Akademia » Warsztaty » Wyjazd letni - Odnowa ciała i ducha wg 5 przemian

[ARCHIWUM] Wyjazd letni - Odnowa ciała i ducha wg 5 przemian

Data wyjazdu 3 sierpnia 2019 - 10 sierpnia 2019
Osoba prowadząca Anna Krasucka
Miejsce Siedlisko k. Koczały nad rzeką Brdą, Pomorze Środkowe
Opis

Masz dość ciągłego zmęczenia?
Tęsknisz za naturą, prostotą i odpoczynkiem?
Nie wiesz, jak zadbać o siebie naturalnie?

Podaruj sobie tydzień dobroci dla ciała i ducha, tydzień relaksu i regeneracji, tydzień głębokiej odnowy w naturze, gdzie delikatny szum drzew otaczających lasów i ziołowych łąk, czyste powietrze, szemrzącą rzeczkę (początek Brdy), śpiew ptaków i naturalna cisza - pełne ukojenie.Sierpień jest miesiącem powolnego przemijania lata i wchodzenia w czas zbiorów, czas pełni darów natury. To przełom lata i babiego lata. Szczególny czas. Jedzenie jest najbardziej soczyste, bo świeże, dopiero co dojrzałe. Warzywa i owoce w czasie zbiorów mają największą siłę życiową. Zaczerpnij z tej energii i odnów ciało i ducha. Poczuj, że znów żyjesz w pełni. To ten czas.
Sierpień to również moment, kiedy spadają gwiazdy (dokładnie podczas całego naszego wyjazdu). W środku lasu, gdzie ciemność nocy jest prawdziwą ciemnością, możesz się szczególnie oddać obserwacji tego pięknego zjawiska i patrząc w niebo zjednoczyć się z nim.Przez osiem letnich dni w praktyce będziemy odnawiać ciało i ducha
pysznym jedzeniem
delikatnym ruchem
głębokimi oddechami
regenerującymi medytacjami
dziko rosnącymi ziołami
relaksującym masażem
spokojnym snem.   Dowiesz się, co znaczy i jak praktykować holistyczne podejście do człowieka (do siebie), bo człowiek to ciało i duch - jedna całość. Zgłębisz tajniki prawdziwie naturalnej profilaktyki zdrowia. Nauczysz się korzystać z dobrodziejstw 5 przemian - przemian w naturze.

Zapraszam po konkretną wiedzę praktyczną, z której możesz samodzielnie korzystać później w domu.Miejsce, w którym gościmy, jest niesamowite. To siedlisko położone na Pomorzu nad rzeką Brdą (na skarpie) w otoczeniu sosnowych lasów. Tutejsze powietrze jest krystalicznie czyste i nie bez kozery rejon ten (otulina Borów Tucholskich) nazywany jest zielonymi płucami Polski. W pobliżu liczne rezerwaty przyrody (np. jeziora lobieliowe) oraz dzikie ostoje zwierząt (np. orła bielika, czarnego bociana, czy bobra). Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku, wyciszenia, zaczerpnięcia pozytywnej energii.
Tutaj jest prawdziwa ciemność nocy i rozgwieżdżone niebo. Spacerujesz i oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.Proponuję ci prawdziwe odprężenie, włóczenie się po lasach i łąkach, wokół jezior i nad rzeką, relaks i przyjemny czas. Zaczerpnięta siła z natury długo będzie promieniować z twoich oczu, z serca i z duszy.

Spraw sobie przyjemność i odpocznij na łonie czystej natury :)

Zapraszam na odnawiające 8 dni (7 noclegów) dla siebie :)

Anna KrasuckaPodczas wyjazdu:

- codzienne ćwiczenia oraz oddychanie dla zdrowia w plenerze
- praktyczne warsztaty gotowania wg kuchni 5 przemian (sezonowość)
- wykłady z profilaktyki zdrowia – zgłębianie tematu pór roku i ich wpływu na zdrowie człowieka, przyporządkowane narządy i ich funkcje (w tym zegar narządów, emocje), właściwości pożywienia w kontekście dbania o siebie
- wyrabianie i pieczenie chleba na naturalnym zakwasie
- odnawiający kwas buraczany w praktyce
- medytacje i ćwiczenia uważności – czyli, jak zwolnić ciało i umysł
- spotkania z naturą – las, rzeka, jeziora, zioła – relaks i oczyszczanie wnętrza (też psychiki)
- masaż w profilaktyce zdrowia – praktyka
- krótka wstępna diagnoza stanu zdrowia

Obejrzyj ZDJĘCIA z poprzednich letnich wyjazdów.

OSOBA PROWADZĄCA


Anna Krasucka
- doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Anna Krasucka - doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, sposoby zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania oraz wyjazdy zdrowotne. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi szkolenia dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut". Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

MIEJSCENa Pomorzu Środkowym, nad rzeką Brdą jest wiejskie siedlisko otoczone sosnowymi lasami, gdzie czas płynie leniwie, rozciągając każdą chwilę przyjemności w nieskończoność. Tu marzenia plączą się z rzeczywistością, a życie zdaje się być bajką. Wśród zieleni lasów, szumu drzew, szemrzącej rzeki, malowniczych dolin i pagórków czeka na ciebie spokojne miejsce stworzone dla odnowy ciała i ducha.
Z okien roztacza się kojący oczy widok, słychać delikatny szum Brdy. A bezpośrednio z domu wychodzi się do ogrodu, w którym od rana można stąpać boso po trawie, wsłuchać się w koncert świerszczy lub szemrzącej rzeki, czy zakosztować kąpieli w promieniach rozkosznego słońca. Idąc drogą przez las dochodzi się do najbliższego jeziora (900 m), gdzie czysta woda zachęca do letnich kąpieli. Okolica jest wprost stworzona do wycieczek rowerowych oraz spływów kajakowych.
Na terenie siedliska znajduje się kort tenisowy oraz boisko do siatkówki i badmintona.

Zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3-osobowych z łazienką lub wspólną łazienką na 2 pokoje

Wyżywienie - trzy ciepłe i syte posiłki jarskie dziennie (raz przewiduję lokalną rybę) przygotowywane na świeżo wg specjalnych zaleceń Anny Krasuckiej w oparciu o zasady zdrowego odżywiania, z produktów sezonowych i lokalnych, głównie ekologicznych + napoje i napary odpowiednie do pory roku. Ze względu na pro zdrowotny charakter wyjazdu w czasie całego pobytu nie jest serwowana kawa naturalna, ani herbata z teiną (czarna, czerwona, zielona).

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd (chętnie w tym pośredniczę).

W związku z dużym zainteresowaniem kameralnym charakterem wyjazdu, pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone przedpłatą w wysokości 600 zł. Info organizacyjne otrzymasz po przesłaniu formularza zgłoszeniowego. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Poczytaj OPINIE uczestników poprzednich wyjazdów :)

Poziom trudności dla wszystkich
Liczba uczestników od 15 do 30
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktywnościach Akademii, wpisz poniżej swój adres e-mail.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2019 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.