Akademia » Online » Wzmacnianie i budowa Krwi oraz Cennych Płynów - dostęp online

Wzmacnianie i budowa Krwi oraz Cennych Płynów - dostęp online

Data wykładu 3 marca 2021 ( środa ) Juz sie odbył
Osoba prowadząca Anna Krasucka - mentorka zdrowia i dietetyk leczniczy wg tcm
Miejsce Internet na platformie ClickMeeting

W tradycyjnej medycynie chińskiej postrzega się Cenne Płyny Ciała (Jin Ye) jako wszystkie płyny poruszające się, gromadzone czy wydzielane w organizmie. U nas nazywane płynami ustrojowymi – krew, limfa, ślina, łzy, mocz, szpik, pot, płyn mózgowo-rdzeniowy, soki trawienne, w tym żółć, maź stawowa.
Stan płynów, które tworzy każdy z nas samodzielnie, jest odpowiedzialny za zdrowe życie człowieka. zarówno na poziomie fizycznym, psychicznym jak i emocjonalnym. Jin Ye wpływają m.in. na odporność, tempo starzenia się, ruchomość stawów i mięśni, koncentrację. Natomiast schorzenia związane z niedoborem Płynów Ciała to m.in. Alzheimer, Parkinson, bezsenność, Hashimoto, słabość i kontuzje mięśni i ścięgien (też u sportowców), stwardnienie rozsiane, anemia, nerwowość, ból głowy, zaburzenia miesiączkowania lub jej zanik, osłabienie naczyń krwionośnych, łatwość tworzenia się siniaków, itd.

Krew jako najważniejszy Cenny Płyn Ciała, odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu - bez niej życie nie byłoby możliwe. Odżywia ona wszystkie tkanki ciała i jest najważniejszym źródłem - "matką" qi (energii życia). Dla kobiety krew jest tym samym, czym nasienie (również Cenny Płyn) dla mężczyzny. Jej ilość, jakość oraz powiązania z poszczególnymi narządami (śledziona, płuca, nerki, wątroba, serce) decydują o długości i jakości całego życia, a także o młodym wyglądzie. Wskaźnikiem słabej jakości Krwi jest m.in wiotczejąca, bez blasku skóra, wypadające, łamliwe włosy, przedwczesne siwienie, nadmierne pocenie się, anemia – oznaki, że Twoja krew domaga się, aby o nią zadbać.

Proces tworzenia i ciągłego odnawiania się Krwi jest bardzo złożony i od Ciebie zależy, czy będzie przebiegać prawidłowo, aby budowała się Twoja Krew. Głównym aspektem jest odpowiednie, dobrze przygotowane jedzenie, silne trawienie, zrównoważony tryb życia oraz ruch fizyczny. Wprowadzając pewne zmiany do swojego stylu życia i jadłospisu, odzyskasz witalność i kondycję psychofizyczną przejawiającą się na zewnątrz m.in. w blasku zdrowej skóry i lśniących włosach.

Podwaliną zdrowia oraz idealnym dopełnieniem jest wykład "Pięć Przemian od podstaw", który pozwoli jeszcze lepiej i pełniej zrozumieć temat Krwi i Płynów Ciała. Podczas niego tłumaczę podstawowe pojęcia z TCM, czyli Qi, cykl Tao oraz Yin, Yang, których już nie objaśniam podczas wykładu o Krwi. Zachęcam do obejrzenia - tu można zakupić dostęp.

PLAN WYKŁADU
Podczas wykładu przybliżę następujące zagadnienia:
1. Jak tradycyjna medycyna chińska rozumie Krew i Cenne Płyny Ciała oraz ich funkcje.
2. Złożony proces produkcji Krwi - jakie organy są odpowiedzialne.
3. Rola trawienia i oddechu.
4. Oznaki niedoboru lub zastoju Krwi.
5. Co osłabia / niszczy / wysusza Krew.
6. Jak odbudować Krew, wzmacniać ją i dbać o jej jakość.
7. Jak poradzić sobie z anemią i niedoborem żelaza.
8. Przykłady produktów i potraw budujących Krew.
9. Praktyczne porady holistyczne do samodzielnego zastosowania w domowym zaciszu w kontekście budowy Krwi.
10. Pytania uczestników (opcja tylko w spotkaniu na żywo).

Wykład to kwintesencja wiedzy teoretycznej i praktycznej popartej moim wieloletnim doświadczeniem. Temat wzmacniania Krwi jest złożony i wielowymiarowy. Jednak przybliżam go w bardzo przystępny i klarowny sposób, co pozwala na dobre zrozumienie zarówno dla osób pierwszy jak i kolejny raz uczestniczących w moich warsztatach.

DZIĘKI WYKŁADOWI ZYSKASZ:
- wiedzę pomocną Tobie i bliskim w zachowaniu zdrowia
- dobre zrozumienie złożonego tematu budowy i wzmacniania Krwi
- inspirujące spojrzenie na dbałość o siebie
- mnóstwo konkretnych porad praktycznych
- naturalne i łatwe do zastosowania metody / zabiegi wzmacniające Zdrowie
- motywację do działania - pokażę Ci, że stan Twojego samopoczucia zależy przede wszystkim od Ciebie
A co najważniejsze - odzyskasz wiarę w życie pełne witalności.
Nigdy nie jest za późno, by zacząć!

ZASADY UCZESTNICTWA
1. Zgłoś się / Kup dostęp online.
2. Dokonaj przelewu na podany w mailu potwierdzającym nr konta bankowego.
3. Link do wykładu otrzymasz w przeciągu 48h od wpłynięcia opłaty na konto.
4. Wykład możesz obejrzeć w dowolnym czasie przez 3 tygodnie od momentu zakupu.

PROWADZĄCA


Anna Krasucka
- doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Anna Krasucka - doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, sposoby zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania oraz wyjazdy zdrowotne. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi szkolenia dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut". Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

Ilość miejsc ograniczona, pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą. Info organizacyjne otrzymasz po przesłaniu Zgłoszenia. Liczy się kolejność wpłat.

Cena

200 zł/os.


Kup dostęp online
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Najbliższe terminy

29.09
-
02.10
Kobieta zdrowa i piękna z natury

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.