Akademia » Warsztaty » Drugie śniadanie do pracy i do szkoły

[ARCHIWUM] Drugie śniadanie do pracy i do szkoły

Data warsztatu 11 marca 2018
Kierunek warsztatów warsztat dla wszystkich, praktyka plus teoria
Osoba prowadząca Anna Krasucka
Miejsce ul. Majdańska 30/36 Zespół Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Warszawie (Grochów)
Opis Do obiadu jeszcze chwila, a ty już wiesz, że twoje pierwsze śniadanie zostało strawione. Czujesz głód, zatem czas na drugie śniadanie. Zaczynasz się rozglądać, co by tu podjeść, aby zaspokoić potrzebę organizmu. Sięgasz po coś, co masz pod ręką - ciasteczko, czekoladkę, batonik, drożdżówkę, w najlepszym wypadku po klasyczną kanapkę. Jednak łapiesz się na tym, że wcale nie chcesz tego wszystkiego jeść, bo wiesz, że później masz problemy gastryczne, czujesz ospałość, tyjesz, skórę zaczynają pokrywać wypryski, a do tego brak ci inwencji twórczej. Ale nie masz innego pomysłu na drugie śniadanie. Chcesz natomiast, aby ten mały posiłek pozwolił ci spokojnie dalej pracować i posilił do czasu obiadu.

Podobnie jest z dzieckiem w szkole, które potrzebuje jasnego umysłu, sprawnej koncentracji i siły do czynnego udziału w codziennych lekcjach i zajęciach szkolnych. Głód i podjadanie byle czego na pewno będzie mu w tym przeszkadzać, a co gorsze osłabiać ciało i mózg. Czas spędzony przez dziecko w szkole jest bardzo intensywny i wymagający zarówno intelektualnie jak i fizycznie. Organizm dziecka może czerpać siły przede wszystkim z pożywienia.

Drugie śniadanie przypada na czas w ciągu doby, kiedy to układ trawienny pracuje najwydajniej. Zatem warto wtedy zjeść coś, co wzmocni, odżywi i doda energii do dalszej pracy, a przy tym nie obciąży m.in w postaci zbędnych kilogramów.

Na warsztacie dowiesz się, dlaczego warto jadać drugie śniadania i z czego ono może lub powinno się składać. Na ciepło, czy na zimno? Podzielę się wieloma pomysłami na zdrowe i smaczne drugie śniadanie, które w łatwy sposób zabierzesz ze sobą do pracy lub dasz dziecku do szkoły. W praktyce przygotujesz kilka z nich i zobaczysz jak twórcze i sycące może być drugie śniadanie.
Poziom trudności dla wszystkich
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Najbliższe terminy

23.07
-
30.07
Rodzinne wakacje nad jeziorem
30.07
-
06.08
Moc regeneracji z natury
29.09
-
02.10
Kobieta zdrowa i piękna z natury

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.