Jest zima, zatem jest zimno, nawet mroźnie. Natura zamarła i odpoczywa.
Celem odpoczywania jest regeneracja i naładowanie energią, aby wzmocnić yin i yang miało siłę do rozpoczęcia nowego cyklu życia.
W człowieku dzieje się to samo, bo człowiek jest częścią natury.
Pytanie, czy podążasz za prawami natury, czyli o tej porze roku oszczędzasz Qi – energię życiową.

Jeśli masz niedobór Yang, niedobór w Nerkach, wtedy jest Ci często zimno, szczególnie zimą. Stopy i dolna część ciała to jeden wielki lód. Czujesz sztywność, a ciepły termofor przynosi ulgę.

Mimo wielu warstw ciepłych ubrań, jest Ci ciągle zimno i niczym nie możesz się rozgrzać. Niestety wszystkie te ciepłe ubrania otulają Twoją górną część ciała – kurtka do pasa, szal wokół szyi i ażurowa czapka na głowie. A nogi są lekko odziane – krótka spódnica i cienkie rajstopy lub cienkie spodnie bez legginsów pod spodem. Skarpetki ledwo sięgające kostek i trampki. Przestrzeń wokół kostek pozostaje goła.

Nie dyskutuję o guście i o modzie, ale o wpływie na zdrowie. Trampki zazwyczaj są na gumie i w zetknięciu z mocno zimną ziemią, to zimno przechodzi do stopy, a stamtąd rozchodzi się po całym ciele. Nieustannie owiewane gołe kostki są kolejnym punktem newralgicznym wniknięcia zimna i osłabiana Yang.
Myślisz, że przecież masz szal i kurtkę, to powinno być Ci ciepło, ale zapominasz, albo nie zwracasz uwagi, albo nie masz świadomości, że w zachowaniu ciepła, czyli Yang w ciele najważniejszy jest dół, nie ujmując górze ciała.

Zatem spójrz w lustro zanim wyjdziesz rano z domu, czy całe Twoje ciało jest chronione tak samo i czy oby na pewno nie dajesz szansy patogenowi łatwo wniknąć w Twój organizm niszcząc Yang.

Oczywiście ciepłe, dobrze ugotowane śniadanie dostarcza Yang, jest podstawą ogrzania od środka i usunięcia zimna z ciała. To podstawa wzmacniania Nerek.

Chronisz Twoje Yang i swoje Nerki? Jak odziewasz swoje stopy i nogi?

Serdecznie ❤️


Udostępnij ten wpis
FacebookTwitterEmailPinterest

Może Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments