Akademia » Artykuły » Odpoczynek i Oczyszczanie dla Serca

Odpoczynek i Oczyszczanie dla Serca

Wg chińskiego kalendarza słoneczno – księżycowego trwa już lato, czyli przemiana Ognia. Jego szczyt, maksimum Yang przypada na 22 czerwca, kiedy to jest najdłuższy dzień (Yang) i najkrótsza noc (Yin).
Narządem Yin przemiany Ognia jest Twoje Serce, a jego parą, czyli narządem Yang jest Twoje Jelito Cienkie. W przypadku, gdy któryś z tych narządów nie jest w równowadze i jest osłabiony, dolegliwości będą się nasilać właśnie latem. Ale i TERAZ jest najlepszy czas na uzdrawianie i wzmacnianie obu tych narządów.

Serce jest Cesarzem narządów. To Twoje SHEN - Jestestwo, Twój Duch, Twoja świadomość i witalność umysłowa. Jest chronione przez inne narządy odpowiednio do ich możliwości w sytuacjach, gdy masz zbyt dużo obowiązków i ciężkiej pracy, przeżywasz silne emocje i doświadczasz ogromnego stresu. Wówczas Twoje Serce jest przeciążone, rozregulowuje się jego rytm i nie może prawidłowo spełniać swoich funkcji. Wtedy nagle przychodzi zawał. Ale czy on jest zaskoczeniem? Przecież na zawał "pracuje się" miesiącami i latami. Jeśli masz szczęście, zawał okaże się czerwonym światłem na Twej pędzącej autostradzie życia i szansą na przemiany. Jeśli natomiast Serce zostało mocno wyeksploatowane, nie ma już co ratować. A tego przecież nie chcesz. Więc ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!

Z Sercem związana jest Krew, Twój najcenniejszy Płyn Ciała, bo Serce zarządza naczyniami krwionośnymi i cyrkulacją krwi. Gdy Krew jest w niedoborze, cierpi na tym głównie Twoje Serce i cały układ krążenia.

Co zatem chroni i regeneruje Serce?

Najważniejszą rzeczą w tym pędzącym życiu jest

ODPOCZYNEK
ODPOCZYNEK
ODPOCZYNEK !!!

czyli

- Spokojny, regenerujący Serce sen
- Odpoczynek w ciągu dnia pomiędzy zadaniami
- Drzemka - choć 20 min. leżakowania
- Wyjazd w naturę na weekend, gdzie nie masz obowiązków i gonitwy
- Relaks w modlitwie lub medytacji
- Przebywanie wśród ludzi płynących na tej samej fali, gdzie rodzi się radość, wdzięczność i przynależność
oraz
- Odciążenie Serca dzięki Oczyszczaniu, aby naczynia krwionośne mogły pozbyć się złogów i śluzu oraz nabrać elastyczności. Wtedy Sercu łatwiej zarządzać cyrkulacją Twojej Krwi i Qi, co jest podstawą Twojej witalności i jasnego myślenia.

Jelito Cienkie natomiast przyjmuje i przekształca pokarm w przyswajalne Qi. Oddziela to, co potrzebne od tego, co niepotrzebne. Od niego zależy wchłanianie, a tym samym odżywienie Twojego organizmu. Zawalone śluzem i toksynami Jelito Cienkie nie będzie prawidłowo przekształcać i wchłaniać, a ciało będzie słabnąć.
Wraz z Sercem odgrywają kluczową rolę w budowaniu i ciągłej regeneracji Twojej odporności, jeśli tylko swoim stylem życia, w tym odżywiania im na to pozwolisz.

Odpocznij i zadbaj o swoje Serce i Jelita, aby mogły Ci służyć przez długie lata.

Serdecznie ❤️
Anna Krasucka (dyplomowany dietetyk leczniczy wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej)
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Najbliższe terminy

23.07
-
30.07
Rodzinne wakacje nad jeziorem
30.07
-
06.08
Moc regeneracji z natury
29.09
-
02.10
Kobieta zdrowa i piękna z natury

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.