Akademia » Artykuły » Zmiany i przemiany

Zmiany i przemianyPrzyszedł czas, abym Wam napisała o zmianach i przemianach w moim życiu osobisty, które mają bezpośrednie przełożenie na moje życie zawodowe, którego Wy jesteście ogromną częścią. Ponad 3 lata temu kupiliśmy gospodarstwo położone 130 km na zachód od Warszawy w otulinie Gostynińsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego (Pojezierze Gostynińsko - Włocławskie). Dwie myśli przyświecały mi szukając tego miejsca:
1. Kocham miasto, ale jeszcze bardziej kocham naturę i codzienny bezpośredni z nią kontakt.
2. Od czasów licealnych marzyłam o prowadzeniu gospodarstwa agroturystycznego. Potem stworzyłam Pięć Smaków. Połączenie obu tych idei chcę realizować tu, na wsi. Planuję stworzyć siedlisko dla Was, w którym będą odbywać się moje warsztaty oraz warsztaty zaproszonych gości. Do którego będziecie mogli przyjeżdżać, aby odpoczywać, wzmacniać się, dobrze zjeść, wysypiać się, poprzebywać w lesie i w naturze, czyli regenerować ciało i duszę.
Nasze siedlisko nazwałam „Otulone lasem”, gdyż z trzech stron otula nas sosnowo – akacjowo – czeremchowy las. Natomiast z czwartej strony, na południe rozciąga się nasze pole, na którego części jesteśmy w takcie zakładania sadu ze starymi odmianami drzew owocowych. Razem nasze gospodarstwo liczy ponad 7 ha. Najbliższy sąsiad oddalony jest o ok. 1 km, a wieś 2,5 km.
Cisza, spokój, ciemność nocy, gwiazdy nad nami i codzienne klucze dzikich gęsi, żurawi, kaczek. To rejon, gdzie różne rodzaje ptaków mają swoje lęgowiska, stąd taki ptasi ruch nad nami. Odwiedza nas czapla, sowy, dudki, dzięcioły zielone i czarne i wiele innych ptaków. To raj dla zwinnych kolorowych jaszczurek, a od wiosny do jesieni odbywają się koncerty świerszczy polnych. I tak mogłabym pisać o otaczającej nas tutaj faunie i bogatej florze bez końca. Cały czas odkrywamy tu coś nowego. Natura nie przestaje nas mile zaskakiwać.
Do tego uprawiam biodynamicznie ekologiczny ogród, który jest dla mnie lekcją pokory. A w obejściu hasają 3 psiaki tzw. schroniskowe, dziś już nasze i nie oddam :) Wy również będziecie mogli tego wszystkiego doświadczać przyjeżdżając do Otulonego lasem :)

Jestem w dużym procesie zmian i przemian w moim życiu. Głównie już na wsi, ale jeszcze jedną nogą w Warszawie. Pracy sporo, jednak czymże jest życie bez pracy, która prowadzi do obranego celu. To jak dbanie o zdrowie. Celem jest zdrowie, a codziennie pracując wg planu zbliżamy się do niego. Nie ukrywam, że całe przedsięwzięcie jest dla mnie dużym wyzwaniem. Ale upatruję w nim naukę – jak zachowywać spokój wewnętrzny, gdy na zewnątrz co i rusz trzeba zmieniać decyzje, podejmować nowe, gasić pożary i ratować, gdy coś się wali. Albo jak rozmawiać z fachowcami w dziedzinie budowy, gdy każdy ma inne postrzeganie rzeczywistości i rzetelności. To prawdziwa lekcja życia. Jestem pilną uczennicą. Ale przede wszystkim mam pozytywne podejście, czyli, że wszystko, co tu budujemy zostanie wykonane rękami prawdziwych specjalistów i dobrych ludzi. I odczuwam, że takich właśnie przyciągam.

Oczywiście w Warszawie nadal będę bywać prowadząc dla Was konsultacje indywidualne, ale większość czasu będę spędzać tu, w naturze, gdzie zawsze możecie mnie odwiedzić – czy to na konsultację, czy na warsztat, czy po prostu na indywidualny wypoczynek.

Co zmieni się dla Was, gdy Otulone lasem już powstanie? Przestanę prowadzić warsztaty wyjazdowe w innych siedliskach. Będą one się odbywać już tylko tu. Nie ma innej możliwości, gdyż będę zaangażowana całą sobą w rozwijanie i upiększanie Otulonego lasem. A zatem, jeśli macie ochotę pojechać ze mną w inne rejony Polski, jak to jest teraz, to korzystajcie, póki czas – Bory Tucholskie, Mazury, Kazimierz Dolny, Brzozówka.
Już teraz wiem, że Rodzinne wakacje nad jeziorem odbędą się w przyszłym roku (2022) po raz ostatni, gdyż siedlisko, w którym prowadzę wyjazd, będzie się rozbudowywać, a ja chcę utrzymać kameralne grupy warsztatowe. Zatem zapraszam Rodziny w Bory Tucholskie (więcej info).

To tyle na ten moment, co jakiś czas będę Wam pisać i dalej opowiadać podczas wyjazdów, co aktualnie się u mnie dzieje, abyście byli na bieżąco.
Dziękuję, że mi dopingujecie, każde wsparcie na wagę miłości i wdzięczności.
Dziękuję, że bierzecie udział w moich warsztatach i wykładach, a także polecacie je dalej. W ten sposób umożliwiacie mi mój dalszy rozwój, dla Was. Bo ja cały czas, od 14 lat prowadzenia Pięciu Smaków uczę się i rozwijam, aby jeszcze lepiej móc wspierać Was w Waszej drodze do zdrowia i pełniejszego życia. I tak zadziewa się przemiana i flow.
Mam ciary, gdy Wam o tym wszystkim piszę.
Jest dobrze, jest moc. Jestem w drodze.

Obecnie pracuję również nad kilkumiesięcznym projektem edukacyjnym online w temacie holistycznego dbania o zdrowie pod nazwą Akademia Zdrowia i Witalności. Cieszę się, że pomysł ten znalazł u Was tak liczny odzew i chęć uczestnictwa. Wspaniale, o to chodzi, bo chcę Was zainspirować i wesprzeć Wasz rozwój do bycia samodzielnymi w dążeniu ku równowadze, która objawia się dobrym samopoczuciem. Z sukcesem.

Serdecznie ❤️
Ania Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.