Akademia » Artykuły » Popołudniowa drzemka pod lipą

Popołudniowa drzemka pod lipąPopołudniowa sjesta pod kwitnącymi i uwodzącymi zapachem lipami.
Może dlatego, że jestem lipcowym dzieckiem, zapach lip jest dla mnie niezwykle kojący i odprężający ciało i umysł. Przenosi w inny świat. Jak Wy macie?

Pszczoły i różne owady krzątają się zbierając nektar i czyniąc zapasy na zimę. Właśnie, to ten czas, kiedy zaczynamy robić pierwsze przetwory np. z truskawek, czereśni itd. tudzież suszymy zioła na potem. Tak właśnie jest z lipą, zachęcam do zbioru kwiatów na napary.
A lipa ma cudowne właściwości i przydaje się przy przeziębieniach lub chorobach zakaźnych, bo działa napotnie usuwając patogen, łagodzi kaszel, ból gardła i chrypkę. Inną drogą oczyszczania z toksyn jest jej działanie moczopędne.
Babcia parzyła napar z lipy? No jasne. Brała 1 łyżkę kwiatów lipy i zalewała 1 szklanką wrzątku. Parzyła 20 min. Czasem dodawała sok z malin, swój. Po takim eliksirze byłam jak nowonarodzona.

Zapach kwitnącej lipy jest niezwykle uspokajający, zatem polecam taką ‚kąpiel’ codziennie póki lipa kwitnie. Wystarczy 15-20 min. Komórki ciała się relaksują i organizm wraca do równowagi, nawet po trudnym dniu. To również niezwykła regeneracja dla Wątroby.

Codzienną popołudniową sjestę mamy na wszystkich wyjazdach, które prowadzę. Efekty ozdrowieńcze są namacalne

Zdrowia pod lipami życzę ❤️

Tekst: Anna Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.