Od lat marzyłam o domu w naturze. Szukałam odpowiedniego miejsca i kilka lat temu stało się. Dziś jestem w trakcie budowy domu, która wymaga dużego zaangażowania. Zgłębiam temat, aby dom, w którym zamieszkam, stał się dla mnie wygodny, funkcjonalny, estetyczny i energooszczędny. Nikt nie zrobi tego za mnie, żaden architekt, ani majster, gdyż to ja mam wiedzieć, w czym i jak chcę mieszkać. Znając swoje preferencje i upodobania wybieram z wielu opcji technologię budowy – dom murowany, drewniany czy z gliny. Jednak do podjęcia ostatecznej decyzji potrzebuję skorzystać z wiedzy i doświadczenia fachowców. Pytam, czytam, uczę się, spotykam, wyobrażam sobie, przemyśliwuję, drążę temat, aż powstaje wizja domu i sposób realizacji zgodny ze mną. Wszystko to kosztuje czas i zaangażowanie. To normalne, jeśli chce się osiągnąć cel. Moja motywacja jest ogromna, bo widzę na horyzoncie efekt całej tej pracy – dom, który jest prawdziwym domem dającym mi zdrowie, relaks, poczucie bezpieczeństwa, ciepła rodzinnego, przytulności, dom, w którym rozkwitam i wzrastam. Mając taką wizję jeszcze bardziej chce mi się angażować i wkładać w budowę dużo czasu i serca.

Podobnie jest ze zdrowiem. Dbam o nie, zgłębiam temat, uczę się od specjalistów, obserwuję i podejmuję działania. A właściwie wplatam je w moje życie, aby stały się codziennością, nawykiem, normalnością. Angażuję się w temat każdego dnia, aby utrzymać witalność. Bo wiem, że do wszelkich działań typu uprawa ogrodu, tańca, podróży, rozwoju Akademii i wspierania Was, potrzebne jest mi zdrowie. Gdy ono dopisuje, mogę czerpać i korzystać z życia w pełni. Zatem czuję motywację do działania, podobną jak przy budowie domu, gdyż moje ciało jest moim domem i w tym życiu nim pozostanie. Od tego, jak o nie dbam, zależy standard mojego życia. Każdy poświęcony czas dla zdrowia jest dla mnie najlepszą inwestycją, która procentuje przez całe życie – dziś, jutro, za miesiąc, za rok, za 5, czy 25 lat. To jak odcinanie kuponów. Tak to czuję. Jak dbam, tak mam.

Buduj i Ty swój dom, którym jest Twoje ciało, aby dusza mogła wygodnie i bezpiecznie w nim mieszkać. Obserwuj siebie, ucz się od innych i działaj. A spełnisz jeszcze wiele swoich marzeń, do których realizacji potrzebne jest Ci zdrowie.

Na zdjęciu płuczę kamienie do drenażu.

Serdecznie ❤️


Udostępnij ten wpis
FacebookTwitterEmailPinterest

Może Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments