Akademia » Artykuły » Buduj swój dom

Buduj swój domOd lat marzyłam o domu w naturze. Szukałam odpowiedniego miejsca i kilka lat temu stało się. Dziś jestem w trakcie budowy domu, która wymaga dużego zaangażowania. Zgłębiam temat, aby dom, w którym zamieszkam, stał się dla mnie wygodny, funkcjonalny, estetyczny i energooszczędny. Nikt nie zrobi tego za mnie, żaden architekt, ani majster, gdyż to ja mam wiedzieć, w czym i jak chcę mieszkać. Znając swoje preferencje i upodobania wybieram z wielu opcji technologię budowy – dom murowany, drewniany czy z gliny. Jednak do podjęcia ostatecznej decyzji potrzebuję skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowców. Pytam, czytam, uczę się, spotykam, wyobrażam sobie, przemyśliwuję, drążę temat, aż powstaje wizja domu i sposób realizacji zgodny ze mną. Wszystko to kosztuje czas i zaangażowanie. To normalne, jeśli chce się osiągnąć cel. Moja motywacja jest ogromna, bo widzę na horyzoncie efekt całej tej pracy - dom, który jest prawdziwym domem dającym mi zdrowie, relaks, poczucie bezpieczeństwa, ciepła rodzinnego, przytulności, dom, w którym rozkwitam i wzrastam. Mając taką wizję jeszcze bardziej chce mi się angażować i wkładać w budowę dużo czasu i serca.

Podobnie jest ze zdrowiem. Dbam o nie, zgłębiam temat, uczę się od specjalistów, obserwuję i podejmuję działania. A właściwie wplatam je w moje życie, aby stały się codziennością, nawykiem, normalnością. Angażuję się w temat każdego dnia, aby utrzymać witalność. Bo wiem, że do wszelkich działań typu uprawa ogrodu, tańca, podróży, rozwoju Akademii i wspierania Was, potrzebne jest mi zdrowie. Gdy ono dopisuje, mogę czerpać i korzystać z życia w pełni. Zatem czuję motywację do działania, podobną jak przy budowie domu, gdyż moje ciało jest moim domem i w tym życiu nim pozostanie. Od tego, jak o nie dbam, zależy standard mojego życia. Każdy poświęcony czas dla zdrowia jest dla mnie najlepszą inwestycją, która procentuje przez całe życie – dziś, jutro, za miesiąc, za rok, za 5, czy 25 lat. To jak odcinanie kuponów. Tak to czuję. Jak dbam, tak mam.

Buduj i Ty swój dom, którym jest Twoje ciało, aby dusza mogła wygodnie i bezpiecznie w nim mieszkać. Obserwuj siebie, ucz się od innych i działaj. A spełnisz jeszcze wiele swoich marzeń, do których realizacji potrzebne jest Ci zdrowie.

Na zdjęciu płuczę kamienie do drenażu.

Serdecznie ❤️
Ania Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.