Nie weszłam na Kilimandżaro. Zrezygnowałam 200 m przed szczytem.

Ale jak to? Tak blisko i odpuściłaś? Przecież dałabyś radę!
Tak, odpuściłam. Tak, pewnie dałabym radę. Kondycyjnie byłam świetnie przygotowana.

Ale

Gdzie jest granica, którą tylko umysł chce przekroczyć, bo ciało mówi stop?

Nie żałuję ani jednego kroku na szczyt. Te 6 dni było pięknym, choć momentami bardzo trudnym doświadczeniem, którego wcześniej nie znałam. Wiadomo, szczyt był celem, ale nie za wszelką cenę. Nie za cenę życia.

To jest właśnie moment, kiedy będąc ze sobą w harmonii (na tyle, na ile się da na wysokości ponad 5500 m n.p.m.) masz w sobie wewnętrzną siłę (choć siła do kontynuacji tej trudnej drogi Cię opuszcza), aby zrezygnować i nie żałować.

Czujesz wdzięczność za możność doświadczania bycia ponad chmurami – niesamowite uczucie. Pustka i niebo nad tobą. Rozglądasz się wokoło, widzisz wystający sąsiedni szczyt Mawenzi, a przed Tobą Kili. Jest w zasięgu ręki, 200 m, ale to może być twoje ostatnie 200 m życia.

I z pełną świadomością podejmujesz decyzję o odpuszczeniu. Nie postrzegasz tego jako porażka. Ale jako wygrana. Wygrałam życie ❤

zobacz także: Tworzysz każdą sekundę swojego życia

Dlaczego o tym piszę?

Bo chcę Ci pokazać, że jeśli idziesz naprawdę trudną drogą przez życia, która jest ogromnym wyzwaniem, wyzwaniem ponad siły, to cena jest zazwyczaj najwyższa. Odpuść ją. Nie szarp się.

A przede wszystkim nie oceniaj siebie, że inni dali radę, a Ty nie. Bo każdy jest inny. I każdy ma inną drogę do przejścia. Ale najważniejsze, abyś mogła dalej żyć.

Nie każdy musi zdobyć Kili. Ale każdy powinien wiedzieć, kiedy odpuścić.

Wiele osób nie przeżywa morderczej drogi przez życie, którą sami sobie tworzą, bo kasa, bo ego, bo inni mają więcej, bo poczuję się lepsza, bo wtedy będę coś warta itd.

zobacz także: Nie bądź ofiarą

Nie tędy droga. Na tej drodze czeka Cię zawał, udar, wylew, cukrzyca, nowotwór i inne „przyjemności”.
Odpuść i skieruj swe kroki w stronę życia, dobrego, przyjemnego życia. Nie mówię, że bez wyzwań, bo inteligentni ludzie wiedzą, że wyzwania kształtują i rozwijają. Ale wyzwania na miarę Twoich możliwości.

Odpuszczania i zdrowia Ci życzę ❤


Udostępnij ten wpis
FacebookTwitterEmailPinterest

Może Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments