Akademia » Artykuły » Zaplanuj swój jadłospis

Zaplanuj swój jadłospis

Prowadząc szkolenia dla firm na temat zrównoważonego odżywiania pod hasłem "Odzyskaj energię w biurze" mam wiele przemyśleń, wniosków i spostrzeżeń. Jednym z nich chciałabym się dziś z tobą podzielić.

Jest coś takiego, jak kalendarz, w którym są rozpisane miesiące, tygodnie, dni, godziny. Używam takiego, bo pomaga mi w rozplanowaniu mego czasu na poszczególne zajęcia. Dzięki temu jestem w stanie zachować porządek dnia, a tym samym spokój ducha, bo niczego nie przeoczę i nie zapomnę o ustalonych zobowiązaniach.Zauważyłam, że każdy w biurze korzysta z kalendarza wpisując umówione terminy spotkań i inne ważne dla niego kwestie. No właśnie, "ważne dla niego kwestie". Co jest lub powinno być taką kwestią? Może odżywczy posiłek, a może czas na odpoczynek? Zapytasz, czy to trzeba planować? Przecież wiem, kiedy jestem głodna, a kiedy zmęczona. Otóż z mojej obserwacji wynika, że wcale nie jest to takie oczywiste. Głód zagłusza się byle jaką przegryzką zjedzoną przed komputerem lub na stojąco prowadząc poważną rozmowę. A zdarza się, że w ferworze pracy zapomina się w ogóle o jedzeniu. I dopiero wieczorem, gdy zmęczona wracasz do domu, dopada cię głód, chwytasz co tylko wpadnie w dłonie bez ładu i składu oraz bez umiaru. Konsekwencją jest zaburzone trawienie, niespokojny sen i zmęczenie na dzień dobry. A przecież niezależnie od tego, gdzie pracujesz, wszędzie tam toczy się życie, TWOJE życie.

Zatem tak, jak planujesz swój czas pracy, podobnie zaplanuj swój jadłospis. Patrząc w kalendarz wiesz, jaki czeka cię tydzień, więc odpowiednio do niego zaplanuj swoje posiłki. Zobacz, kiedy możesz sobie pozwolić na dłuższe gotowanie, a kiedy masz mało czasu i zgodnie z tym oraz oczywiście apetytem dobierz przykładowe potrawy. Przygotuj listę potrzebnych produktów. Zaplanuj czas na zakupy i zrób je, czy to przez internet, czy jadąc na targ i do sklepu. Mając odpowiednio zaopatrzoną kuchnię oraz rozplanowany jadłospis, przystępujesz do działania.

Zobaczysz, że na efekty nie będziesz czekać długo. Twój organizm pięknie podziękuje za regularne, pełnowartościowe i jedzone w spokoju posiłki :)
A ty nabierzesz wprawy w planowaniu swojego menu i już nigdy więcej nie zaniedbasz tematu jedzenia w twoim życiu, czego ci z serca życzę :)

Tekst: Anna Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.