Co roku nieustannie fascynuje mnie wiosenna przyroda, która czeka na odpowiedni moment, aby wystrzelić z ogromną siłą do nowego życia. Zjawisko to obserwuję zawsze bardzo uważnie. Pewnie nie chcę nic przegapić, bo takie doświadczenie daje mi silę i ponowne potwierdzenie działań w ramach Akademii. Można by powiedzieć, no przecież banał, tak jest i już. Nad czym tu myśleć? Oczywiście, racja. Jednak po chwili refleksji dostrzegasz w tym ogromną mądrość, z której warto czerpać i się uczyć. Wielkość i ważność tego doświadczenia polega na zrozumieniu, czego świadkiem tak naprawdę jestem i umiejętności przełożenia tego na moje życie. Do czego zmierzam?

Fascynuje mnie myśl, a raczej pytanie, skąd w naturze taka siła i moc, aby z pozornie martwego konaru lub suchej gleby wypuścić przepiękne kwiaty, liście, pędy, łodygi i to w przeciągu krótkiego czasu. Chciałabym, aby taka siła pojawiła się również u każdego człowieka. Odpowiedź przyszła sama. Obserwując ponowne narodziny przyrody, przemyślałam cały proces. Wnioski są proste. W momencie, gdy nadchodzi czas odpoczynku, Natura odpoczywa. A, gdy nadchodzi czas pracy, Natura pracuje. Wyważenie, bez przeginania w żadnym kierunku. Proste, a zarazem genialne. Równowaga jest podstawą, stałym elementem odradzania się, siły, która mnie tak bardzo fascynuje.
Natura wie, że zasady życia są jasne, niezmienne, a może nawet i twarde. Podam prosty przykład – drzewo, które nie sprowadzi swoich soków na zimę do korzenia, zginie, gdy przyjdą mrozy, bo jego „krew”, dzięki której żyje, zamarznie i drzewo obumrze. Dlatego drzewo chroni to, co dla niego najcenniejsze. A jednocześnie żyje w rytmie natury, której jest częścią, więc spowalnia i pozornie się zatrzymuje na ten czas. Wszystko to dla odpoczynku i regeneracji, aby mieć siłę do ponownych narodzin wiosną i kolejnego cyklu pracy.

A człowiek? Czy człowiek zachowuje tę mądrą harmonię we wszystkim? Czy utrzymuje równowagę między pracą a odpoczynkiem. Czy jada regularne i zrównoważone posiłki? Czy dba o stały kontakt z Naturą, której jest częścią? czy, czy czy … można by tu wymieniać wiele aspektów mających bezpośredni wpływ na dobrostan człowieka.
Konsekwentnie dąż do harmonii w życiu, w Twoim życiu, bo wiesz, że masz tylko jedno zdrowie 🙂

Kontakt z Naturą i czerpanie z niej to nieodłączny i podstawowy element wszystkich wyjazdów, które prowadzę. Ten kontakt daje równowagę, jest szczególnym powrotem do korzeni i do poszanowania Natury, której jesteśmy nierozerwalną częścią.

Serdecznie


Udostępnij ten wpis
FacebookTwitterEmailPinterest

Może Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments