Akademia » Artykuły » Równowaga - podstawa odradzania się

Równowaga - podstawa odradzania się

Co roku nieustannie fascynuje mnie wiosenna przyroda, która czeka na odpowiedni moment, aby wystrzelić z ogromną siłą do nowego życia. Zjawisko to obserwuję zawsze bardzo uważnie. Pewnie nie chcę nic przegapić, bo takie doświadczenie daje mi silę i ponowne potwierdzenie działań w ramach Akademii. Można by powiedzieć, no przecież banał, tak jest i już. Nad czym tu myśleć? Oczywiście, racja. Jednak po chwili refleksji dostrzegasz w tym ogromną mądrość, z której warto czerpać i się uczyć. Wielkość i ważność tego doświadczenia polega na zrozumieniu, czego świadkiem tak naprawdę jestem i umiejętności przełożenia tego na moje życie. Do czego zmierzam?Fascynuje mnie myśl, a raczej pytanie, skąd w naturze taka siła i moc, aby z pozornie martwego konaru lub suchej gleby wypuścić przepiękne kwiaty, liście, pędy, łodygi i to w przeciągu krótkiego czasu. Chciałabym, aby taka siła pojawiła się również u każdego człowieka. Odpowiedź przyszła sama. Obserwując ponowne narodziny przyrody, przemyślałam cały proces. Wnioski są proste. W momencie, gdy nadchodzi czas odpoczynku, Natura odpoczywa. A, gdy nadchodzi czas pracy, Natura pracuje. Wyważenie, bez przeginania w żadnym kierunku. Proste, a zarazem genialne. Równowaga jest podstawą, stałym elementem odradzania się, siły, która mnie tak bardzo fascynuje.
Natura wie, że zasady życia są jasne, niezmienne, a może nawet i twarde. Podam prosty przykład - drzewo, które nie sprowadzi swoich soków na zimę do korzenia, zginie, gdy przyjdą mrozy, bo jego "krew", dzięki której żyje, zamarznie i drzewo obumrze. Dlatego drzewo chroni to, co dla niego najcenniejsze. A jednocześnie żyje w rytmie natury, której jest częścią, więc spowalnia i pozornie się zatrzymuje na ten czas. Wszystko to dla odpoczynku i regeneracji, aby mieć siłę do ponownych narodzin wiosną i kolejnego cyklu pracy.

A człowiek? Czy człowiek zachowuje tę mądrą harmonię we wszystkim? Czy utrzymuje równowagę między pracą a odpoczynkiem. Czy jada regularne i zrównoważone posiłki? Czy dba o stały kontakt z Naturą, której jest częścią? czy, czy czy ... można by tu wymieniać wiele aspektów mających bezpośredni wpływ na dobrostan człowieka.
Konsekwentnie dąż do harmonii w życiu, w Twoim życiu, bo wiesz, że masz tylko jedno zdrowie :)

Kontakt z Naturą i czerpanie z niej to nieodłączny i podstawowy element wszystkich wyjazdów, które prowadzę. Ten kontakt daje równowagę, jest szczególnym powrotem do korzeni i do poszanowania Natury, której jesteśmy nierozerwalną częścią.

Tekst: Anna Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.