Wg chińskiego kalendarza słoneczno – księżycowego trwa już lato, czyli przemiana Ognia. Jego szczyt, maksimum Yang przypada na 22 czerwca, kiedy to jest najdłuższy dzień (Yang) i najkrótsza noc (Yin).
Narządem Yin przemiany Ognia jest Twoje Serce, a jego parą, czyli narządem Yang jest Twoje Jelito Cienkie. W przypadku, gdy któryś z tych narządów nie jest w równowadze i jest osłabiony, dolegliwości będą się nasilać właśnie latem. Ale i TERAZ jest najlepszy czas na uzdrawianie i wzmacnianie obu tych narządów.

Serce jest Cesarzem narządów. To Twoje SHEN – Jestestwo, Twój Duch, Twoja świadomość i witalność umysłowa. Jest chronione przez inne narządy odpowiednio do ich możliwości w sytuacjach, gdy masz zbyt dużo obowiązków i ciężkiej pracy, przeżywasz silne emocje i doświadczasz ogromnego stresu. Wówczas Twoje Serce jest przeciążone, rozregulowuje się jego rytm i nie może prawidłowo spełniać swoich funkcji. Wtedy nagle przychodzi zawał. Ale czy on jest zaskoczeniem? Przecież na zawał „pracuje się” miesiącami i latami. Jeśli masz szczęście, zawał okaże się czerwonym światłem na Twej pędzącej autostradzie życia i szansą na przemiany. Jeśli natomiast Serce zostało mocno wyeksploatowane, nie ma już co ratować. A tego przecież nie chcesz. Więc ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ!

Z Sercem związana jest Krew, Twój najcenniejszy Płyn Ciała, bo Serce zarządza naczyniami krwionośnymi i cyrkulacją krwi. Gdy Krew jest w niedoborze, cierpi na tym głównie Twoje Serce i cały układ krążenia.

Co zatem chroni i regeneruje Serce?

Najważniejszą rzeczą w tym pędzącym życiu jest

ODPOCZYNEK
ODPOCZYNEK
ODPOCZYNEK !!!

czyli

  • Spokojny, regenerujący Serce sen
  • Odpoczynek w ciągu dnia pomiędzy zadaniami
  • Drzemka – choć 20 min. leżakowania
  • Wyjazd w naturę na weekend, gdzie nie masz obowiązków i gonitwy
  • Relaks w modlitwie lub medytacji
  • Przebywanie wśród ludzi płynących na tej samej fali, gdzie rodzi się radość, wdzięczność i przynależność
    oraz
  • Odciążenie Serca dzięki Oczyszczaniu, aby naczynia krwionośne mogły pozbyć się złogów i śluzu oraz nabrać elastyczności. Wtedy Sercu łatwiej zarządzać cyrkulacją Twojej Krwi i Qi, co jest podstawą Twojej witalności i jasnego myślenia.

Jelito Cienkie natomiast przyjmuje i przekształca pokarm w przyswajalne Qi. Oddziela to, co potrzebne od tego, co niepotrzebne. Od niego zależy wchłanianie, a tym samym odżywienie Twojego organizmu. Zawalone śluzem i toksynami Jelito Cienkie nie będzie prawidłowo przekształcać i wchłaniać, a ciało będzie słabnąć.
Wraz z Sercem odgrywają kluczową rolę w budowaniu i ciągłej regeneracji Twojej odporności, jeśli tylko swoim stylem życia, w tym odżywiania im na to pozwolisz.

Odpocznij i zadbaj o swoje Serce i Jelita, aby mogły Ci służyć przez długie lata.

Serdecznie ❤️


Udostępnij ten wpis
FacebookTwitterEmailPinterest

Może Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments