Akademia » Artykuły » Ucz się - punkt reanimacyjny

Ucz się - punkt reanimacyjnyJedziesz pociągiem, czytasz dobrą książkę i nagle słyszysz cicho wołającą kobietę
„Czy jest tu lekarz?”
Mąż jej zasłabł i nie ma z nim kontaktu. Głośno powtarzasz jej ciche pytanie. Bez odzewu.
Biegniesz do kolejnego wagonu i wołasz to samo pytanie. Bez odzewu. Kobieta z tamtego wagonu oferuje, że pobiegnie dalej, do kolejnego wagonu. W międzyczasie ktoś naciska alarm SOS.

Wracasz do wagonu ze starszym panem i widzisz, jak młody chłopak trzyma jego nogi uniesione powyżej serca. Myślisz, super, że ktoś coś wie, że ktoś się ruszył i pomaga. Nadal nie ma kontaktu ze starszym panem. Patrzysz na niego i jak promień z nieba przychodzi Ci myśl, że przecież znasz z medycyny chińskiej punkt reanimacyjny znajdujący się między dziurkami nosa a ustami (jak na zdjęciu) - punkt Shui Gou na meridianie nadzwyczajnym Du Mai, który m.in. przywraca świadomość i uspokaja ducha. Naciskasz go bardzo mocno. Starszy pan zaczyna otwierać oczy i jakby budzi się ze snu. Uśmiechasz się do niego i pytasz, czy Cię słyszy. Pan odpowiada, że tak. Radość. Pytasz, co się stało. Pan, że zrobiło mu się gorąco i duszno. Sięgasz, bo wodę, nalewasz na chusteczkę i prosisz żonę, aby mu przyłożyła do czoła. Jednocześnie proponujesz, aby pan napił się wody, nie jeden, a kilka łyków raz po raz. Pan siada normalnie w swoim fotelu i zaczyna pić. Potem ubiera maseczkę. Radzisz ją zdjąć, aby oddech mógł odbywać się swobodnie.

W międzyczasie przybiega konduktor oraz jedyny lekarz na pokładzie, pediatra. Na szczęście sytuacja była już opanowana.

Nigdy nie wiesz, co Cię spotka w życiu. Nawet nie będąc lekarzem możesz nieść pomoc sobie i drugiemu człowiekowi. Warto się uczyć i rozwijać, aby wiedzieć, co robić, gdy przyjdzie potrzeba. A ta potrzeba jest codziennie, wstając rano i zaczynając dzień. Bo to Ty decydujesz, jak go spędzisz, czy zjesz wartościowe posiłki, czy pójdziesz na spacer, czy spojrzysz na sprawy pozytywnie. I czy w ten sposób będziesz zdrowa(y). Ucz się żyć mądrze.
Wspieram!

Serdecznie ❤️
Ania Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.