Akademia » Rodzinne ferie zimowe w górach 2016

[ARCHIWUM] Rodzinne ferie zimowe w górach 2016

Data wyjazdu 30 stycznia 2016 - 6 lutego 2016
Osoba prowadząca Anna Krasucka i goście
Miejsce Gospodarstwo agroturystyczne, Zawadka Rymanowska, woj. podkarpackie
Opis

Zima to spokojny moment w ciągu roku, kiedy organizm się regeneruje. Do tego jest to czas ferii, co daje wspaniałą możliwość spędzenia więcej czasu z rodziną, z dziećmi, aby się dobrze bawić i jeszcze bardziej zgłębić więzi rodzinne. Wyjazd, na który serdecznie zapraszam rodziny z dziećmi, daje możliwość wspólnej zabawy m.in. przy gotowaniu lub zjeżdżaniu na sankach i lepieniu bałwana, które niesamowicie integruje członków rodziny. Jeśli zima, jeśli ferie to i góry :)

Skoro zaczynają się ferie zimowe, wykorzystajmy to i spędźmy choć tydzień na łonie natury, zapominając o troskach dnia codziennego.

Zapraszam Was w góry w Beskid Niski. Gospodarstwo agroturystyczne, w którym będziemy wypoczywać, leży na uboczu, w sercu gór, jest bardzo dobrym miejscem wypadowym na wiele spacerów (las, łąka, nad potok) i wycieczek pieszych: na górę Cergową, na górę Piotruś, do Pustelni Świętego Jana, do Królika Wołoskiego, do doliny Kamionki, potokiem Białym, do wsi (Zawadka Rymanowska) gdzie zachowało się wiele zabytkowych domów łemkowskich i cerkiew.  Gospodarstwo położone jest z dala od centrów przemysłowych, w samym środku natury, wśród lasów i pagórków, przez co doskonale nadaje się do głębokiego odprężenia i naładowania pozytywną energią. W gospodarstwie są przydomowe zwierzęta - kozy, owce, konie, koty itd. Każdy uwielbia bawić się z nimi, karmić je i obserwować młode, dopiero co narodzone kózki i owieczki. Czysta frajda :)

Jeśli ktoś ma ochotę pojechać na wyjazd samodzielnie, bez rodziny, aby odpocząć, pooddychać świeżym powietrzem, wyspać się, dobrze, smacznie i zdrowo pojeść (a cudnie smakuje, gdy ktoś inny gotuje), wziąć udział w zajęciach, zapraszam również. A wspólnie na wyjazdach zawsze tworzymy jedną wielką rodzinę :)
Ze względu na swój charakter wyjazd dedykowany jest w pierwszej kolejności osobom, które już uczestniczyły w warsztatach lub wyjazdach Akademii.

Zapraszam na cudowne tygodniowe ferie w górach :)

Anna Krasucka

W ramach wyjazdu:

- rodzinne warsztaty gotowania dla zdrowia
- pieczenie domowego chleba z dziećmi
- podstawy teoretyczne prawidłowego żywienia dzieci i dorosłych 
- warsztaty ceramiczne i inne
- wieczorne bajanie dla dzieci i dorosłych
- kulig z zaprzęgiem konnym
- ognisko i pieczenie jabłek / barana (dla rodzin wege posiłek wege)
- rodzinne zabawy na śniegu
- codzienne karmienie przydomowych owiec i kóz z małymi oraz koników
- a przede wszystkim wspólny relaks i czas dla rodziny

Obejrzyj zdjęcia z poprzednich ferii rodzinnych zimowych

OSOBA PROWADZĄCA


Anna Krasucka
- doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, metody zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania, wyjazdy pro zdrowotne, w tym rodzinne oraz wykłady na temat zdrowego żywienia. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi wykłady dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" prowadzonej przez Inę Diolosa, sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut" założony przez Claude Diolosa. Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury w Katowicach u lek. med. Michała Richtera i lek. med. Bartosza Chmielnickiego. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

 MIEJSCE

Gospodarstwo agroturystyczne położone jest w malowniczej scenerii Beskidu Niskiego. Bezpośrednia bliskość lasu i gór zapewniają ciszę i sposkój. Dom usytuowany jest na wzgórzu, z pięknym widokiem na góry oraz roztaczające się lasy i polany. Gospodarstwo położone jest za wsią w malowniczym miejscu, między górami Cergową a Piotrusiem, pięć kilometrów od głównej drogi. Wokół wspaniałe trasy na wycieczki piesze lub na biegówki.

 

Właściciele gospodarstwa mają 7 cudownych dzieci :) W gospodarstwie hodują kozy, owce, konie i inne przydomowe zwierzęta, które można pogłaskać lub się z nimi pobawić. Na co dzień oprócz przyjmowania gości, zajmują się garncarstwem, rzeźbią i tkają.

Zakwaterowanie uczestników w pokojach 3-, 4-, 5-, 6- i 7-osobowych (z łazienkami w pokojach) - jeden pokój na jedną rodzinę.

Wyżywienie jest przygotowywane zgodnie z porą roku i z zaleceniami Anny Krasuckiej wg zasad zdrowego odżywiania. Trzy ciepłe ekologiczne posiłki jarskie dziennie, słodkie niespodzianki i przez cały czas dostępne napoje i herbatki odpowiednie do pory roku.

Dojazd we własnym zakresie. Pośredniczę w kontaktowaniu osób nie mających własnego środka transportu z tymi, którzy chętnie użyczą miejsca w swoim samochodzie.

Polecam zabrać ze sobą sanki lub/i narty biegowe (kto, co lubi), bo są ku temu wspaniałe warunki na miejscu. 14 km od gospodarstwa znajduje się wyciąg narciarski Chyrowa Ski - jeśli ktoś ma ochotę pojeździć na nartach zjazdowych. Na miejscu można się również umówić z instruktorem narciarskim na lekcje indywidualne.Liczba miejsc ograniczona ze względu na kameralny charakter wyjazdu - mamy 9 pokoi, zatem może pojechać 9 rodzin. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat!

Poziom trudności dla wszystkich
Liczba uczestników od 10 do 25
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2021 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.