Akademia » Artykuły » Nie daj sobie wmówić!

Nie daj sobie wmówić!Poszłam do okulisty z ostrym stanem zapalnym oka, bo z oczami nie ma żartów. Po kilkutygodniowych próbach leczenia, lekarz uznał, że muszę się już przyzwyczaić, bo ta dolegliwość w moim wieku! jest normalką! i pozostanie do końca życia! Codziennie będę musiała zapuszczać kropelki (chemiczne), aby łagodzić (patrz przykrywać) stan oka.
Czujesz to?
Ciśnienie skoczyło mi i w całej okazałości pojawił się bunt przeciwko próbie wmówienia mi czegoś, co dla mnie było absurdem.
Choć na początku zawierzyłam swoje oko specjaliście, to powyższa diagnoza od czapy, zmiotła wszelką wiarę i zaufanie w jego autorytet.
Bo nie należy ślepo we wszystko wierzyć, nawet specjaliście. Na warsztatach zawsze podkreślam, że nie macie mi wierzyć, ale doświadczać na sobie i samodzielnie przekonywać się o tym, czego Was uczę.

Bunt – zdrowa reakcja energii Wątroby dał mi siłę do dalszych poszukiwań.
Jestem w trakcie leczenia przez innego okulistę, który obalił błędną diagnozę pierwszego. Zaufałam, ale jestem czujna i słucham logiki terapii.
Oczywiście wzmacniam się jedzeniem, oddechem, odpoczynkiem i snem, aby organizm sprawnie poradził sobie z przeciągniętym już mocno stanem zapalnym oka.

Nigdy, ale to przenigdy nie daj sobie wmówić, że np. choroba pozostanie w Tobie na zawsze. I że do jakiejś chwilowej niedyspozycji / słabości organizmu można się przyzwyczaić. Bo nie można, a nawet Ci nie wolno!
Nie gódź się na to!
Postaw sprzeciw!
Nie oddawaj prawa decydowania o sobie komuś innemu.
Szukaj rozwiązań.
Idź aktywnie po zdrowie.
Ustal sobie tempo, ale idź do przodu.
Przecież to Twoje zdrowie i Twoje życie.
I tylko Ty masz za nie odpowiedzialność, nie lekarz, nie terapeuta nie mama, nie nauczyciel, nie żona czy mąż. Ale TY.
Wspieram Cię w tym.Serdecznie ❤️
Ania Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.