Willa pod Lipami, Koniaków (Beskidy)

Prowadzi Anna Krasucka

Ten wyjazd już się odbył, sprawdź aktualne wyjazdy.

Zaopiekuj się sobą TERAZ. Zima to najlepszy moment w roku na regenerację organizmu, odnowienie sił i doładowanie. To czas powrotu do równowagi i wewnętrznej mocy. Czas odzyskiwania energii życiowej i uzdrawiania Nerek (wg tcm siedziby energii przedurodzeniowej – Twojego potencjału życiowego, energii seksualnej i prokreacyjnej, ognia trawiennego) oraz Pęcherza Moczowego.

Zimą wszystko zwalnia, odpoczywa i regeneruje się. Ty też możesz. Dostajesz tę szansę. Natura zapada w głęboki sen. Energia skupienia narasta. Wszystko zasypia, bo kończy się pewien cykl życia. Wokół nastaje całkowita cisza i spokój. Jest coraz ciemniej i zimniej, a dni są coraz krótsze.

Potrzebujesz teraz ciepła i pogody ducha. Potrzebujesz zatroszczyć się o siebie. Aby z rezultatów głębokiej regeneracji korzystać przez cały następny rok.

Dopasuj nawyki żywieniowe, zastosuj kilka kluczowy, prostych zasad i odzyskaj energię naturalnie. Nauczę Cię w praktyce umiejętnie korzystać z możliwości naturalnej regeneracji. Doświadczając pozytywnych efektów krok po kroku wzrośnie Twoja motywacja.

Daj się łagodnie poprowadzić.

Dlaczego Nerki?

Nerki, dwie małe fasoleczki, cóż one mogą znaczyć poza tym, że filtrują, czyli oczyszczają krew. Ważne, ale wszystkie inne organy również. A jednak zaskoczę Cię i z pewnością zaciekawię. 

Bo z punktu widzenia tcm Nerki i cały ich obieg energetyczny leży u podstaw Twojego potencjału życiowego. Długości i jakości Twojego istnienia.
Nerki są korzeniem i podstawą Yin i Yang dla wszystkich narządów. 
Ogień Nerek jest odpowiedzialny za ogrzewanie ciała i pobudzanie wszystkich procesów w Twoim organizmie. 
Z siły Nerek pochodzi Twoja energia seksualna i prokreacyjna – poczęcie, ciąża i narodziny.
Nerki zarządzają kośćmi, bo wytwarzają szpik kostny, a z niego mózg.
Biorą udział w tworzeniu krwi.

Odkrywcze? Dalej będzie jeszcze ciekawiej.

Twoi rodzice, gdy Cię cudownie kreowali w akcie miłości, dali Ci największy dar, jaki mogli Ci dać – Jing, czyli kwintesencję życia. Ona przechowywana jest w Nerkach. Albo otrzymałaś silną energię życiową (po zachodniemu geny), albo słabą. Tak się zadziało. Na to nie masz wpływu i już.

Ale masz 100% wpływ na to, jak ZARZĄDZASZ tym Twoim darowanym potencjałem życiowym TERAZ.
Czy go oszczędzasz, czy raczej trwonisz? Czy go wzmacniasz, czy raczej osłabiasz?

Niedobór Nerek manifestuje się m.in. w postaci zimna w ciele, zmęczenia, zatrzymania miesiączki, wyczerpania, bezpłodności, braku libido, słabego trawienia, kruchych kości, problemów z tarczycą, słabości kolan, zębów i pamięci, niedosłuchu, szumów usznych, przedwczesnego siwienia, wypadania włosów.

Niezależnie od tego, co dzieje się z Twoim zdrowiem i życiem, nie zwalaj odpowiedzialności na swoich rodziców. Dali, co mogli. Jak to się mówi – Darowanemu koniowi…

Znam takie osoby z grona uczestników moich warsztatów, którzy na start otrzymali słabą energię Nerek. Mają się świetnie. Bo odpowiednio zaopiekowali się sobą. Generują silną energię na teraz i oszczędzają swój potencjał życiowy, który może wystarczyć na długie lata pięknego istnienia.

Jak? Odpowiednim jedzeniem, ruchem, stanem ducha, oddechem, snem itd. Wszystko w Twoich rękach, co dalej z Tobą. 

Oczywiście można żyć na maksa. Tylko czy zadowala Cię taka perspektywa, że w najmniej oczekiwanym momencie coś się urywa, zrywa, jak struna w gitarze. Ty masz ochotę na dalsze życie, ale już nie idzie tak, jak chcesz. Bo ciało zostało wyeksploatowane na maksa. Wyciśnięte jak cytrynka. Ten obraz znasz. To sobie przełóż.

Każdy ma wybór. Ty również. Życie może być krótkotrwałą ekscytacją albo długofalową przyjemnością. 
Osiągnięcia tej drugiej uczę na wyjeździe.

Zobacz, jak dużo dobrego możesz zrobić dla siebie w kilka dni
pysznym jedzeniem
delikatnym ruchem
głębokimi oddechami
wyciszającym ciepłem
relaksującym masażem
głębokim snem
regenerującymi medytacjami
spokojem ciszy.

Dla kogo

Jeśli chcesz zwolnić i zaopiekować się sobą.
Jeśli doskwiera Ci przewlekłe zmęczenie i chcesz budzić się z energią.
Jeśli jest Ci ciągle zimno, szybko marzniesz i potrzebujesz skutecznego rozgrzania.
Jeśli szukasz motywacji do dobrego życia.
Jeśli lubisz bezpośredni kontakt z przyrodą.
Jeśli prowadzisz stresujący tryb życia.
Jeśli potrzebujesz odpoczynku, regeneracji, pysznego jedzenia i czasu dla siebie.
Jeśli czujesz zastój i chcesz ruszyć z miejsca.
Jeśli posypało Ci się zdrowie i zamierzasz zadbać o siebie.
Jeśli chcesz schudnąć i potrzebujesz zrobić pierwszy krok.
Jeśli pragniesz poznać ciekawe i inspirujące osoby.

To ten warsztat jest dla Ciebie.

Zapraszam po konkretną wiedzę praktyczną, z której możesz samodzielnie korzystać później w domu.

Co DAJE ten wyjazd

 • Odpoczniesz i odprężysz się
 • Odkryjesz, jak to jest budzić się rano z energią i ochotą do życia
 • Pobudzisz Twoje ciało do regeneracji
 • Poznasz sprawdzone patenty przywracające ciepło w ciele
 • Poruszysz energię w ciele i wzmocnisz Nerki oraz Pęcherz Moczowy
 • Rozpoznasz własne potrzeby dające Ci zdrowie
 • Poczujesz lekkość i odzyskasz energię
 • Wyciszysz umysł i zaczną puszczać napięcia
 • Poznasz inspirujące osoby

Co CZEKA na Ciebie podczas wyjazdu

 • trzy ciepłe, wegetariańskie (raz przewiduję jagnięcinę na obiad / opcja wege też możliwa), odpowiednio skomponowane posiłki dziennie
 • napoje ziołowe do picia
 • regenerujący rozruch oraz pełen oddech w plenerze – codziennie
 • 2 inspirujące warsztaty gotowania dla zdrowia szczególnych potraw wspierających Nerki i Pęcherz Moczowy
 • wykład o przyczynach ciągłego zmęczenia oraz jak naturalnymi sposobami w życiu codziennym odzyskać energię i właściwie zadbać o siebie
 • rozgrzewający masaż w profilaktyce zdrowia – praktyka
 • naturalne metody doładowywania Nerek w kontekście regeneracji ciała i ducha
 • medytacja / modlitwa / wizualizacja – czyli, jak odzyskać energię ducha / umysłu / psychiki
 • świeże powietrze i inspirujące towarzystwo
 • będzie również o wzmacnianiu Odporności na co dzień

Zaczynamy wczesną kolacją we czwartek, a kończymy obiadem w niedzielę.

Anna Krasucka – prowadząca i autorka warsztatu

Mentorka zdrowia i dyplomowany dietetyk leczniczy wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (absolwentka sygnowana przez francusko – niemiecki „Avicenna Instytut”). Prekursorka warsztatów gotowania dla zdrowia – pierwszy cykl poprowadziła w 2007 r. Uznana w 2021 r. przez Twój STYL za jedną z pięciu liderek zdrowego stylu życia wartych naśladowania.

Anna stworzyła Akademię PIĘĆ SMAKÓW (www.piecsmakow.com.pl), w ramach której inspiruje, edukuje i motywuje w zakresie zdrowego stylu życia, w tym odżywiania.

Od 15 lat prowadzi praktyczne warsztaty gotowania i wyjazdy dla zdrowia, szkolenia dla firm, przedszkoli i szkół oraz konsultuje indywidualnie. Stworzyła holistyczne programy skutecznie wzmacniające zdrowie m.in. Oczyszczający oraz Akademię Zdrowia i Witalności online.

Anna pracuje głównie z kobietami, które pragną zadbać o siebie i podwyższyć swoją jakość życia. W jej warsztatach i szkoleniach do tej pory wzięło udział ponad 12 tys. osób.

Misją Anny jest wszechstronny rozwój i kreowanie swojego życia tak, by cieszyć się nim oraz inspirować i motywować innych do holistycznego i świadomego dbania o siebie, a przez to tworzenia dobrego świata. Wierzy, że dobrze funkcjonujący organizm jest podstawą harmonii w życiu.

Wartości, którymi się kieruje w w codziennym funkcjonowaniu to Zdrowie, Wolność, Miłość, Rozwój i Otwartość. Jej pasją są podróże, natura i taniec.

Jako ekspert występowała w:
Dzień Dobry TVN, Trójce, PIN, Plus, RDC, Twój Styl, Zdrowie, itd.

Zobacz, czego DOŚWIADCZYLI uczestnicy

Cześć Aniu,
na wyjeździe bardzo mi się podobało. Wspólne posiłki, dobre jedzenie, Twoje fantastyczne rady, nowa wiedza teoretyczna i praktyczna. Poranna gimnastyka. Ciepła rodzinna atmosfera. Dla mnie jesteś jedną WIELKĄ KSIĘGĄ WIEDZY o zdrowym mądrym jedzeniu, mądrym życiu, i wielu, wielu innych ciekawych rzeczy. Dziękuje Ci, że dzielisz się tym z innymi. Że wpadłaś na pomysł, żeby rozpowszechniać tą wiedzę między ludzi i wciąż poszerzasz swoją działalność o nowe tematy. Bardzo dużo wprowadziłam w życie z Twoich warsztatów i widzę, że dobrze się czuję i pomaga mi na moje dolegliwości. Stąd też stale nasuwające się nowe pytania i głód wiedzy. Dziękuję Ci za wszystko!

Aga z Wrocławia

* * * * *

Aniu 🙂
Dziękujemy za nasz wspólny wyjazd, piękne przeżycia i doznania.
Było wspaniale, wróciliśmy wypoczęci i doenergetyzowani. O taki slow nam chodziło i o takie pobycie razem, w ciepłej, rodzinnej, przyjaznej atmosferze 🙂
Radujemy się, że będziemy mogli spotkać się ponownie 🙂
Ściskamy mocno

Aneta i Arek z Warszawy

* * * * *

Cześć Aniu,
zatęskniło mi się za Wami. Na początku mówiłam, że znalazłam się na warsztatach przypadkowo, ale teraz wydaje mi się, że właśnie tak miało być i był to dla mnie najlepszy moment na to doświadczenie. Doświadczenie, bo tym były dla mnie te warsztaty. Doświadczeniem siebie, swoich potrzeb, ale i doświadczeniem tylu wspaniałych, różnorodnych kobiet…
Oczywiście wprowadziłam już kilka zdrowych żywieniowych nawyków. Od razu czuję się lepiej. Zastanawiam się, jak mogłam nie widzieć sygnałów, które dawał mi organizm, że coś mu szkodzi i powinno być ograniczone do minimum. Teraz czuję dużą ulgę i już nie męczę siebie tym, co nie jest dla mnie 😉
Aniu bardzo Ci dziękuję za te warsztaty. Tak, jak mówiłaś każdy wyniesie z nich coś dla siebie. Ja na pewno zaczęłam bardziej dbać o siebie, o swoje zdrowie, zauważać swoje potrzeby, słuchać siebie i odpoczywać.
Cieszę się, że Cię poznałam Aniu 🙂 Bardzo Ci dziękuję i do zobaczenia 🙂

Ada z Warszawy

* * * * *

Droga Aniu,
chcieliśmy podziękować za wspaniale przygotowany wyjazd. Za cudowną atmosferę, pełną relaksu i wyciszenia. Wszystko o czym pisałaś, czyli regeneracja, odzyskanie energii i wewnętrzny spokój jak najbardziej doświadczyliśmy na własnym organizmie, a o nowych inspiracjach kulinarnych nie wspomnę 🙂
Miło powspominać serdecznych uczestników i sielankowy klimacik 🙂

Basia & Mariusz

* * * * *

Witaj Aniu,
Ty to potrafisz człowieka unieść na duchu 🙂 i dzięki za to. Mój powrót do domu był pełen emocji ze względu na zaistniałą sytuację z moim dzieckiem.
Patrzę na mój ogród i cieszę się dzisiejszym śniegiem, bo ogród zaczyna wyglądać bajkowo. Zaraz zapalę w kominku i wypiję imbir z miodem i cytryną.
Aniu myślę, że ten wyjazd dał mi siłę na to, co czekało na mnie po powrocie. Cieszę się, że to wyszło w tym czasie, bo dałam radę bez migreny, bólów brzucha i innych objawów.
Ściskam cię mocno

Kasia

* * * * *

Miejsce, w którym gościmy

Willa pod Lipami to kameralny pensjonat w Koniakowie (Beskidy). Położony na zboczu Ochodzitej. Z okien roztacza się kojący oczy widok na góry. Przy dobrej pogodzie widać Tatry Słowackie. Spokój, harmonia i naturalny urok tego miejsca sprawiają, że doskonale nadaje się do głębokiego odprężenia i naładowania pozytywną energią. Klimat stylowo i przytulnie urządzonego siedliska wspomaga proces wzmacniania organizmu. Góralskie zdobienia w drewnie czynią to miejsce wyjątkowym.

Tutaj jest prawdziwa ciemność nocy, spokój i cisza snu. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz i odzyskujesz energię. A bezpośrednio z domu wychodzi się na malowniczy szlak na Baranią Górę, na Zwardoń. Okolica zaprasza na przechadzkę w naturze. Nieopodal słynne Muzeum Koronki Koniakowskiej.

Mieszkamy w góralskim stylu urządzonych pokojach. Do dyspozycji mamy pokoje 3-osobowe z łazienkami (część pokoi jest z balkonem) oraz 3 pokoje 2-os. ze wspólną łazienką (w apartamencie).

Jadalnia jest wykończona w drewnie i pięknie doświetlona panoramicznymi oknami, z których roztacza się widok na góry.

Cały dom jest do naszej wyłącznej dyspozycji.

Jedzenie przygotowywane dla nas z miłością

Codziennie w przepięknej jadalni z panoramicznymi oknami i widokiem na góry jemy trzy ciepłe, i przepyszne posiłki wegetariańskie (raz przewiduję obiad z jagnięciną, chyba, że wolisz obiad wege) dziennie przygotowywane z miłością na świeżo wg moich specjalnych zaleceń. Posiłki są odpowiednio skomponowane, aby harmonizować i regenerować organizm. Przez cały czas dostępne są napoje i napary odpowiednie do pory roku.

Ze względu na pro zdrowotny charakter wyjazdu w czasie całego pobytu nie jest serwowana kawa naturalna, ani herbata z teiną (czarna, czerwona, zielona).

Dojazd

Dojazd we własnym zakresie. Możliwość umówienia się z innymi uczestnikami, którzy jadą autem, na wspólny dojazd (chętnie w tym pośredniczę).

W związku z dużym zainteresowaniem kameralnym charakterem wyjazdu (do 19 miejsc), pod uwagę brane są tylko zgłoszenia potwierdzone zadatkiem w wysokości 500 zł.
Wpłacany zadatek jest bezzwrotny i jest gwarantem rezerwacji miejsca na warsztacie.

Info organizacyjne otrzymasz po przesłaniu formularza zgłoszeniowego. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Skorzystaj w energii zimy i odzyskaj zdrowie 🙂

Do zobaczenia w Koniakowie 🙂

Anna Krasucka