Akademia » Warsztaty » Rodzinne wakacje nad jeziorem

[ARCHIWUM] Rodzinne wakacje nad jeziorem

Data wyjazdu 20 lipca 2019 - 27 lipca 2019
Osoba prowadząca Anna Krasucka i goście
Miejsce Siedlisko nad jeziorem, okolice Człuchowa (Pomorze)
Opis

Lato to czas wakacji i wyjazdów rodzinnych, z dala od domu szukając przygody i wypoczynku. Lato to moment, kiedy spędzamy więcej czasu z naszą rodziną, z dziećmi, aby się dobrze bawić i jeszcze bardziej zgłębić i wzmocnić więzi rodzinne. Serdecznie zapraszam rodzinnie  (wszelkie konstelacje rodzinne możliwe :) - rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami. Wyjazd daje możliwość wspólnej zabawy m.in. przy gotowaniu, które niesamowicie integruje członków rodziny, ale i na plaży, w wodzie, w naturze.Skoro taki cudny czas do nas przychodzi, wykorzystajmy to i spędźmy rodzinnie cały tydzień na łonie przyrody.

Zapraszam Was na Pojezierze Krajeńskie na Środkowym Pomorzu. Urozmaicona rzeźba terenu, duża lesistość oraz liczne polodowcowe jeziora (ponad 300) tworzą niepowtarzalny krajobraz. Siedlisko, w którym będziemy wypoczywać, położone jest w przepięknej scenerii na wzgórzu, bezpośrednio nad jeziorem Szczytno Wielkie w otulinie Borów Tucholskich (zielone płuca Polski), w samym środku natury. Urokliwe zakątki, dziewicza przyroda i przepiękna okolica emanująca spokojem otaczają siedlisko. Tu czas przestaje się liczyć, a prostota życia doskonale nadaje się do głębokiego odprężenia i naładowania pozytywną energią.Zapraszam na cudowny wyjazd rodzinny :)

Anna Krasucka

W ramach wyjazdu m.in.:

- warsztaty gotowania dla zdrowia
- pieczenie chleba na zakwasie i podpłomyków
- podstawy teoretyczne prawidłowego żywienia dzieci i dorosłych (też wzmacnianie odporności) oraz komunikacji w rodzinie
- warsztaty kajakarskie w bardzo czystym jeziorze Szczytno Wielkie z kameralną plażą
- warsztaty integracyjne dla całej rodziny
- praktyczne spotkanie z ziołami
- ogniska, zbieranie chrustu na rozpałkę i czytanie bajek dla i z dziećmi
- codzienny bezpośredni kontakt z otaczającą naturą - jezioro, las, ptaki ...
- a przede wszystkim wspólny relaks i czas dla rodziny
- kilka niespodzianek, jak zawsze :) Obejrzyj ZDJĘCIA z poprzednich Rodzinnych wyjazdów wakacyjnych :)

OSOBA PROWADZĄCA


Anna Krasucka
- doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Anna Krasucka - doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, sposoby zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania oraz wyjazdy zdrowotne. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi szkolenia dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut". Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

 MIEJSCESiedlisko położone jest w malowniczej scenerii bezpośrednio nad czystym jeziorem i przy lesie. Bliskość Borów Tucholskich zapewnia świeże powietrze, ciszę i spokój. Gospodarstwo usytuowane jest na lekkim wzniesieniu, skąd rozpościera się przepiękny widok na jezioro. Do naszej dyspozycji jest plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, chatka / wiatka kominkowa oraz wiata z letnią kuchnią i wędzarnią / suszarnią. Otaczająca przyroda gwarantuje bliskie spotkania z dzikimi ptakami, orzeł bielik i czapla szara są praktycznie codziennością. Wystarczy tylko spokojnie obserwować. Wokół wspaniałe trasy na wycieczki rowerowe, a płynąca w sąsiedztwie rzeka Brda zaprasza na spływy kajakowe. Na miejscu można wypożyczyć kajaki (2-osobowe z dostawką dla dziecka), łódź wędkarską (6-osobową)a, a także kilka rowerów (dla dzieci i dorosłych).
Teren siedliska jest ogrodzony.Zakwaterowanie uczestników w pokojach dla 2, 3, 4 i 5 osób oraz w 6-osobowym segmencie (wszystkie pokoje są z łazienkami, a do spania pościel antyalergiczna) oraz w domkach w lesie / nad jeziorem.

Parter:
Pokój 1 dla 1-2 osób (100 zł/doba) złożony z kanapy, szafy ubraniowej i stolika, powierzchnia: 9,36 m2
Pokój 2 dla 2-3 osób (130 zł/doba) złożony z pojedynczego łóżka, kanapy, szafy ubraniowej i stolika, powierzchnia: 10,42 m2
Pokój 3 z tarasem dla 2-4 osób (150 zł/doba) złożony z dwóch pojedynczych łóżek, kanapy, szafy ubraniowej i stolika, powierzchnia: 15,72 m2

Piętro:
Pokój 4
dla 2-4 osób (150 zł/doba) złożony z dwóch pojedynczych łóżek, kanapy, szafy ubraniowej i stolika, powierzchnia: 10,90 m2
Pokój 5 dla 2-3 osób (130 zł/doba) złożony z pojedynczego łóżka, kanapy, szafy ubraniowej i stolika, powierzchnia: 8,60 m2
Pokój 6 z balkonem dla 2-4 osób (150 zł/doba) złożony z dwóch pojedynczych łóżek, kanapy, szafy ubraniowej i stolika, powierzchnia: 14,70 m2
Segment (2 pokoje) z balkonem dla 5-6 osób (220 zł/doba) - pokój I złożony z dwóch pojedynczych łóżek, szafy ubraniowej i balkonu, pokój II złożony z pojedynczego łóżka, kanapy i balkonu, powierzchnia: 21,50 m2
Pokój 8 z balkonem dla 3-5 osób (180 zł/doba) złożony z trzech pojedynczych łóżek, kanapy, szafy ubraniowej i stolika, powierzchnia: 15,70 m2

3 domki w lesie (250m od jeziora i 150m od budynku głównego) oraz 1 domek nad jeziorem:
Domek
(300 zł/doba) złożony z dwóch sypialni (po 3 łóżka 80/200), łazienki i saloniku (rozkładana kanapa + stół), aneksu kuchennego (czajnik, płyta grzewcza, lodówka i naczynia na 8 osób) oraz tarasu, powierzchnia: 40 m2

WYŻYWIENIEPosiłki są przygotowywane przez gospodarzy siedliska na świeżo wg zaleceń Anny Krasuckiej w oparciu o zasady zdrowego odżywiania, z produktów sezonowych i lokalnych, głównie ekologicznych. Trzy ciepłe i syte posiłki jarskie dziennie (raz przewiduję lokalną rybę - specjalność gospodarzy), słodkie niespodzianki i napary / napoje odpowiednie do pory roku. Ze względu na pro zdrowotny charakter wyjazdu w czasie całego pobytu nie jest serwowana kawa naturalna, ani herbata z teiną (czarna, czerwona, zielona).

Dojazd we własnym zakresie.

W związku z dużym zainteresowaniem kameralnym charakterem wyjazdu (do 11 rodzin), pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone przedpłatą w wysokości 600 zł/os. Info organizacyjne otrzymasz po przesłaniu formularza zgłoszeniowego. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat!

Poczytaj OPINIE uczestników poprzednich wyjazdów :)

ATRAKCJE OKOLICYMalownicza okolica z wieloma jeziorami i lasami zachęca do zabaw wodnych, wycieczek pieszych i rowerowych.
Pośród łąk i sosnowych lasów meandrująco przepływa czysta i przepiękna rzeka Brda, która zaprasza na spływy kajakowe (bardzo polecam).
W oddalonej o 12 km miejscowości Człuchów znajduje się Zamek Krzyżacki z XIV w. (bardzo polecam) z ośmioboczną wieżą (46 m), z której roztacza się przepiękny widok na okolicę. W zamku znajduje się również Muzeum Regionalne. W mieście warto odwiedzić barokowy Kościół p.w. św. Jakuba, a nad jeziorem park wodny i linowy oraz mini golf.
Akurat poczas naszego pobytu w Człuchowie odbywają się 2 godne polecenia imprezy: Polish Boogie Festival oraz Lawendowy Jarmark św. Jakuba (25.07)

Poziom trudności dla wszystkich
Liczba uczestników od 20 do 35 (z dziećmi)
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktywnościach Akademii, wpisz poniżej swój adres e-mail.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2019 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.