Siedlisko k. Koczały nad Brdą (Bory Tucholskie)

Prowadzi Anna Krasucka i lokalni goście

Ten wyjazd już się odbył, sprawdź aktualne wyjazdy.

Lato to czas wakacji i wyjazdów rodzinnych, z dala od domu szukając przygody i wypoczynku. Lato to moment, kiedy spędzamy więcej czasu z naszą rodziną, z dziećmi, aby się dobrze bawić i jeszcze bardziej zgłębić i wzmocnić więzi rodzinne. Serdecznie zapraszam rodzinnie  (wszelkie konstelacje rodzinne możliwe 🙂 – rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami. Wyjazd daje możliwość wspólnej zabawy m.in. przy gotowaniu, które niesamowicie integruje członków rodziny, ale i na plaży, w wodzie, w naturze. Przekonaj się, jak dużo dobrego możesz zrobić dla siebie i swojej rodziny w 8 dni!

Zapraszam Cię już po raz ostatni w Bory Tucholskie w sam środek lasu. Urozmaicona rzeźba terenu, duża lesistość oraz liczne polodowcowe jeziora (ponad 300) tworzą niepowtarzalny krajobraz. Siedlisko, w którym będziemy wypoczywać, położone jest w przepięknej scenerii na wzgórzu, bezpośrednio nad rzeką Brdą w Borach Tucholskich (zielone płuca Polski), w samym środku natury. Urokliwe zakątki, dziewicza przyroda i przepiękna okolica emanująca spokojem otaczają siedlisko. Tu czas przestaje się liczyć, a prostota życia doskonale nadaje się do głębokiego odprężenia i naładowania pozytywną energią.

Co czeka na CIEBIE podczas wyjazdu

 • wyjątkowe, jak podkreślają uczestnicy, jedzenie przygotowywane wg moich szczegółowych zaleceń
 • warsztaty gotowania dla zdrowia
 • pieczenie chleba na zakwasie
 • podstawy teoretyczne prawidłowego żywienia dzieci i dorosłych (też wzmacnianie odporności)
 • podchody
 • warsztaty malarskie
 • praktyczne spotkanie z ziołami
 • ogniska, zbieranie chrustu na rozpałkę i …
 • codzienny bezpośredni kontakt z otaczającą naturą – rzeka, jezioro, las, ptaki …
 • a przede wszystkim wspólny relaks i czas dla rodziny
 • kilka niespodzianek, jak zawsze 🙂
 • spływ kajakowy (dla chętnych – dodatkowo płatny)

Wyjazd zaczynamy kolacją w sobotę, a kończymy w następną sobotę śniadaniem.

Anna Krasucka – prowadząca i autorka warsztatu

Mentorka zdrowia i dyplomowany dietetyk leczniczy wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (absolwentka sygnowana przez francusko – niemiecki „Avicenna Instytut”). Prekursorka warsztatów gotowania dla zdrowia – pierwszy cykl poprowadziła w 2007 r.
Uznana w 2021 r. przez Twój STYL za jedną z pięciu liderek zdrowego stylu życia wartych naśladowania.

Stworzyła Akademię PIĘĆ SMAKÓW, w ramach której edukuje, inspiruje i motywuje w zakresie zdrowego stylu życia, w tym odżywiania.
Od prawie 15 lat prowadzi praktyczne warsztaty gotowania, wyjazdy dla zdrowia, szkolenia dla firm, przedszkoli i szkół oraz konsultuje indywidualnie. Stworzyła holistyczne programy skutecznie wzmacniające zdrowie m.in. Oczyszczający oraz Akademię Zdrowia i Witalności online.

Anna pracuje głównie z kobietami, które pragną zadbać o siebie i podwyższyć swoją jakość życia. W jej warsztatach i szkoleniach do tej pory wzięło udział ponad 12 tys. osób.
Misją Anny jest wszechstronny rozwój i kreowanie swojego życia tak, by cieszyć się nim oraz inspirować i motywować innych do holistycznego i świadomego dbania o siebie, a przez to tworzenia dobrego świata. Wierzy, że dobrze funkcjonujący organizm jest podstawą harmonii w życiu.
Jako ekspert występowała w:
Dzień Dobry TVN, Trójka, PIN, Plus, RDC, Twój Styl, Zdrowie, itd.

Zobacz, czego DOŚWIADCZYLI uczestnicy warsztatów
prowadzonych przez Annę …

Polecam wakacje rodzinne z Anną Krasucką! To był jeden z lepszych wyjazdów wakacyjnych, jak nie najlepszy 🙂 bo uczta dla ducha i ciała. Po tygodniu zdrowego odżywiania (3 ciepłe posiłki dziennie), spędzania czasu na łonie natury, w lesie, nad jeziorem czujemy się zregenerowani i pozytywnie nastrojeni. Były rodzinne warsztaty gotowania, wycieczki, wykłady o zdrowym stylu życia i wiele atrakcji. A to wszystko w nieśpiesznej, sielskiej scenerii. Anna Krasucka to osoba, która zaraża dobrą energią 🙂 Nasz 5letni syn jest jej wielbicielem. Za rok również wybieramy się cała rodziną.

Katarzyna z Łodzi

* * * * *

Po pierwsze to IWANY się zapisują na kolejną edycję rodzinnych wakacji;)
Po drugie to całe te 2 tyg (tydzień z Tobą i tydzień nad morzem) to były jedne z lepszych wakacji jakie z Anitą i rodzinnie mieliśmy (jak nie najlepsze:)).
Ze zmian jakie w naszym domu wprowadziliśmy (czytaj … ja wprowadziłem:)) to zupy, które podobnie jak Ty uwielbiam, wracają w glorii chwały na nasz stół i niech tak zostanie;), a poza tym będziemy się mocno starać ograniczać nam i naszym dziewczynom sery i wędliny i byle mięso. Jak na razie od ponad 2 tygodni idzie nam nieźle;)
Serdeczne dzięki i zapewne do zobaczenia już wkrótce, bo Anita ciągnie mnie na 8.09 do Ciebie.
Niech moc pięciu smaków będzie z nami:)

Marcin z Tychów

* * * * *

Kapitalny wyjazd rodzinny!
Temat zdrowia jest bardzo ważny w naszym życiu codziennym, od czasu kiedy urodziłam pierwsze dziecko staram się, aby nie było bylejakości i byle czego na naszych talerzach;))
Aniu Ty tylko to ugruntowałaś i potwierdziłaś, a do tego wszystkiego udowodniłaś, że warto się słuchać, szanować i że usługiwanie innym to żadna ujma i wstyd, a wręcz umiejętność i dar.
Wyjazd uważamy za bardzo edukacyjny, nie tylko pod względem żywienia.
Cudnych ludzi skupiasz wokół siebie, chce się po prostu z Tobą być. Gratulacje!
Od strony praktycznej moja 8miesięczna córcia dzięki wyjazdowi uregulowała się i pięknie się teraz wypróżnia.
Super organizacja, ciekawe zajęcia oraz wykłady.
Dla mojego męża odkrywczym było, że przy zachowaniu regularności posiłków, mimo, że bez mięsnych, można było się najeść i czuć się lekko i zdrowo.
Dzięki i duża buźka i do miłego

Duśki (Agnieszka, Adam, Gucio i Helenka) z Warszawy

* * * * *

Idealna równowaga między czasem zorganizowanym a wolnym. Bardzo ciekawe warsztaty i wykłady. Czas sprzyjający rodzinnej integracji. Ania – prowadząca – ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli. Dzięki niej wszystkie rodziny szybko się zintegrowały i każdy czuł się tak, jakbyśmy się znali od dawna ?
Zabieram ze sobą postanowienia na co dzień:
– regularne posiłki o określonych godzinach
– jedzenie jak najmniej przetworzonego pożywienia
– więcej domowego jedzenia
– ograniczenie mięsa

Adam z rodziną z Łodzi

* * * * *

MIEJSCE

Siedlisko położone jest w malowniczej scenerii bezpośrednio nad dziewiczą rzeką Brdą w początkowym jej odcinku. Tu można się schłodzić – bezpiecznie do kąpieli dla dzieci. Z okien roztacza się kojący oczy widok, słychać delikatny szum Brdy. A bezpośrednio z domu wychodzi się do ogrodu, w którym od rana można stąpać boso po trawie, wsłuchać się w koncert świerszczy lub szemrzącej rzeki, czy zakosztować kąpieli w promieniach rozkosznego słońca. Idąc drogą przez las dochodzi się do najbliższego jeziora (1 km), gdzie czysta woda zachęca do letnich kąpieli. Okolica jest wprost stworzona do wycieczek rowerowych, spływów kajakowych oraz łowienia ryb.
Na terenie siedliska znajduje się kort tenisowy, boisko do siatkówki i badmintona, plac zabaw dla dzieci, sauna oraz miejsce na ognisko.

Teren siedliska jest ogrodzony.

Całe siedlisko jest do naszej wyłącznej dyspozycji.

Zakwaterowanie uczestników w pokojach dla 2, 3, 4 i 5 osób. Wszystkie pokoje są z łazienkami.

JEDZENIE przygotowywane dla nas z miłością

Posiłki są przygotowywane przez panie z siedliska na świeżo wg zaleceń Anny Krasuckiej w oparciu o zasady zdrowego odżywiania, z produktów sezonowych i lokalnych, głównie ekologicznych. Trzy ciepłe i syte posiłki dziennie i napary / napoje odpowiednie do pory roku. Przepyszne desery są również w naszym jadłospisie.

UWAGA: Do wyboru:

 • menu jarskie (raz przewiduję lokalną rybę – specjalność gospodarzy)
  lub
 • menu mięsne (2xmięso z dobrego źródła)
  Dając ten wybór mam nadzieję, że na wyjazd zdecydują się osoby, dla których całkowite odstawienie mięsa na 8 dni jest zbyt dużym wyzwaniem, a jednak chciałyby ten czas spędzić razem z rodziną. Jest to szansa małych kroków na drodze do zdrowia.

Ze względu na pro zdrowotny charakter wyjazdu w czasie całego pobytu nie jest serwowana kawa naturalna, ani herbata z teiną (czarna, czerwona, zielona).

Dojazd we własnym zakresie.

W związku z dużym zainteresowaniem kameralnym charakterem wyjazdu (10 do 12 rodzin), pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone zadatkiem w wysokości 600 zł/os.
Wpłacany zadatek jest bezzwrotny i jest gwarantem rezerwacji miejsca na warsztacie.

Info organizacyjne otrzymasz po przesłaniu formularza zgłoszeniowego. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat!

ATRAKCJE OKOLICY

Malownicza okolica z wieloma jeziorami i lasami zachęca do zabaw wodnych, wycieczek pieszych i rowerowych.
Pośród łąk i sosnowych lasów meandrująco przepływa czysta i przepiękna rzeka Brda, która zaprasza na spływy kajakowe (bardzo polecam).
W okolicy liczne rezerwaty przyrody.

Lasy wokół siedliska są pełna dojrzałych jagód.

Przyjedź po rodzinny czas.
Do zobaczenia w lipcu 🙂

Anna Krasucka