontekście jedzenia na wyjazdach ze mną, gdzie macie spokojną głowę, bo wiecie, że potrawy są wyjątkowo smaczne i sycące. W dodatku mówicie, że po tym jedzeniu czujecie się wzmocnieni i coraz zdrowsi. Bo tak jest. Jadłospis na czas wyjazdu dokładnie przemyśliwuję i komponuję odpowiednie połączenia – każdy posiłek, każdy dzień i cały wyjazd. Konkretne potrawy i zestawienia nie są przypadkowe, ale wynikają z mojego wieloletniego doświadczenia w temacie odżywiania dla zdrowia. Wiem, co służy na śniadanie, co najlepsze na obiad, a co na kolację. Znam również możliwości trawienne uczestników i wiem, co dobrze im zrobi na talerzu podczas danego tematu wyjazdu. Oczywiście pora roku i lokalność produktów są dla mnie również ważnym wyznacznikiem. Przeszkalam personel siedlisk i nieustannie czuwam podczas wyjazdu już na miejscu, nad jakością przygotowywanych potraw.
A pozytywne efekty odczuwacie Wy, moi Kochani, o czym z radością donosicie.

Jedzenie może być pyszne i zdrowe, należy o to dbać, bo jest najlepszą medycyną. Na wyjazdach ze mną zyskujecie dodatkowo mnóstwo inspiracji, które przenosicie do swoich domów i codziennego życia.

Serdecznie ❤️


Udostępnij ten wpis
FacebookTwitterEmailPinterest

Może Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments