Akademia » Artykuły » Nie lubię ortodoksji

Nie lubię ortodoksjiOrtodoksja usztywnia, a przecież rozluźnienie jest naturalną potrzebą organizmu dającą cudowne odczucie. Na dodatek to, co sztywne łatwo pękna i się kruszy.
Ortodoksja zaciska, a przecież najważniejszy w ciele jest swobodny przepływ qi i krwi. Niepotrzebne Ci są złogi, guzy, torbiele, cysty, kamienie.
Ortodoksja prowadzi do zastojów, a czymże jest zastój, jak nie bólem, zmęczeniem, złością, bezradnością, ociężałością, demotywacją, cierpieniem, niepokojem i wreszcie depresją.
Ortodoksja prowadzi do lęku, aby nie zrobić czegoś wbrew zasadom. A lęk zamyka i osłabia Nerki oraz odporność.
Ortodoksja niszczy kreatywność, a przecież ona nas odpręża i napędza do działania.
Ortodoksja wysusza krew i cenne płyny ciała, co ma negatywny wpływ na zdrowie oraz przyspiesza starzenie się - o czym więcej opowiem na wykładzie online na żywo „WZMACNIANIE i BUDOWA KRWI oraz CENNYCH PŁYNÓW” 3 marca 2021.
Ortodoksja rodzi zgorzknienie i smutek, a przecież radość życia i wdzięczność nadają sens istnienia.
Ortodoksja żywieniowa tzw. ortoreksja prowadzi do tego, że zdrowe odżywianie staje się niezdrowe.

Najważniejszym jest słuchanie swego organizmu i wychwytywanie jego prawdziwych potrzeb.
Podam przykład – mój znajomy jest wegetarianinem od ponad 30 lat. Będąc kiedyś na wsi odwiedził wiejski jarmark ze swojską żywnością. Przechodząc obok stoiska z wędlinami / kiełbasami, tak przyjemnie mu zapachniało, że bez namysłu kupił mały kawałek suchej kiełbasy i zjadł od razu ze smakiem.

Owszem, zdarza się, że jestem kategoryczna, może nawet ortodoksyjna, w przypadkach, gdy widzę, że stan zdrowia wymaga szybkiej i restrykcyjnej reakcji żywieniowej. Może jest to cukier, może kawa, nabiał, a może mięso. Odstawiam na jakiś czas, aż organizm wróci w miarę do równowagi i wtedy zakazy i nakazy można lekko poluzować zachowując zdrowe zasady żywieniowe. Nie powiedziałam wrócić do starych nawyków, które doprowadziły do ciężkiej choroby.

Życie bez ortodoksji jest łatwiejsze, przyjemniejsze i daje wolność.
Takiego życia Ci życzę!

Serdecznie ❤️
Ania Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.