Akademia » Artykuły » Od rozumu do czucia

Od rozumu do czuciaJeśli Twoje ciało jest słabe i niedomaga, umysł szaleje. Gdy ciało jest silne, zdrowe, umysł się podporządkowuje. Ciało doświadcza i przez doświadczanie uczy się. Dbając o ciało przywracasz siły witalne, co ma bezpośrednie odzwierciedlenie w przestrzeni umysłu.

Ciało odżywione, to żywe ciało. Karmić ciało możesz przede wszystkim dobrym jedzeniem, ale także czystym powietrzem, głębokim oddechem, modlitwą / medytacją i spokojnym snem. Twoje serce się wtedy wycisza i wzmacnia ciało. To wzajemna wymiana. Jedno tworzy i buduje drugie. Wtedy dobiega końca gonitwa myśli i umysł staje się spokojny. Nadchodzi odprężenie dla ciała, serca i umysłu. Zaczynasz widzieć i przyjmować siebie taką, jaką jesteś. Bez oceniania, bez uprzedzeń, bez emocji. Wedy jesteś w stanie rozpuścić wszystko, co powodowało w nim cierpnie, co mu uwierało, co go blokowało, co go zamykało i kurczyło. Teraz dopiero jesteś w stanie odpuścić lęk i prawdziwie, świadomie cieszyć się życiem. Życie mu nie umyka, bo ciało jest świadkiem każdej chwili, bo liczy się ten moment, a nie wczoraj lub jutro. Żyje teraźniejszością, która jako jedyna istnieje i jest rzeczywista.

Czucie, odczuwanie, wejście do przestrzeni serca i patrzenie na świat z poziomu serca. Nie szkiełkiem i okiem, a sercem, jak powiedział wieszcz. Nie ciągłe bycie w umyśle i w analizowaniu. Życie na tzw. autopilocie - bez uważności, bez świadomości, bez odczuwania, prowadzi do chorób. Współczesny człowiek odciął się od sfery czucia. W ten sposób stał się martwy, bo sam siebie unicestwił. Goni. Ciągle brak mu czasu na refleksje, na relacje, na życie. Wyparł odczuwanie, jako przestrzeń, która jest niemierzalna, której nie da się udowodnić naukowo, bo przecież tylko takie podejście czyni człowieka profesjonalistą. Tylko w czym? Bo z pewnością nie w życiu. Jak nie zobaczę, to nie uwierzę. A przecież serce jest tym najważniejszym zawiadowcą - odbiornikiem i nadawcą. Tam są wszystkie odpowiedzi. One nie przyjdą z zewnątrz. Chyba, że chcesz, aby inni ustawiali Ci życie, wręcz je programowali. Zatrzymaj się w tym biegu, zwróć do swego wnętrza i spójrz na wszystko sercem. Pojawi się zaufanie, które rozpuści Twe lęki.

Serdecznie ❤️
Ania Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.