Akademia » Warsztaty » Ziołowy wyjazd jesienny w naturę

[ARCHIWUM] Ziołowy wyjazd jesienny w naturę

Data wyjazdu 13 września 2018 - 16 września 2018
Osoba prowadząca Anna Krasucka i gościnnie Barbara Dąbrowska
Miejsce Lipowy Dom, Lipowo (nad jeziorem) gmina Piecki, Mazury
Opis

Jesień to czas zbiorów i jednocześnie najbardziej kolorowa pora roku w naturze. Wszystko w naturze już dojrzało i przyroda zaczyna przygotowywać się do odpoczynku. Słońce przygrzewa coraz słabiej, a dni są coraz krótsze. Drzewa owocowe są pełne dojrzałych smakowitości, rośline bogate w aromatyczne nasiona, a ziemia w soczyste korzenie. W powietrzu unoszą się charakterystyczne zapachy jesieni. Zbieramy plony natury, robimy przetwory, aby w zimie cieszyć się aromatami lata i czujemy, że nadchodzi czas wyciszenia.Zapraszam na spotkanie z dziko rosnącymi ziołami - na warsztaty zielarskie. W praktyce zgłębisz tajniki zielarstwa do codziennego użytku oraz profilaktyki zdrowia. Nauczysz się korzystać z dobrodziejstw mazurskich dzikich roślin / ziół dla celów kulinarnych, leczniczych i kosmetycznych oraz odprężysz ciało i umysł. Zapraszam na warsztat ziołowy po konkretną wiedzę praktyczną, z której możesz samodzielnie korzystać później w domu.

Miejsce, w którym gościmy, jest niesamowite i oczarowuje każdego. To siedlisko położone na Mazurach, bezpośrednio nad jeziorem, gdzie cisza i spokój. Wokół same łąki, pola i lasy, gdzie rosną różnorodne dzikie zioła, a ich aromat unosi się w powietrzu. Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku, wyciszenia, zaczerpnięcia pozytywnej energii.
Tutaj jest prawdziwa ciemność nocy i rozgwieżdżone niebo. Spacerujesz po łąkach, wędrujesz przez pola, mijasz drzewa i ogrody. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.Proponuję ci ziołowy odpoczynek, włóczenie się po łąkach i polach w poszukiwaniu roślin jadalnych, relaks i przyjemny czas, czyli warsztaty zielarskie. Zaczerpnięta jesienna natura przez długi czas będzie promieniować z twoich oczu, z serca i z duszy.

Spraw sobie przyjemność na łonie ziół :)

Zapraszam i kobiety i mężczyzn na ten cudowny warsztat ziołowy :)

Anna Krasucka

W ramach wyjazdu (w praktyce) m.in.:


- rozpoznawanie i zbiór ziół dziko rosnących w ich naturalnych warunkach
- właściwości zdrowotne ziół oraz ich kulinarne zastosowanie, a także dla odprężenia
- profilaktyka zdrowia z zastosowaniem różnych form dziko rosnących ziół
- praktyczne sposoby przechowywania ziół oraz ciekawe mieszanki ziołowe - napary, wywary, nalewki, maceraty
- codzienne odprężające i rozluźniające ćwiczenia / gimnastyka
- przygotowywanie posiłków z zastosowaniem ziół i zasady kuchni dla zdrowia
- proste i zdrowe sposoby lecznicze oraz kosmetyczne dla ciała do codziennego użytku
- wizualizacja ziołowa jako technika samouzdrawiania ciała, umysłu i duszy

Obejrzyj ZDJĘCIA z poprzednich Ziołowych wyjazdów.

OSOBY PROWADZĄCE

Anna Krasucka - doradca żywieniowy, dietetyk TCM

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, sposoby zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania oraz wyjazdy zdrowotne. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi szkolenia dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut". Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

Barbara Dąbrowska - mazurska zielarka z babki prababki

O sobie pisze tak:

Mam 70 lat i od 18-tu lat przebywam na emeryturze. Urodziłam się na wsi w pięknym miejscu na Mazurach. Od dziecka zajmowała mnie i ciekawiła otaczajaca natura, szczególnie mikrokosmos. Lubiłam pochylać się nad niepozornymi kwiatkami polnymi, owadami i innymi żyjatkami i odkrywać ich piękno. Ziołami zainteresowała mnie babcia, osoba znająca ich tajniki lecznicze, która wiedzę i umiejętności otrzymała z kolei od swojej babci. Moja babcia była tak zwaną "szeptuchą". Korzystałam z jej rad i wertowałam też lekturę zielarską przybranego dziadka profesora doktora Jana Muszyńskiego. Był on założycielem wydziału farmacji w okresie międzywojennym na uniwersytecie w Wilnie, a po wojnie na uczelni w Łodzi. Dopiero przejście na emeryturę i wolny czas, jaki mam do dyspozycji, pozwolilły mi zrealizować moje marzenia i wejść w bliższy kontakt ze światem roślin. Nabytymi umiejętnościami chętnie dzielę się z potrzbującymi ludźmi.
W 2003 roku opracowałam i stworzyłam esencje kwiatowe z dziko rosnących na Mazurach: ziól, drzew i traw. Prezentowałam je na Targach Medycyny Naturalnej w Gdańsku. Potem zafascynowało mnie poszukiwanie rożnych ziół, ich zbiory i przetwarzanie na: mieszanki sypkie, syropy, nalewki. Po pewnym czasie zajęłam się sporządzaniem maści leczniczych i kosmetyków do twarzy.
Poszukiwanie roślin i tworzenie z nich preparatów metodą autorską daje mi dużo zadowolenia.
Moją pasją i radością jest, aby dary natury służyły potrzebującym ludziom jak najlepiej dla ich zdrowia i urody.

MIEJSCESiedlisko Lipowy Dom znajduje się nad samym jeziorem, w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w gminie Piecki. Wokól roztaczają się łąki i pola porośnięte dzikimi roślinami jadalnymi. W powietrzu unoszą się tu bajeczne zapachy dziko rosnących ziół. Siedlisko zostało zbudowane w tradycyjnej mazurskiej stylistyce, z zastosowaniem nowoczesnych technologii np. kolektory słoneczne, które ogrzewają wodę. Dom ma własną oczyszczalnię, ogród warzywny, sad i kompost. Spokój tego miejsca oraz świeże powietrze sprawiają, że lubią go dzikie zwierzęta, ptaki i ludzie, a wypoczywa się tu wspaniale. Wieczorami siadamy przy kominku, gdzie snują się zielarskie opowieści.

Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami w pokojach oraz z łazienkami na piętrze.

Wyżywienie - trzy zdrowe, ciepłe, wegetariańskie posiłki dziennie, przygotowywane na świeżo wg specjalnych zaleceń Anny Krasuckiej + przez cały czas dostępne napoje i napary odpowiednie do pory roku. Ze względu na pro zdrowotny charakter wyjazdu w czasie całego pobytu nie jest serwowana kawa naturalna, ani herbata z teiną (czarna, czerwona, zielona).

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd (chętnie w tym pośredniczę).

Liczba miejsc ograniczona ze względu na kameralny charakter wyjazdu. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat!

Poczytaj OPINIE uczestników poprzednich wyjazdów :)

Poziom trudności dla wszystkich
Liczba uczestników od 12 do 22
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Najbliższe terminy

23.07
-
30.07
Rodzinne wakacje nad jeziorem
30.07
-
06.08
Moc regeneracji z natury
29.09
-
02.10
Kobieta zdrowa i piękna z natury

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.