Akademia » Artykuły » Ziołowy napar zabiera nogę z gazu

Ziołowy napar zabiera nogę z gazuBo gonisz, pędzisz i czasu Ci ciągle brak. Bo dochodzą nowe obowiązki i zadania do wykonania. Bo ktoś Ci mówi, że masz się spieszyć, bo za chwilę zaczynasz kolejne spotkanie. I czujesz, jak oddech przyspiesza, puls staje się nieregularny. Zaczynasz czuć napięcie, które eskaluje do poziomu ogromnego stresu.
Masz wrażenie, że za chwilę eksplodujesz, jeśli nie usiądziesz, by odpocząć.

Wtedy wybierasz zioło, na które masz ochotę np. słoneczny rumianek. Sięgasz po szklany dzbanek, wrzucasz zioło i zalewasz wrzątkiem. Przyglądasz się jak woda w dzbanku powoli i stopniowo zmienia barwę, z przeźroczystej staje się słomkowa, a z każdą minutą kolor ten nabiera intensywności. Zaczynasz się rozluźniać. Ten widok uspakaja Twoje zmysły, Twój umysł, Twoje ciało. Oddech spowalnia, a krew wraca do pierwotnego rytmu krążenia. Serce się wycisza i wszystko się harmonizuje.

Wąchasz jeszcze zanim nalejesz napar do filiżanki. Ten zapach przenosi Cię w inny świat, o którym już dawno zapomniała(e)ś, do świata dzieciństwa, letnich kolonii, babci na wsi, która parzyła dla Ciebie takie właśnie zioła. I już wiesz, że tego chcesz, tego potrzebujesz i na tym się na tę chwilę zatrzymasz.

Bierzesz pierwszy łyk i teraz wszystko staje się jasne. Kochasz ten spokój. Od dawna tęskniła(e)ś za nim. Oddychasz głęboko. Teraz czujesz się bezpiecznie, jak kiedyś. A to kiedyś stało się dniem dzisiejszym, tą chwilą Twego życia.

Przyrządzasz napar ziołowy nie tylko dla samego picia, ale z powodu całego tego rytuału oraz stanu błogiego relaksu, jaki się w Tobie zadziewa. Gdy raz poznasz SMAK SPOKOJU, chcesz wracać do niego każdego dnia, choć na moment.

Co dziś jest Twoim naparem? Pijesz go w filiżance, kubku, czy szklance?

Serdecznie ❤️
Ania

Tekst: Anna Krasucka
Drukuj stronę
Bądź na bieżąco, dlatego
Chciałabym wysłać Ci list
o moich inspirujących warsztatach, wyjazdach i nowościach.
Wyślij

Możesz również dodatkowo podac imię i nazwisko:

Warsztaty jako prezent

Zrób prezent najbliższym. Podaruj warsztat gotowania!

  Klienci Akademii


  • Nokia Siemens Networks
  • IKEA
  • IMPEL
  • Joga w Parku
  • Polska Akcja Humanitarna
  • Dom Kultury Śródmieście
  • NZOZ Carolina Medical Center
  • SAS Business Analytics software

Copyright © 2007-2022 Anna Krasucka PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia. Wszelkie Prawa Zastrzeżono. Zawarte na tej stronie treści stanowią prawo autorskie. Logo PIĘĆ SMAKÓW Akademia Odżywiania dla Zdrowia jest zastrzeżonym znakiem towarowym.