Akademia » Artykuły » Kolekcjonuj przeżycia, nie rzeczy

Kolekcjonuj przeżycia, nie rzeczyOd lat doświadczam na wyjazdach z Wami niezapomnianych przeżyć. Ostatnio na ziołowym wspominając pewne historie uświadomiłam sobie, jak wiele ich jest i jakie bogactwo wnoszą one do mojego życia. Uczę się bycia, uczę się siebie, uczę się relacji z drugim człowiekiem, odnajduję głębszy sens istnienia i cieszę się chwilami spędzonymi na tych przeżyciach. To niezwykłe doświadczenia, których nigdzie indziej nie mogłabym przeżyć, dzięki Wam.
Z kolei słuchając Was wspominających ciepłe historie z poprzednich wyjazdów, uświadomiłam sobie również, że i dla Was są to niezapomniane momenty, które pozostają w sercu i pamięci na długo. Budzą one w Was ciągle żywe emocje, co świadczy o niezwykłych przeżyciach. Widziałam pojawiające się iskierki w oczach, gdy coś takiego wspominacie. Jest wiele przykładów i Ci z Was, którzy przeżyli ze mną jeden, dwa, trzy i więcej wyjazdów, dokładnie wiedzą, co dają im te przeżycia. Ci z Was natomiast, którzy jeszcze nie byli ze mną na żadnym wyjeździe, zachęcam. Wyjazd odmienia życie, rozświetla je, motywuje do czerpania z codzienności garściami, rozbudza radość  w sercu i wdzięczność za wiele. Ale przede wszystkim jest szansą na niezwykłe przeżycia, które rozwijają, kształtują, inspirują i dają siłę na drodze przez życie.

Kolekcjonuj przeżycia, nie rzeczy. Są o niebo cenniejsze od materii.Przeżyć nikt Ci nie zabierze, one na zawsze pozostaną w Tobie i możesz po nie sięgać, gdy tego potrzebujesz.
Otwierając się na coś nowego, coś, na co do tej pory byś się nie zdecydowała / zdecydował, dajesz sobie szansę na doświadczenie czegoś odkrywczego, wnoszącego inną jakość do Twojego życia.
Nie racjonalizuj i nie oczekuj, że będzie tak czy siak, bo zdławisz dziecko w sobie, które zawsze jest gotowe na przygodę, na naukę nowych umiejętności, na odkrywanie, na doświadczanie. Dziecko wstaje rano i od razu jest gotowe na zabawę, bez zastanawiania się, czy jest z kim, czy to dobry moment, albo czy samopoczucie mu na to pozwala. Po prostu chce się bawić i się bawi. A TY? Kiedy ostatnio bez wymówek zaczęłaś / zacząłeś się bawić życiem? Nie, no my dorośli musimy mieć odpowiednią atmosferę, być w dobrym nastroju, przeanalizować, czy teraz nie mam czegoś innego do roboty i czy w ogóle mam czas. Zanim to wszystko przejdzie przez umysł, dziecko znika i szansa na zabawę razem z nim.
Nie tkwij w miejscu.
Mając dzieci jesteś dla nich przykładem. Pamiętaj o tym.
Kolekcjonuj przeżycia i rozwijaj się, a wraz z Tobą rozwinie się Twoja rodzina.
Dziś dzieje się Twoje życie.

Serdecznie ❤️
Ania Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.