Prowadząc szkolenia dla firm na temat zrównoważonego odżywiania pod hasłem „Odzyskaj energię w biurze” mam wiele przemyśleń, wniosków i spostrzeżeń. Jednym z nich chciałabym się dziś z tobą podzielić.

Jest coś takiego, jak kalendarz, w którym są rozpisane miesiące, tygodnie, dni, godziny. Używam takiego, bo pomaga mi w rozplanowaniu mego czasu na poszczególne zajęcia. Dzięki temu jestem w stanie zachować porządek dnia, a tym samym spokój ducha, bo niczego nie przeoczę i nie zapomnę o ustalonych zobowiązaniach.

Zauważyłam, że każdy w biurze korzysta z kalendarza wpisując umówione terminy spotkań i inne ważne dla niego kwestie. No właśnie, „ważne dla niego kwestie”. Co jest lub powinno być taką kwestią? Może odżywczy posiłek, a może czas na odpoczynek? Zapytasz, czy to trzeba planować? Przecież wiem, kiedy jestem głodna, a kiedy zmęczona. Otóż z mojej obserwacji wynika, że wcale nie jest to takie oczywiste. Głód zagłusza się byle jaką przegryzką zjedzoną przed komputerem lub na stojąco prowadząc poważną rozmowę. A zdarza się, że w ferworze pracy zapomina się w ogóle o jedzeniu. I dopiero wieczorem, gdy zmęczona wracasz do domu, dopada cię głód, chwytasz co tylko wpadnie w dłonie bez ładu i składu oraz bez umiaru. Konsekwencją jest zaburzone trawienie, niespokojny sen i zmęczenie na dzień dobry. A przecież niezależnie od tego, gdzie pracujesz, wszędzie tam toczy się życie, TWOJE życie. Zatem tak, jak planujesz swój czas pracy, podobnie zaplanuj swój jadłospis. Patrząc w kalendarz wiesz, jaki czeka cię tydzień, więc odpowiednio do niego zaplanuj swoje posiłki. Zobacz, kiedy możesz sobie pozwolić na dłuższe gotowanie, a kiedy masz mało czasu i zgodnie z tym oraz oczywiście apetytem dobierz przykładowe potrawy. Przygotuj listę potrzebnych produktów. Zaplanuj czas na zakupy i zrób je, czy to przez internet, czy jadąc na targ i do sklepu. Mając odpowiednio zaopatrzoną kuchnię oraz rozplanowany jadłospis, przystępujesz do działania.

Zobaczysz, że na efekty nie będziesz czekać długo. Twój organizm pięknie podziękuje za regularne, pełnowartościowe i jedzone w spokoju posiłki 🙂
A ty nabierzesz wprawy w planowaniu swojego menu i już nigdy więcej nie zaniedbasz tematu jedzenia w twoim życiu, czego ci z serca życzę 🙂

Serdecznie


Udostępnij ten wpis
FacebookTwitterEmailPinterest

Może Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments