Akademia » Warsztaty » Ziołowy wyjazd majowy w naturę

Ziołowy wyjazd majowy w naturę

Data wyjazdu 19 maja ( środa ) - 23 maja 2021 ( niedziela )
Osoba prowadząca Anna Krasucka i gościnnie Barbara Dąbrowska
Miejsce Wesołowo k. Węgorzewa, Mazury

Zgłaszam się na wyjazd
Opis

„W maju jak w raju”

Maj jest chyba najpiękniejszym miesiącem w roku, choć każda pora jest piękna, jednak maj jest szczególny. Przełom wiosny i lata to czas naszego rozkwitu. Słońce mocno ogrzewa, dni są długie, kwitną drzewa owocowe, a łąki stają się soczysto zielone i pokrywa je kwiecie. Coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz, aby chłonąć niepowtarzalne majowe zapachy. Czujemy, że znów żyjemy w pełni. To czas odbudowy kondycji psychofizycznej.Proponuję Ci spędzić ten wyjątkowy czas na łonie natury w otoczeniu dziko rosnących ziół, odpoczywając i włócząc się po łąkach i polach w poszukiwaniu roślin jadalnych. W praktyce zgłębisz tajniki zielarstwa do codziennego użytku i profilaktyki zdrowia. Nauczysz się korzystać z dobrodziejstw mazurskich dzikich roślin / ziół dla celów kulinarnych, leczniczych i kosmetycznych oraz odprężysz ciało i umysł. Z tej konkretnej wiedzy praktycznej możesz samodzielnie korzystać później w domu. Zaczerpniesz majowej natury, która przez długi czas będzie promieniować z Twoich oczu, z serca i z duszy. Przekonaj się, jak dużo dobrego możesz zrobić dla siebie w 5 dni!DLA KOGO

- Jeśli interesują Cię zioła i dobrodziejstwo z nich płynące.
- Jeśli lubisz bezpośredni kontakt z naturą, przyrodą.
- Jeśli chcesz się wzmocnić i szukasz inspiracji.
- Jeśli prowadzisz stresujący tryb życia.
- Jeśli potrzebujesz odpoczynku, regeneracji, pysznego jedzenia i czasu dla siebie.
- Jeśli doskwiera Ci przewlekłe zmęczenie.
- Jeśli czujesz zastój i chcesz ruszyć z miejsca.
- Jeśli posypało Ci się zdrowie i masz w sobie silne postanowienie zadbania o siebie.
- Jeśli brak Ci motywacji do dobrego życia.
- Jeśli chcesz schudnąć i potrzebujesz zrobić pierwszy krok.
- Jeśli pragniesz poznać ciekawe i inspirujące osoby, zarówno kobiety jak i mężczyzn.

To ten warsztat jest dla Ciebie.Spraw sobie przyjemność i zadbaj o siebie na łonie natury :)


Poczytaj OPINIE uczestników wyjazdów :)

Oto jedna z nich:
"Aniu, ja się czuję świetnie. Wypoczęłam, złapałam dystans...
Zebrane zioła się suszą, na prawie każdym trawniku zauważam płaszcz Maryi i bluszczyk kurdybanek :).
Ugotowałam gar zupy z podagrycznika i pokrzywy, zrobiłam pokrzywę z czosnkiem oraz wycisnęłam sok z pokrzywy...
Przypomniałam sobie jedną rozmowę z mężem. Jakiś czas temu w pracy u niego koleżanki jeździły do SPA, albo z rodzinami albo w babskim gronie. I mnie mąż zaczął namawiać, żebym pojechała do jakiegoś SPA z koleżanką, miał jakieś adresy polecone i że on zapłaci. Powiedziałam mu wtedy, że dam mu znać, gdy będzie mi pasował termin Twojego wyjazdu. To jest dla mnie najlepsze SPA :)
Dla duszy i ciała :)
Dziękuję Ci za te wyjazdy i że po prostu jesteś :)
Ściskam!"


W RAMACH WYJAZDU m.in.:

 • trzy ciepłe, wegetariańskie, odpowiednio skomponowane posiłki dziennie + napoje - wyjątkowe jedzenie, jak podkreślają uczestnicy
 • rozpoznawanie i zbieranie ziół dziko rosnących w ich naturalnych warunkach
 • świeżo wyciskany sok z pokrzywy - wzmocni krwi, zadziała przeciwnowotworowo, odżywi Twoją skórę - naturalne spa
 • poranny rozruch w plenerze - codziennie
 • inspirujące warsztaty gotowania i warsztaty zielarskie z zastosowaniem dzikich roślin jadalnych
 • wykład o Ziołach, ich właściwościach zdrowotnych, kulinarnych i kosmetycznych do codziennego użytku
 • profilaktyka zdrowia z zastosowaniem różnych form dziko rosnących ziół
 • praktyczne sposoby przechowywania ziół oraz ciekawe mieszanki ziołowe - napary, wywary, nalewki, maceraty
 • medytacja / modlitwa / wizualizacja ziołowa - odprężanie umysłu i psychiki
 • świeże powietrze i inspirujące towarzystwo

Spędzimy 5 dni z ziołami. Zaczynamy wczesną kolacją we środę, a kończymy obiadem w niedzielę.PREZENT


Każdy uczestnik otrzyma w prezencie do domu słoiczek z bogatym i odżywczym maceratem olejowym z mazurskich ziół do twarzy i ciała.Obejrzyj ZDJĘCIA z poprzednich Ziołowych wyjazdów wiosennych.

PROWADZĄCE

Anna Krasucka - doradca żywieniowy, dietetyk leczniczy wg TCM

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Jest propagatorką profilaktycznego podejścia do zdrowia i naturalnej diety.

Interesują ją zagadnienia długowieczności, sposoby zachowania zdrowia i urody zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej metodami naturalnymi.

Założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia 'Pięć Smaków', w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty zdrowego i smacznego gotowania oraz wyjazdy zdrowotne. W swojej kuchni czerpie inspiracje z natury, z polskiej tradycji kulinarnej, z zasad dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej (kuchnia pięciu przemian) oraz swoich licznych podróży (m.in. do Laosu, Kambodży, Indonezji, Tajlandii, Syrii, Jordanii, Izraela, Tanzanii). Prowadzi szkolenia dla firm, w szkołach i przedszkolach na temat zdrowego odżywiania. W Warszawie prowadzi konsultacje indywidualne.

Jest absolwentką "Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej" sygnowanej przez francusko - niemiecki "Avicenna Instytut". Ukończyła 1,5 roczne, pełne podstawowe szkolenie medycyny chińskiej w kierunku diagnozowania, czytania z twarzy, dietetyki oraz akupunktury. Swoją edukację dietetyczną ciągle kontynuuje (wiedza jest potężna i ogromnie interesująca) m.in. w zakresie medycyny żywienia (badania naukowe wskazujące na skuteczność leczenia dietą).

Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

Barbara Dąbrowska - mazurska zielarka z babki prababki

O sobie pisze tak:

Mam 71 lat i od 20-tu lat przebywam na emeryturze. Urodziłam się na wsi w pięknym miejscu na Mazurach. Od dziecka zajmowała mnie i ciekawiła otaczająca natura, szczególnie mikrokosmos. Lubiłam pochylać się nad niepozornymi kwiatkami polnymi, owadami i innymi żyjatkami i odkrywać ich piękno. Ziołami zainteresowała mnie babcia, osoba znająca ich tajniki lecznicze, która wiedzę i umiejętności otrzymała z kolei od swojej babci. Moja babcia była tak zwaną "szeptuchą". Korzystałam z jej rad i wertowałam też lekturę zielarską przybranego dziadka profesora doktora Jana Muszyńskiego. Był on założycielem wydziału farmacji w okresie międzywojennym na uniwersytecie w Wilnie, a po wojnie na uczelni w Łodzi. Dopiero przejście na emeryturę i wolny czas, jaki mam do dyspozycji, pozwoliły mi zrealizować moje marzenia i wejść w bliższy kontakt ze światem roślin. Nabytymi umiejętnościami chętnie dzielę się z potrzebującymi ludźmi.
W 2003 roku opracowałam i stworzyłam esencje kwiatowe z dziko rosnących na Mazurach: ziół, drzew i traw. Prezentowałam je na Targach Medycyny Naturalnej w Gdańsku. Potem zafascynowało mnie poszukiwanie rożnych ziół, ich zbiory i przetwarzanie na: mieszanki sypkie, syropy, nalewki. Po pewnym czasie zajęłam się sporządzaniem maści leczniczych i kosmetyków do twarzy.
Poszukiwanie roślin i tworzenie z nich preparatów metodą autorską daje mi dużo zadowolenia.
Moją pasją i radością jest, aby dary natury służyły potrzebującym ludziom jak najlepiej dla ich zdrowia i urody.

MIEJSCEMiejsce, w którym gościmy, jest niesamowite i oczarowuje każdego. To klimatyczne siedlisko w Wesołowie położone na Mazurach, gdzie cisza i spokój. Wokół roztaczają się łąki i pola porośnięte dzikimi roślinami jadalnymi. W maju w powietrzu unoszą się tu bajeczne zapachy dziko rosnących ziół. Siedlisko tworzy odrestaurowana klimatyczna mazurska szkoła z 1918 r., w której mieszkamy, drewniana stodoła, sad owocowy, staw z pomostem, ogród warzywny, łąka kwietna i dużo zielonej przestrzeni. Gotujemy w świetnie wyposażonej kuchni z prawdziwym piecem chlebowym opalanym drewnem. Spokój tego miejsca oraz świeże powietrze sprawiają, że człowiek się tu regeneruje, odpoczywa, wycisza i czerpie pozytywną energię. Tutaj jest prawdziwa ciemność nocy i rozgwieżdżone niebo. Spacerujesz po łąkach, wędrujesz przez pola, mijasz kwitnące drzewa i ogrody. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz. Wieczorami snują się zielarskie opowieści.
Proponuję zabrać ze sobą własny rower na przejażdżki rowerowe po bezdrożnej i jakże ciekawej okolicy.NOCLEG

Cały dom i obejście są do naszej wyłącznej dyspozycji. Mieszkamy w klimatycznych pokojach 2, 3 i 4-osobowych z łazienkami w pokojach oraz z łazienkami na korytarzu (jak w domu).

JEDZENIETrzy
ciepłe, wegetariańskie posiłki dziennie wg moich specjalnych zaleceń, przygotowywane na świeżo przez Ewę i Stasia (gospodarzy) głównie z produktów z własnego ogrodu, w tym m.in. domowy chleb na liściach chrzanu i pizza na zakwasie (ciastem na zakwasie gospodarze zainspirowali się na jednym z moich warsztatów) wypiekane w piecu kaflowym opalanym drewnem + przez cały czas dostępne napoje i napary odpowiednie do pory roku.
Ze względu na pro zdrowotny charakter wyjazdu w czasie całego pobytu nie jest serwowana kawa naturalna, ani herbata z teiną (czarna, czerwona, zielona).

DOJAZD

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd (chętnie w tym pośredniczę).

W związku z dużym zainteresowaniem kameralnym charakterem wyjazdu (do 17 miejsc), pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone zadatkiem w wysokości 400 zł. Info organizacyjne otrzymasz po przesłaniu formularza zgłoszeniowego. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.
Zadatek jest bezzwrotny, chyba, że znajdziesz inną osobę na swoje miejsce.

Jeśli w sytuacji epidemiologicznej warsztat nie będzie mógł się odbyć, wszystkie wpłaty zostaną zwrócone lub na życzenie przeniesione na poczet innego warsztatu w 2021 roku.Sięgnij po zioła w naturze :)
Do zobaczenia w maju :)

Anna Krasucka

Poziom trudności dla wszystkich
Zapewniamy
 • zakwaterowanie 5 dni (4 noclegi)
 • wyżywienie: trzy ciepłe posiłki dziennie wg specjalnych zaleceń Anny Krasuckiej + napary ziołowe
 • wszystkie warsztaty i wykłady
 • kuchnię wyposażoną w niezbędne narzędzia
 • wszystkie potrzebne produkty
 • smakowite i ekologiczne jedzenie
 • świeże powietrze i miłą atmosferę
 • motywację do działania dla zdrowia
 • w prezencie słoiczek z ziołowym maceratem olejowym
 • Dodatkowo płatna opcja: masaże relaksacyjne oraz własnoręcznie przygotowane przez p. Barbarę na bazie ziół naturalne kosmetyki, maści, syropy i nalewki lecznicze.
Cena 1570 zł/os. - pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami w pokoju lub na korytarzu (jak w domu)Zgłaszam się na wyjazd
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Najbliższe terminy

22.04
-
25.04
Po energię wiosny - wyjazd
19.05
-
23.05
Ziołowy wyjazd majowy w naturę
17.06
-
20.06
Magiczny wyjazd oczyszczająco - odmładzający
24.07
-
31.07
Rodzinne wakacje nad jeziorem
31.07
-
07.08
Moc regeneracji z natury - wyjazd

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


 • Nokia Siemens Networks
 • IKEA
 • IMPEL
 • Joga w Parku
 • Polska Akcja Humanitarna
 • Dom Kultury Śródmieście
 • NZOZ Carolina Medical Center
 • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2021 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.