Siedlisko k. Koczały nad Brdą (Bory Tucholskie)

Prowadzi Anna Krasucka

Ten wyjazd już się odbył, sprawdź aktualne wyjazdy.

Praktykując proste sposoby na zdrowie zobaczysz, jak to jest witać nowy dzień z radością, lekkością i energią.

Jesteś przemęczona?
Pragniesz odpocząć i odzyskać siły?
Tęsknisz za naturą, prostotą i pysznym jedzeniem?
Nie wiesz, jak się wzmocnić na długi czas?

Sierpień jest miesiącem powolnego przemijania lata i wchodzenia w czas zbiorów, czas pełni darów natury. To przełom lata i babiego lata. Szczególny czas. Jedzenie jest najbardziej soczyste, bo świeże, dopiero co dojrzałe. Warzywa i owoce w czasie zbiorów mają największą siłę życiową. Zaczerpnij z tej energii i zregeneruj ciało i ducha. Poczuj, że znów żyjesz w pełni. To ten czas, czas mocy z natury.
Sierpień to również moment, kiedy spadają gwiazdy (dokładnie podczas całego naszego wyjazdu). W środku lasu, gdzie ciemność nocy jest prawdziwą ciemnością, możesz się szczególnie oddać obserwacji tego pięknego zjawiska i patrząc w niebo zjednoczyć się z nim.

Podaruj sobie osiem dni dobroci dla ciała i umysłu, osiem dni relaksu i głębokiej regeneracji w naturze, gdzie delikatny szum drzew otaczających lasów i ziołowych łąk, czyste powietrze, szemrząca rzeczka (początek Brdy), śpiew ptaków i naturalna cisza – pełne ukojenie. Sprawdź, jak dużo dobrego możesz zrobić dla siebie w 8 dni!

Przez osiem dni w praktyce będziemy odzyskiwać moc
pysznym jedzeniem
delikatnym ruchem
głębokimi oddechami
odnawiającymi medytacjami
dziko rosnącymi ziołami
relaksującym masażem
spokojnym snem. 

Dowiesz się, co znaczy i jak praktykować holistyczne podejście do człowieka (do siebie), bo człowiek to ciało i duch – jedna całość. Zgłębisz tajniki prawdziwie naturalnej profilaktyki zdrowia. Nauczysz się korzystać z dobrodziejstw 5 przemian – harmonijnych przemian w naturze.

Zapraszam po konkretną wiedzę praktyczną, z której możesz samodzielnie korzystać później w domu.

Wyjazd zaczynamy kolacją w sobotę, a kończymy w następną sobotę śniadaniem.

Proponuję Ci prawdziwe odprężenie, włóczenie się po lasach i łąkach, wokół jezior i nad rzeką, relaks i przyjemny czas. Zaczerpnięta moc z natury długo będzie promieniować z twoich oczu, z serca i z duszy.

Spraw sobie przyjemność i odpocznij na łonie czystej natury 🙂

Zapraszam po regenerację z natury, po 8 dni dla siebie 🙂

Co czeka na Ciebie podczas wyjazdu

=>> Sprawdzę Twój stan zdrowia – krótka wstępna diagnoza wg tcm
=>> Poruszasz ciało i umysł w porannym lesie, nad rzeką – ulubione zajęcia uczestników dające moc na cały dzień
=>> Odżywisz się wyjątkowymi potrawami sezonowymi, jak podkreślają uczestnicy, przygotowywanymi wg moich specjalnych zaleceń + Popijesz napoje ziołowe
=>> Pooddychasz pachnącym leśnym powietrzem, które Cię oczyści i wzmocni – dobrane ćwiczenia oddechowe
=>> Pogotujesz na warsztatach kulinarnych, upieczesz chleb na zakwasie, przyrządzisz kwas buraczany – wyjątkowy smak
=>> Opowiem Ci, jak działa ludzki organizm wg tcm – zegar narządów i ich funkcje, emocje, odżywianie, naturalny rytm i jak go skutecznie wzmacniać na długie lata – 5 wykładów
=>> Razem pójdziemy na spotkanie z dzikimi ziołami i o nich opowiem – przyrządzisz ziołowe napary
=>> Pomedytujesz na leśnej polanie, a w uważności każdego dnia zwolnisz ciało i umysł
=>> Doświadczysz masażu dla zdrowia i zregenerujesz się

Będzie również o wzmacnianiu Odporności na co dzień.

Anna Krasucka – prowadząca i autorka warsztatu

Mentorka zdrowia i dyplomowany dietetyk leczniczy wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (absolwentka sygnowana przez francusko – niemiecki „Avicenna Instytut”). Prekursorka warsztatów gotowania dla zdrowia – pierwszy cykl poprowadziła w 2007 r. Uznana w 2021 r. przez Twój STYL za jedną z pięciu liderek zdrowego stylu życia wartych naśladowania.

Anna stworzyła Akademię PIĘĆ SMAKÓW (www.piecsmakow.com.pl), w ramach której inspiruje, edukuje i motywuje w zakresie zdrowego stylu życia, w tym odżywiania.

Od prawie 15 lat prowadzi praktyczne warsztaty gotowania, wyjazdy dla zdrowia, szkolenia dla firm, przedszkoli i szkół oraz konsultuje indywidualnie. Stworzyła holistyczne programy skutecznie wzmacniające zdrowie m.in. Oczyszczający oraz Akademię Zdrowia i Witalności online.

Anna pracuje głównie z kobietami, które pragną zadbać o siebie i podwyższyć swoją jakość życia. W jej warsztatach i szkoleniach do tej pory wzięło udział ponad 12 tys. osób.

Misją Anny jest wszechstronny rozwój i kreowanie swojego życia tak, by cieszyć się nim oraz inspirować i motywować innych do holistycznego i świadomego dbania o siebie, a przez to tworzenia dobrego świata. Wierzy, że dobrze funkcjonujący organizm jest podstawą harmonii w życiu.

Wartości, którymi się kieruje w w codziennym funkcjonowaniu to Zdrowie, Wolność, Miłość, Rozwój i Otwartość. Jej pasją są podróże, natura i taniec.

Jako ekspert występowała w:
Dzień Dobry TVN, Trójce, PIN, Plus, RDC, Twój Styl, Zdrowie, itd.

Zobacz, czego DOŚWIADCZYLI uczestnicy warsztatów
prowadzonych przez Annę …

Polecam wyjazdy i warsztaty z Anią Krasucką bo one prostują drogę kiedy jest się na zakręcie.
Duża wiedza, skromność, empatia, brak skrajności, prostota, to mnie pociąga w życiu i to wszystko jest w niej i w tym co robi.
Potrzebuję prostych przekazów i drogowskazów, nie wtłaczania wiedzy i na warsztatach to otrzymałam – poczucie mocy, sprawczości, wartości, kobiecości i umiejętności utrzymania ciała i duszy w dobrym zdrowiu

Z Anią jest zdrowo, a co najważniejsze pysznie
?

Arleta Janik
Przedsiębiorca

* * * * *

Witaj Aniu,
dziękuję za cudowne wyjazdy, to wyjątkowy czas! Każde spotkanie z Tobą niesamowicie inspiruje i motywuje do kolejnych zmian, które zapisują się na stałe w mojej codzienności. Dziękuję za warsztaty z zielarką Basią, były wspaniałe!
Powiedziałaś, że nasz warsztat dopiero się zaczyna i tak rzeczywiście jest i to jest cudowne, nowa energia, siła, spokój i oczywiście zioła!
Warsztaty to również czas poznawania fantastycznych ludzi, z którymi po powrocie jestem w kontakcie, razem zbieramy zioła!
Aniu, dziękuję, że jesteś, ze mogłam Ciebie poznać!

Iwona Lewandowska
Finanse

* * * * *

Aniu,
przepraszam, że piszę dopiero teraz, ale jestem wciąż zajęta gotowaniem 🙂
Wiem, że brzmi to jak żart, ale prawda jest taka, że moje życie bardzo się zmieniło od momentu powrotu z wyjazdu wakacyjnego, a właściwie od momentu naszego pierwszego tam spotkania. Otóż wszystko stanęło na głowie, bo:
– jem trzy ciepłe posiłki dziennie,
– sama je przygotowuję, starając się trzymać zasad pięciu przemian, ale ważniejsza jest oszczędność qi, więc nie jestem restrykcyjna,
– chodzę spać znacznie wcześniej niż kiedyś i znacznie wcześniej wstaję, co jeszcze 31 lipca 2020 roku wydawało mi się niemożliwe,
– robię przebieżki po Łazienkach i ćwiczenia na rozpoczęcie dnia i sprawia mi to wielką przyjemność.
To wszystko są objawy znacznie głębszej zmiany, która się we mnie dokonała i trwa.
Krótko mówiąc, nadal odnawiam ciało i ducha, choć wyjazd skończył się już miesiąc temu, a ja wróciłam do pracy.
Ponadto mam wspaniałe wspomnienia ze wspólnych posiłków, spotkań, rozmów i zabawy z cudownymi ludźmi. Stworzyliśmy prawdziwą wspólnotę, jednocześnie dając sobie wzajemnie pełną wolność bycia sobą.
Bardzo Ci za to dziękuję i czekam na kolejną odnowę w przyszłym roku.
Opowiadam o tym moim doświadczeniu wszystkim znajomym i rodzinie. Wiele osób dopytuje o możliwość udziału w wyjazdach.

Małgosia z Warszawy

* * * * *

MIEJSCE, w którym gościmy

W Borach Tucholskich, nad rzeką Brdą jest wiejskie siedlisko otoczone sosnowymi lasami, gdzie czas płynie leniwie, rozciągając każdą chwilę przyjemności w nieskończoność. Tutejsze powietrze pachnie lasem i jest krystalicznie czyste. Nie bez kozery rejon ten nazywany jest zielonymi płucami Polski. W pobliżu liczne rezerwaty przyrody (np. jeziora lobieliowe) oraz dzikie ostoje zwierząt (np. orła bielika, czarnego bociana, czy bobra). Wszystko dla zregenerowania sił, odpoczynku, wyciszenia, zaczerpnięcia pozytywnej energii.
Tutaj jest prawdziwa ciemność nocy i rozgwieżdżone niebo. Spacerujesz i oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz. Tu marzenia plączą się z rzeczywistością, a życie zdaje się być bajką. Wśród zieleni i zapachu lasów, szumu drzew, szemrzącej rzeki, malowniczych dolin i pagórków czeka na Ciebie spokojne miejsce stworzone dla regeneracji ciała i ducha.

Z okien roztacza się kojący oczy widok, słychać delikatny szum Brdy. A bezpośrednio z domu wychodzi się do ogrodu, w którym od rana można stąpać boso po trawie, wsłuchać się w koncert świerszczy lub szemrzącej rzeki, czy zakosztować kąpieli w promieniach rozkosznego słońca. Idąc drogą przez las dochodzi się do najbliższego jeziora (900 m), gdzie czysta woda zachęca do letnich kąpieli. Okolica jest wprost stworzona do wycieczek rowerowych oraz spływów kajakowych.
Na terenie siedliska znajduje się kort tenisowy oraz boisko do siatkówki i badmintona.

Zakwaterowanie w pokojach 2 lub 3 lub 4–osobowych z łazienką lub wspólną łazienką na 2 pokoje.

Całe siedlisko jest do naszej wyłącznej dyspozycji.

JEDZENIE przygotowywane dla nas z miłością

Wyżywienie – trzy ciepłe i syte posiłki jarskie dziennie (raz przewiduję lokalną rybę) przygotowywane na świeżo wg specjalnych zaleceń Anny Krasuckiej w oparciu o zasady zdrowego odżywiania, z produktów sezonowych i lokalnych, głównie ekologicznych + napoje i napary odpowiednie do pory roku. Jedzenie tutaj jest wyjątkowo smaczne, jak podkreślają uczestnicy. Przepyszne desery są również w naszym jadłospisie.
Ze względu na pro zdrowotny charakter wyjazdu w czasie całego pobytu nie jest serwowana kawa naturalna, ani herbata z teiną (czarna, czerwona, zielona).

DOJAZD

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd (chętnie w tym pośredniczę).

W związku z dużym zainteresowaniem kameralnym charakterem wyjazdu, pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone zadatkiem w wysokości 600 zł.

Wpłacany zadatek jest bezzwrotny i jest gwarantem rezerwacji miejsca na warsztacie.

Info organizacyjne otrzymasz po przesłaniu formularza zgłoszeniowego. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat!

Przyjedź po moc z natury 🙂
Do zobaczenia w sierpniu 🙂

Anna Krasucka