Akademia » Artykuły » Przytulajmy się

Przytulajmy sięDotyk jest kluczowy dla Twojego rozwoju, inteligencji i zdrowia. Bez dotyku umierasz.

Przytulanie:
1. Zmniejsza lęk przed śmiercią.
2. Stymuluje wyrzut oksytocyny, która da Ci poczucie zadowolenia, zmniejsza odczuwany stres i lęk, a nawet sprawia, że ssaki (w tym człowiek) są monogamiczne.
3. Obniża rytm serca. Przytulanie sprawia, że „robi Ci się ciepło na sercu”.
4. Stymuluje wyrzut dopaminy, podobnie jak wiele narkotyków np. kokaina. Problemy z układem dopaminowym mogą prowadzić do np. depresji i towarzyszą chorobom neurodegeneracyjnym.
5. Stymuluje produkcję serotoniny wywołując uczucie przyjemności, uśmierzając ból, smutek, zmniejszając prawdopodobieństwo problemów z sercem, pomagając utrzymać wagę i wydłużając życie.
6. Obniża poczucie stresu. Chcesz zrobić coś dla przyszłych pokoleń? Przytulaj dzieci, gdy są jeszcze małe, pomożesz im w późniejszym życiu radzić sobie ze stresem.
7. Wzmacnia układ immunologiczny.
8. Daje poczucie bezpieczeństwa.

"Przylepa" - tak jestem nazywana od dziecka. Do dziś uwielbiam się przytulać i obdzielam przytulasami z wzajemnością m.in. uczestników moich wyjazdów. A dlaczego? Bo, zgodnie z tym, co uważała psychoterapeutka Virginia Satir „By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie, trzeba ośmiu. By się rozwijać – dwunastu”. A ja po prostu chcę, abyście się rozwijali i wzrastali w zdrowiu :) O holistycznym podejściu do Zdrowia, w tym o dotyku będę Was uczyć na Akademii Zdrowia i Witalności.

Przytulajmy i rozwijajmy się :)
Jak lubisz się przytulać i do kogo?

Serdecznie ❤️
Ania Krasucka
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.