Akademia » Warsztaty » Moc regeneracji z natury

Moc regeneracji z natury

Data wyjazdu 31 lipca ( sobota ) - 7 sierpnia 2021 ( sobota )
Osoba prowadząca Anna Krasucka
Miejsce Siedlisko k. Koczały nad rzeką Brdą (Bory Tucholskie)

Zgłaszam się na wyjazd
Opis

Masz dość ciągłego zmęczenia?
Tęsknisz za naturą, prostotą i odpoczynkiem?
Nie wiesz, jak zadbać o siebie naturalnie?

Podaruj sobie tydzień dobroci dla ciała i umysłu, tydzień relaksu i głębokiej regeneracji w naturze, gdzie delikatny szum drzew otaczających lasów i ziołowych łąk, czyste powietrze, szemrząca rzeczka (początek Brdy), śpiew ptaków i naturalna cisza - pełne ukojenie.Sierpień jest miesiącem powolnego przemijania lata i wchodzenia w czas zbiorów, czas pełni darów natury. To przełom lata i babiego lata. Szczególny czas. Jedzenie jest najbardziej soczyste, bo świeże, dopiero co dojrzałe. Warzywa i owoce w czasie zbiorów mają największą siłę życiową. Zaczerpnij z tej energii i zregeneruj ciało i ducha. Poczuj, że znów żyjesz w pełni. To ten czas, czas mocy z natury.
Sierpień to również moment, kiedy spadają gwiazdy (dokładnie podczas całego naszego wyjazdu). W środku lasu, gdzie ciemność nocy jest prawdziwą ciemnością, możesz się szczególnie oddać obserwacji tego pięknego zjawiska i patrząc w niebo zjednoczyć się z nim.Przez osiem letnich dni w praktyce będziemy odzyskiwać moc
pysznym jedzeniem
delikatnym ruchem
głębokimi oddechami
odnawiającymi medytacjami
dziko rosnącymi ziołami
relaksującym masażem
spokojnym snem.   Dowiesz się, co znaczy i jak praktykować holistyczne podejście do człowieka (do siebie), bo człowiek to ciało i duch - jedna całość. Zgłębisz tajniki prawdziwie naturalnej profilaktyki zdrowia. Nauczysz się korzystać z dobrodziejstw 5 przemian - harmonijnych przemian w naturze.

Zapraszam po konkretną wiedzę praktyczną, z której możesz samodzielnie korzystać później w domu.Miejsce, w którym gościmy, jest niesamowite. To siedlisko położone na Pomorzu nad rzeką Brdą (na skarpie) w otoczeniu sosnowych lasów. Tutejsze powietrze jest krystalicznie czyste i nie bez kozery rejon ten (otulina Borów Tucholskich) nazywany jest zielonymi płucami Polski. W pobliżu liczne rezerwaty przyrody (np. jeziora lobieliowe) oraz dzikie ostoje zwierząt (np. orła bielika, czarnego bociana, czy bobra). Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku, wyciszenia, zaczerpnięcia pozytywnej energii.
Tutaj jest prawdziwa ciemność nocy i rozgwieżdżone niebo. Spacerujesz i oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.Proponuję Ci prawdziwe odprężenie, włóczenie się po lasach i łąkach, wokół jezior i nad rzeką, relaks i przyjemny czas. Zaczerpnięta moc z natury długo będzie promieniować z twoich oczu, z serca i z duszy.

Spraw sobie przyjemność i odpocznij na łonie czystej natury :)

Zapraszam po regenerację z natury, po 8 dni dla siebie :)

Anna KrasuckaW programie:

- regenerujące, sezonowe jedzenie przygotwywane z miłością + napoje ziołowe
- poranny rozruch oraz oddech w plenerze
- inspirujące warsztaty gotowania wg kuchni 5 przemian (sezonowość)
- wykłady z profilaktyki zdrowia – pory roku i ich wpływ na zdrowie człowieka, przyporządkowane narządy i ich funkcje (w tym zegar narządów, emocje), właściwości pożywienia w kontekście dbania o siebie
- pieczenie chleba na naturalnym zakwasie
- regenerujący kwas buraczany w praktyce
- medytacje i ćwiczenia uważności – czyli, jak zwolnić ciało i umysł
- spotkania z naturą – las, rzeka, jeziora, zioła – relaks i oczyszczanie wnętrza (też psychiki)
- masaż w profilaktyce zdrowia – praktyka
- krótka wstępna diagnoza stanu zdrowiaBędzie również o wzmacnianiu Odporności na co dzień.

Obejrzyj ZDJĘCIA z poprzednich letnich wyjazdów.

OSOBA PROWADZĄCA


Anna Krasucka
- doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Anna Krasucka - doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, sposoby zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania oraz wyjazdy zdrowotne. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi szkolenia dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut". Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

MIEJSCEW Borach Tucholskich, nad rzeką Brdą jest wiejskie siedlisko otoczone sosnowymi lasami, gdzie czas płynie leniwie, rozciągając każdą chwilę przyjemności w nieskończoność. Tu marzenia plączą się z rzeczywistością, a życie zdaje się być bajką. Wśród zieleni lasów, szumu drzew, szemrzącej rzeki, malowniczych dolin i pagórków czeka na ciebie spokojne miejsce stworzone dla odnowy ciała i ducha.
Z okien roztacza się kojący oczy widok, słychać delikatny szum Brdy. A bezpośrednio z domu wychodzi się do ogrodu, w którym od rana można stąpać boso po trawie, wsłuchać się w koncert świerszczy lub szemrzącej rzeki, czy zakosztować kąpieli w promieniach rozkosznego słońca. Idąc drogą przez las dochodzi się do najbliższego jeziora (900 m), gdzie czysta woda zachęca do letnich kąpieli. Okolica jest wprost stworzona do wycieczek rowerowych oraz spływów kajakowych.
Na terenie siedliska znajduje się kort tenisowy oraz boisko do siatkówki i badmintona.

Zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3-osobowych z łazienką lub wspólną łazienką na 2 pokojeWyżywienie
- trzy ciepłe i syte posiłki jarskie dziennie (raz przewiduję lokalną rybę) przygotowywane na świeżo wg specjalnych zaleceń Anny Krasuckiej w oparciu o zasady zdrowego odżywiania, z produktów sezonowych i lokalnych, głównie ekologicznych + napoje i napary odpowiednie do pory roku. Ze względu na pro zdrowotny charakter wyjazdu w czasie całego pobytu nie jest serwowana kawa naturalna, ani herbata z teiną (czarna, czerwona, zielona).

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd (chętnie w tym pośredniczę).

W związku z dużym zainteresowaniem kameralnym charakterem wyjazdu, pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone przedpłatą w wysokości 600 zł. Info organizacyjne otrzymasz po przesłaniu formularza zgłoszeniowego. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Poczytaj OPINIE uczestników poprzednich wyjazdów :)

Poziom trudności dla wszystkich
Zapewniamy
 • zakwaterowanie 8 dni (7 noclegów)
 • wyżywienie: trzy ciepłe i regenerujące posiłki dziennie (raz będzie ryba) przygotowywane wg specjalnych zaleceń Anny Krasuckiej + napary ziołowe
 • krótką wstępną diagnozę stanu zdrowia każdego uczestnika
 • 3 warsztaty gotowania, w tym pieczenia chleba na zakwasie
 • wykłady z profilaktyki zdrowia wg 5 przemian
 • inne warsztaty: m.in. zielarskie, automasaż
 • dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej
 • ciszę i spokój, świeże powietrze, cudne widoki i miłą atmosferę
 • kilka niespodzianek dla zdrowia
 • motywację do działania dla zdrowia
 • Dodatkowo płatna opcja: masaż oraz spływ kajakowy
Cena pokój 2 lub 3-osobowy z łazienką lub wspólną łazienką na 2 pokoje - cena zostanie podana na początku 2021 r.Zgłaszam się na wyjazd
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktywnościach Akademii, wpisz poniżej swój adres e-mail.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Najbliższe terminy

26.11
-
29.11
Odzyskaj energię naturalnie
04.02
-
07.02
Potęga trawienia
24.07
-
31.07
Rodzinne wakacje nad jeziorem
31.07
-
07.08
Moc regeneracji z natury

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


 • Nokia Siemens Networks
 • IKEA
 • IMPEL
 • Joga w Parku
 • Polska Akcja Humanitarna
 • Dom Kultury Śródmieście
 • NZOZ Carolina Medical Center
 • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2020 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.