Lipowo (Mazury)

Prowadzi Anna Krasucka, gościnnie Barbara Dąbrowska

Ten wyjazd już się odbył, sprawdź aktualne wyjazdy.

„W maju jak w raju”

Maj jest chyba najpiękniejszym miesiącem w roku, choć każda pora jest piękna, jednak maj jest szczególny. Przełom wiosny i lata to czas naszego rozkwitu. Słońce mocno ogrzewa, dni są długie, kwitną drzewa owocowe, a łąki stają się soczysto zielone i pokrywa je kwiecie. Coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz, aby chłonąć niepowtarzalne majowe zapachy. Czujemy, że znów żyjemy w pełni. To czas odbudowy kondycji psychofizycznej.

Proponuję Ci spędzić ten wyjątkowy czas na łonie natury w otoczeniu dziko rosnących ziół, odpoczywając i włócząc się po łąkach i polach w poszukiwaniu roślin jadalnych. W praktyce zgłębisz tajniki zielarstwa do codziennego użytku i profilaktyki zdrowia. Nauczysz się korzystać z dobrodziejstw mazurskich dzikich roślin / ziół dla celów kulinarnych, leczniczych i kosmetycznych oraz odprężysz ciało i umysł. Z tej konkretnej wiedzy praktycznej możesz samodzielnie korzystać później w domu. Zaczerpniesz majowej natury, która przez długi czas będzie promieniować z Twoich oczu, z serca i z duszy. Przekonaj się, jak dużo dobrego możesz zrobić dla siebie w 4 dni!

Dla kogo

 • Jeśli chcesz odkryć zioła i dobrodziejstwo z nich płynące.
 • Jeśli lubisz bezpośredni kontakt z naturą, przyrodą.
 • Jeśli chcesz się wzmocnić i szukasz inspiracji.
 • Jeśli prowadzisz stresujący tryb życia i doskwiera Ci przewlekłe zmęczenie.
 • Jeśli potrzebujesz odpoczynku, regeneracji, pysznego jedzenia i czasu dla siebie.
 • Jeśli czujesz zastój i chcesz ruszyć z miejsca.
 • Jeśli posypało Ci się zdrowie i masz w sobie silne postanowienie zadbania o siebie.
 • Jeśli brak Ci motywacji do dobrego życia.
 • Jeśli chcesz schudnąć i potrzebujesz zrobić pierwszy krok.
 • Jeśli pragniesz poznać ciekawe i inspirujące osoby.

To ten warsztat jest dla Ciebie.

Zapraszam po konkretną wiedzę praktyczną, z której możesz samodzielnie korzystać później w domu przez długie lata.

Co DAJE ten wyjazd

 • Odpoczniesz i odprężysz się
 • Odkryjesz dziko rosnące zioła w ich naturalnych warunkach
 • Poruszysz energię w ciele i pobudzisz Twoje ciało do regeneracji
 • Poznasz sprawdzone patenty przetwarzania ziół dla zdrowia – kulinarnie i kosmetycznie
 • Poczujesz lekkość i odzyskasz energię oraz jasność umysłu
 • Rozpoznasz własne potrzeby dające Ci zdrowie
 • Odkryjesz, co przywraca równowagę Twojemu ciału
 • Wyciszysz umysł i zaczną puszczać napięcia
 • Poznasz inspirujące osoby

Co CZEKA na Ciebie podczas wyjazdu

 • Trzy ciepłe, wegetariańskie, odpowiednio skomponowane posiłki dziennie + napojewyjątkowe jedzenie, jak podkreślają uczestnicy
 • Rozpoznawanie i zbieranie ziół dziko rosnących w ich naturalnych warunkach
 • Świeżo wyciskany sok z pokrzywy – wzmocni krwi, zadziała przeciwnowotworowo, odżywi Twoją skórę – naturalne spa
 • Poranny rozruch w plenerze – codziennie
 • Inspirujące warsztaty gotowania i warsztaty zielarskie z zastosowaniem dzikich roślin jadalnych
 • Wykłady o Ziołach, ich właściwościach zdrowotnych, kulinarnych i kosmetycznych do codziennego użytku
 • Profilaktyka zdrowia z zastosowaniem różnych form dziko rosnących ziół
 • Praktyczne sposoby przechowywania ziół oraz ciekawe mieszanki ziołowe – napary, wywary, nalewki, maceraty
 • Medytacja / modlitwa / wizualizacja ziołowa – odprężanie umysłu i psychiki
 • Świeże powietrze i inspirujące towarzystwo

Spędzimy 4 dni z ziołami. Zaczynamy wczesną kolacją we czwartek, a kończymy obiadem w niedzielę.

Prezent

Każdy uczestnik otrzyma w prezencie do domu słoiczek z bogatym i odżywczym maceratem olejowym z mazurskich ziół do twarzy i ciała.

Prowadzące i autorki warsztatu

Anna Krasucka – mentorka zdrowia i dyplomowany dietetyk leczniczy wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (absolwentka sygnowana przez francusko – niemiecki „Avicenna Instytut”). Prekursorka warsztatów gotowania dla zdrowia – pierwszy cykl poprowadziła w 2007 r. Uznana w 2021 r. przez Twój STYL za jedną z pięciu liderek zdrowego stylu życia wartych naśladowania.

Anna stworzyła Akademię PIĘĆ SMAKÓW (www.piecsmakow.com.pl), w ramach której inspiruje, edukuje i motywuje w zakresie zdrowego stylu życia, w tym odżywiania.

Od ponad 15 lat prowadzi praktyczne warsztaty gotowania, wyjazdy dla zdrowia, szkolenia dla firm, przedszkoli i szkół oraz konsultuje indywidualnie. Stworzyła holistyczne programy skutecznie wzmacniające zdrowie m.in. Oczyszczający oraz Akademię Zdrowia i Witalności online.

Anna pracuje głównie z kobietami, które pragną zadbać o siebie i podwyższyć swoją jakość życia. W jej warsztatach i szkoleniach do tej pory wzięło udział ponad 12 tys. osób.

Misją Anny jest wszechstronny rozwój i kreowanie swojego życia tak, by cieszyć się nim oraz inspirować i motywować innych do holistycznego i świadomego dbania o siebie, a przez to tworzenia dobrego świata. Wierzy, że dobrze funkcjonujący organizm jest podstawą harmonii w życiu.

Wartości, którymi się kieruje w w codziennym funkcjonowaniu to Zdrowie, Wolność, Miłość, Rozwój i Otwartość. Jej pasją są podróże, natura i taniec.

Jako ekspert występowała w:
Dzień Dobry TVN, Trójce, PIN, Plus, RDC, Twój Styl, Zdrowie, itd.

* * * * *

Barbara Dąbrowska – mazurska zielarka z babki prababki

O sobie pisze tak:

Mam 74 lata i od 20-tu lat przebywam na emeryturze. Urodziłam się na wsi w pięknym miejscu na Mazurach. Od dziecka zajmowała mnie i ciekawiła otaczająca natura, szczególnie mikrokosmos. Lubiłam pochylać się nad niepozornymi kwiatkami polnymi, owadami i innymi żyjatkami i odkrywać ich piękno. Ziołami zainteresowała mnie babcia, osoba znająca ich tajniki lecznicze, która wiedzę i umiejętności otrzymała z kolei od swojej babci. Moja babcia była tak zwaną „szeptuchą”. Korzystałam z jej rad i wertowałam też lekturę zielarską przybranego dziadka profesora doktora Jana Muszyńskiego. Był on założycielem wydziału farmacji w okresie międzywojennym na uniwersytecie w Wilnie, a po wojnie na uczelni w Łodzi. Dopiero przejście na emeryturę i wolny czas, jaki mam do dyspozycji, pozwoliły mi zrealizować moje marzenia i wejść w bliższy kontakt ze światem roślin. Nabytymi umiejętnościami chętnie dzielę się z potrzebującymi ludźmi.
W 2003 roku opracowałam i stworzyłam esencje kwiatowe z dziko rosnących na Mazurach: ziół, drzew i traw. Prezentowałam je na Targach Medycyny Naturalnej w Gdańsku. Potem zafascynowało mnie poszukiwanie rożnych ziół, ich zbiory i przetwarzanie na: mieszanki sypkie, syropy, nalewki. Po pewnym czasie zajęłam się sporządzaniem maści leczniczych i kosmetyków do twarzy.
Poszukiwanie roślin i tworzenie z nich preparatów metodą autorską daje mi dużo zadowolenia.
Moją pasją i radością jest, aby dary natury służyły potrzebującym ludziom jak najlepiej dla ich zdrowia i urody.

Zobacz, czego DOŚWIADCZYLI uczestnicy

Aniu, ja się czuję świetnie. Wypoczęłam, złapałam dystans…
Zebrane zioła się suszą, na prawie każdym trawniku zauważam płaszcz Maryi i bluszczyk kurdybanek :).
Ugotowałam gar zupy z podagrycznika i pokrzywy, zrobiłam pokrzywę z czosnkiem oraz wycisnęłam sok z pokrzywy…
Przypomniałam sobie jedną rozmowę z mężem. Jakiś czas temu w pracy u niego koleżanki jeździły do SPA, albo z rodzinami albo w babskim gronie. I mnie mąż zaczął namawiać, żebym pojechała do jakiegoś SPA z koleżanką, miał jakieś adresy polecone i że on zapłaci. Powiedziałam mu wtedy, że dam mu znać, gdy będzie mi pasował termin Twojego wyjazdu. To jest dla mnie najlepsze SPA 🙂
Dla duszy i ciała 🙂
Dziękuję Ci za te wyjazdy i że po prostu jesteś 🙂
Ściskam!

Daria z Warszawy

* * * * *

* * * * *

Aniu, minął tydzień z kawałkiem od powrotu z Mazur, a ja ciągle sercem jestem tam, wśród łąk i pól. Były to najpiękniejsze moje wakacje od kilku dobrych lat i to z paru powodów. Magiczne miejsce i przestrzeń, przyroda i natura, ludzie, niezwykle inspirujący, z pasjami, którymi chcieli się dzielić, a do tego wiedza, ogrom wiedzy! po którą przyjechałam. Przywiozłam pomysły na nalewki lecznicze – już się robią bursztynowa i propolisowa, na kremiki i balsam do ust – rewelacja, o który już upomina się moja córka, również zakręcona na punkcie naturalnej pielęgnacji. Przywiozłam też inspiracje kulinarne, bo było mega kolorowo i smacznie. Po moim ukochanym miejskim parku chodzę teraz z głową w trawie 🙂 Czekam z niecierpliwością na kolejny wyjazd ziołowy, a jeśli mi obowiązki pozwolą, to i inne wyjazdy organizowane przez Ciebie, bo zregenerowałam się i psychicznie i fizycznie jak nigdy. Było fantastyczne, swojsko, i choć widzieliśmy się wszyscy po raz pierwszy, to jak wśród dobrych przyjaciół.
Dziękuję i na pewno do zobaczenia!

Ewa ze Śląska

* * * * *

Miejsce, w którym gościmy

Siedlisko Lipowy Dom znajduje się nad samym jeziorem, w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w gminie Piecki. Wokół roztaczają się łąki i pola porośnięte dzikimi roślinami jadalnymi. W maju w powietrzu unoszą się tu bajeczne zapachy dziko rosnących ziół. Siedlisko zostało zbudowane w tradycyjnej mazurskiej stylistyce, z zastosowaniem nowoczesnych technologii np. kolektory słoneczne, które ogrzewają wodę. Dom ma własną oczyszczalnię, ogród warzywny, sad i kompost. Spokój tego miejsca oraz świeże powietrze sprawiają, że lubią go dzikie zwierzęta, ptaki i ludzie, a wypoczywa się tu wspaniale. Wieczorami siadamy przy kominku, gdzie snują się zielarskie opowieści.

Nocleg

Całe siedlisko i obejście są do naszej wyłącznej dyspozycji. Mieszkamy w klimatycznych pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami w pokojach oraz z łazienkami na korytarzu (jak w domu).

Jedzenie przygotowywane dla nas z miłością

Trzy ciepłe, wegetariańskie posiłki dziennie wg moich specjalnych zaleceń, przygotowywane na świeżo przez gospodarzy głównie z produktów z własnego ogrodu + przez cały czas dostępne napoje i napary odpowiednie do pory roku.
Ze względu na pro zdrowotny charakter wyjazdu w czasie całego pobytu nie jest serwowana kawa naturalna, ani herbata z teiną (czarna, czerwona, zielona).

Dojazd

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd (chętnie w tym pośredniczę).

W związku z dużym zainteresowaniem kameralnym charakterem wyjazdu (do 20 miejsc), pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone zadatkiem w wysokości 500 zł.
Wpłacany zadatek jest bezzwrotny i jest gwarantem rezerwacji miejsca na warsztacie.

Info organizacyjne otrzymasz po przesłaniu formularza zgłoszeniowego. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Spotkaj się z ziołami w naturze i zaczerpnij moc 🙂

Do zobaczenia w maju 🙂

Ania Krasucka